fbpx

Wolumetria twarzy – jakie korzyści przynosi zabieg?

Wolumetria twarzy – jakie korzyści przynosi zabieg

Procesu starzenia nie da się całkowicie zatrzymać. Wraz z upływem czasu skóra twarzy traci elastyczność, przez co jej owal staje się widocznie zmieniony – to powód kompleksów wielu osób. Na szczęście z pomocą przychodzi nieinwazyjny zabieg medycyny estetycznej, jakim jest wolumetria twarzy. Ta przełomowa metoda pozwala na widoczne odmłodzenie i poprawę kształtu twarzy, bez złożonej ingerencji chirurgicznej. Dowiedz się więcej na temat zabiegu! 

Wolumetria twarzy – co to za zabieg i na czym polega?

Wolumetria to zabieg medycyny estetycznej, polegający na modelowaniu konturów i korygowaniu kształtu twarzy. Jest często nazywany ingerencją bez skalpela, gdyż zamiast niego używa się kwasu hialuronowego, który w miejscach, gdzie ubytek tkanki tłuszczowej jest widoczny działa niczym wypełniacz. Dzięki temu niemal natychmiast zwiększa się objętość tkanek miękkich. Preparat najczęściej wprowadza się w okolicach kości policzkowych, fałdów nosowo – wargowych, kącików ust, żuchwy, podbródka oraz szyi. Głównym celem wolumetrii jest korekcja niedoskonałości i przywrócenie twarzy właściwego kształtu.

Dla kogo wskazany jest zabieg wolumetrii twarzy?

Zabieg wolumetrii twarzy polecany jest wszystkim osobom, które zmagają się z efektami starzenia skóry twarzy oraz tym, którym zależy na zachowaniu młodego wyglądu na długi czas. Wskazaniami do zabiegu są przede wszystkim:

  • obecność zmarszczek i bruzd nosowo wargowych,
  • intensywnie widoczna dolina łez,
  • zwiotczenie skóry, ubytki w objętości twarzy,
  • chomiki, tzw. opadające policzki,
  • mało widoczne oraz zbyt ostre rysy twarzy,
  • zmiana konturów twarzy, spowodowana upływającym czasem,
  • zapadnięta skóra pod oczami.

Mimo iż wolumetria twarzy nie jest zabiegiem inwazyjnym, to jak w przypadku każdej ingerencji w ciało, istnieją do niej przeciwwskazania. Nie mogą się jej poddawać kobiety w ciąży i w trakcie karmienia piersią. Zabieg przeciwwskazany jest również w przypadku uczulenia na kwas hialuronowy, obecności stanów zapalnych skóry oraz chorób, takich jak bielactwo i łuszczyca okolic twarzy. Osoby, które cierpią na choroby autoimmunologiczne powinny przed wykonaniem wolumetrii skonsultować się z lekarzem.

Jak przebiega zabieg wolumetrii twarzy w klinice Projekt Skóra?

Przed wykonaniem wolumetrii twarzy lekarz medycyny estetycznej na podstawie wywiadu określa, czy u pacjenta nie występują przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Następnie przeprowadza dokładną ocenę proporcji twarzy. Drugim etapem (po zastosowaniu znieczulenia) jest wprowadzenie w odpowiednich miejscach preparatu kwasu hialuronowego za pomocą miękkiej i tępo zakończonej igły (tzw. kaniuli). Czas trwania zabiegu zazwyczaj wynosi od 15 do 40 minut. Efekty liftingu wolumetrycznego widoczne są niemal od razu i utrzymują się od 12 do 18 miesięcy. Cena wolumetrii w naszym gabinecie uzależniona jest od ilości preparatu i okolicy, na którą będzie stosowany. Waha się w granicach od 1200 do 4800 złotych.

Wolumetria twarzy – korzyści płynące z zabiegu

Lifting wolumetryczny niesie za sobą wiele korzyści. To przede wszystkim metoda nieinwazyjna, w której ryzyko powikłań jest znikome. Po zabiegu pacjent wychodząc z gabinetu, niemal natychmiast zyskuje odmłodzony wygląd twarzy i jest w stanie wrócić do swoich codziennych aktywności. W okolicach iniekcji mogą pojawić się delikatne zaczerwienienia i obrzęki, jednak już po około 2 dniach ustępują. Wolumetria twarzy pozwala odzyskać dawny blask i elastyczność skóry twarzy i zlikwidować wszelkie niedoskonałości.

W klinice Projekt Skóra oferujemy zabieg wolumetrii twarzy i wolumetrii policzków pod okiem doświadczonych specjalistów z dziedziny medycyny estetycznej. Dzięki swojej wiedzy i zastosowaniu nowoczesnych technologii medycznych wydobywają ze skóry wszystko to, co najpiękniejsze.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk