fbpx

Zabieg Wolumetrii – na jakie partie twarzy?

Zabieg Wolumetrii – na jakie partie twarzy

Zmarszczki, obwisła, wiotka skóra, a także zmiana rysów stanowią widoczne objawy starzenia się twarzy. Proces jest nieodwracalny, jednak dzięki zabiegom, które oferuje medycyna estetyczna, można w skuteczny sposób go spowolnić. Jedną z takich metod jest lifting wolumetryczny. Zabieg wolumetrii twarzy sprawia, że spojrzenie nabiera dawnego blasku, skóra staje się wyraźnie napięta, znikają bruzdy i nierówności. Zapraszamy do lektury, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej!

Wolumetria twarzy – na czym polega zabieg?

Wolumetria, nazywana również modelowaniem bez użycia skalpela, to jedna z popularniejszych metod poprawy wyglądu twarzy. Zabieg dedykowany jest nie tylko kobietom coraz więcej mężczyzn również decyduje się ten rodzaj liftingu. Zabieg wolumetrii twarzy polega na wprowadzeniu wypełniacza w postaci kwasu hialuronowego. Preparat dzięki swojej gęstości ma doskonałe działanie wypełniające zwiększa objętość tkanek miękkich w miejscach najbardziej narażonych na ubytek tkanki tłuszczowej. Ponadto wpływa na poprawę stopnia nawilżenia skóry, przez co pobudza ją do regeneracji.

Lifting wolumetryczny to metoda, która w ciągu bardzo krótkiego czasu pozwala trójwymiarowo odmłodzić wygląd twarzy. W klinice Projekt Skóra oferujemy zabiegi na następujące okolice:

  • zapadnięte policzki – tzw. chomiki, powstałe na skutek utraty owalu. Zabieg wolumetryczny pozwala na wymodelowanie policzków, a tym samym odmłodzenie twarzy,
  • usta – wolumetria jest w stanie skutecznie je powiększyć,
  • korekcja zapadniętych skroni – w celu poprawy ich kształtu przy jednoczesnym wypełnieniu tych okolic,
  • okolice szyi – działanie wysmuklające i wyszczuplające,
  • profil twarzy – przywrócenie utraconej objętości.

Celem zabiegu staje się uzyskanie jednolitego i naturalnego rezultatu.

Zabieg wolumetrii twarzy w klinice Projekt Skóra

Każdy zabieg wolumetryczny w naszej klinice poprzedzony jest konsultacją, podczas której lekarz na podstawie wywiadu wyklucza brak przeciwwskazań do zabiegu. Następnie poprzez dokładną ocenę proporcji twarzy określa cel i efekt. Po zastosowaniu znieczulenia rozpoczyna się procedura wprowadzenia kwasu hialuronowego za pomocą miękkiej igły. Zabieg trwa zazwyczaj kilkanaście minut (zależy od wielkości miejsca poddawanego liftingowi). Ogromną zaletą jest fakt, że efekty wolumetrii są widoczne niemal od razu. W zależności od predyspozycji kwas hialuronowy utrzymuje się nawet do 18 miesięcy. Lifting wolumetryczny niesie za sobą wiele korzyści. To przede wszystkim metoda nieinwazyjna, w której ryzyko powikłań jest znikome. Po zabiegu pacjent już po wyjściu z gabinetu niemal natychmiast zyskuje odmłodzony wygląd twarzy i jest w stanie wrócić do swoich codziennych aktywności.

Zalecenia przed i po zabiegu wolumetrii twarzy

Zarówno przed, jak i po zabiegu wolumetrii nie należy spożywać alkoholu, gdyż może on wpłynąć na rozszerzenie i pękanie naczynek. Bardzo ważna jest również odpowiednia pielęgnacja okolic pozabiegowych w pierwszych godzinach i dniach po liftingu przez około 12 godzin nie można nakładać makijażu, a na okres 3 dni należy zrezygnować z uprawiania sportu. W okolicach twarzy mogą pojawić się niewielkie obrzęki i zasinienia, które po kilku dniach ustępują.

Klinika Projekt Skóra to miejsce, w którym rozumiemy potrzeby Twojej skóry i gdzie zajmą się nią doświadczeni specjaliści medycyny estetycznej.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk