Wolumetria twarzy

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym

Wolumetria twarzy to zabieg modelowania konturów twarzy bez użycia skalpela. Lifting wolumetryczny przeprowadzany przy pomocy kwasu hialuronowego to propozycja dla wszystkich pacjentów chcących poprawić kształt twarzy lub przywrócić jej młody wygląd i naturalne rysy.

Wolumetria twarzy przy zastosowaniu preparatów na bazie kwasu hialuronowego, pozwala natychmiast poprawić kontur twarzy, zredukować zmarszczki, przywrócić twarzy jędrność i blask oraz sprawia, że skóra staje się odpowiednio nawilżona.

W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.

zadzwoń do nas i pozwól sobie pomóc zadzwoń do nas i pozwól sobie pomóc
peelingi

Czas trwania

40 – 60 min

peelingi

Ilość powtórzeń

1

peelingi

Cena

od 1500 zł

*Aktualne ceny znajdują się w Cenniku. Opublikowana cena nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego

WOLUMETRIA TWARZY PRZED I PO — zobacz EFEKTY ZABIEGU Z UŻYCIEM KWASU HIALURONOWEGO

modelowanie twarzy przed i po

Chcesz zobaczyć efekty zabiegów naszych Dermatologów odwiedź nas na Instagramie

POZNAJ PROPONOWANE PRZEZ NAS METODY modelowania twarzy

MARTWIĄ CIĘ OZNAKI STARZENIA I POSTĘPUJĄCA ZMIANA KSZTAŁTU TWARZY? ZAUFAJ NASZYM SPECJALISTOM I METODOM GWARANTUJĄCYM PODNIESIENIE OWALU TWARZY!

CHCESZ CIESZYĆ SIĘ MŁODYM WYGLĄDEM PRZEZ DŁUGIE LATA? DOWIEDZ SIĘ, CZYM JEST WOLUMETRIA TWARZY I ZAPOMNIJ O UPŁYWIE CZASU!

Wolumetria — modelowanie owalu twarzy kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w skórze. W pewnym wieku jego poziom zaczyna wyraźnie się obniżać. Głównym problemem związanym z tym spadkiem jest utrata elastyczności i jędrności skóry. To jedne z pierwszych oznak starzenia. Zmieniające się rysy twarzy i zmarszczki wpływają nie tylko na wygląd skóry, ale często również na samopoczucie i poczucie własnej wartości.

Zabieg wolumetrii przy zastosowaniu kwasu hialuronowego w klinice Projekt Skóra w Warszawie pozwala przywrócić dawne rysy twarzy i cieszyć się z młodszego wyglądu.

Nasi specjaliści wiedzą, że natura nie zawsze obdarowuje idealnym i zadowalającym wyglądem, dlatego zabieg modelowania owalu twarzy przeznaczony jest również dla pacjentów bez widocznych oznak starzenia, którzy chcieliby nieco zmienić naturalny kształt twarzy.

Na czym polega wolumetria twarzy?

Wolumetria twarzy dotyczy:

⚬ metody diagnostycznej, dzięki której można przeanalizować strukturę i objętość tkanek miękkich twarzy oraz określić dysproporcję pomiędzy poszczególnymi obszarami,
⚬ zabiegu modelowania twarzy przy użyciu kwasu hialuronowego.

W medycynie estetycznej określenie wiąże się głównie z samym zabiegiem. Wolumetria twarzy (tzw. miękki lifting) to jedna z najskuteczniejszych metod przywracania owalu twarzy bez użycia skalpela. Opiera się na wstrzykiwaniu wiążącego wodę kwasu hialuronowego w głębokie warstwy skóry, dzięki czemu możliwe jest nadanie twarzy właściwego kształtu, wymodelowanie okolic żuchwy, wypełnienie zapadniętych policzków, zredukowanie zmarszczek i zapewnienie skórze odpowiedniego nawilżenia.

Lifting wolumetryczny — przebieg zabiegu modelowania twarzy

Przed zabiegiem przeprowadzana jest dokładna ocena proporcji twarzy oraz szczegółowy wywiad, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia wolumetrii twarzy (liftingu wolumetrycznego). W trakcie przedzabiegowej konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej specjalista wyjaśnia pacjentowi, w które obszary będzie podawany kwas hialuronowy i czego może się spodziewać po zabiegu.

Po przygotowaniu skóry do zabiegu, lekarz wstrzykuje kwas hialuronowy (często preparat zawiera również środek znieczulający, możliwe jest również miejscowe znieczulenie) w głębokie warstwy skóry. W niektórych obszarach kwas hialuronowy rozprowadza się jedynie w tkankach podskórnych. Zabieg wykonuje się przy użyciu bardzo cienkiej igły lub kaniuli (tępo zakończonej igły zmniejszającej ryzyko wystąpienia krwiaków).

W trakcie zabiegu pacjent nie odczuwa dolegliwości bólowych.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg wolumetrii twarzy przy użyciu kwasu hialuronowego?

Zabieg wolumetrii twarzy przeznaczony jest dla wszystkich osób, które chcą poprawić lub odzyskać zdrowy i młody wygląd twarzy. Modelowanie owalu twarzy jest szczególnie polecane osobom zauważającym zmianę konturu twarzy i pojawianie się zmarszczek, a także w przypadku asymetrii twarzy lub potrzebie uwydatnienia kości policzkowych.

Wolumetria twarzy może być przeprowadzana u pacjentów w różnym wieku, u których nie występują przeciwwskazania do zabiegu.

Kwas hialuronowy to idealny środek do modelowania twarzy, zapewniający natychmiastowy efekt zabiegu bez konieczności przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego.

Wskazania do wolumetrii twarzy kwasem hialuronowym

Wolumetrię twarzy przy użyciu kwasu hialuronowego zaleca się w przypadku:

⚬ zapadniętych kości policzkowych,
⚬ opadających policzków,
⚬ ogólnego zwiotczenia skóry i utraty owalu twarzy,
⚬ zapadniętej skóry pod oczami,
⚬ potrzeby zaznaczenia konturów twarzy,
⚬ zmarszczek i bruzd w obrębie twarzy,
⚬ lipoatrofii jarzmowej,
⚬ ubytków objętości twarzy.

Zapadnięte policzki - kogo dotyczy problem?

Zapadnięte policzki to nie tylko problem osób starszych. Skłonności do ich powstawania mają również młodzi ludzie, którzy szybko stracili na wadze. Do powstania zapadniętych policzków przyczynia się utrata naturalnej podściółki tłuszczowej występującej pod skórą oraz osłabienie mięśni twarzy. W wyniku tych zmian twarz nabiera poważnego, zmęczonego wyglądu i wydaje się starsza.

Wolumetria twarzy zapewnia wypełnienie zapadniętych policzków i podniesienie utraconego owalu, przywracając twarzy właściwe proporcje oraz pogodny i młody wygląd.

Kiedy pojawiają się efekty wolumetrii twarzy?

Efekty zabiegu wolumetrii twarzy z użyciem kwasu hialuronowego zwykle są widoczne od razu po zabiegu, chociaż końcowy efekt jest widoczny dopiero po kilku dniach.

W ciągu pierwszych kilku dni po zabiegu pacjent może odczuwać lekkie zaczerwienienie lub obrzęk w miejscach poddanych iniekcji. Objawy te ustępują zwykle po kilku dniach. Po tym okresie efekt wolumetrii twarzy staje się bardziej widoczny.

Jak długo utrzymuje się wolumetria twarzy po zastosowaniu kwasu hialuronowego?

Preparaty stosowane do wolumetrii twarzy są bardziej gęste i plastyczne od innych preparatów z kwasem hialuronowym i działają podobnie jak implant wypełniający. Dlatego dają długotrwałe efekty, które w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta oraz rodzaju zastosowanego preparatu, utrzymują się nawet do 18 miesięcy.

Przeciwwskazania do zabiegu wolumetrii twarzy

Chociaż zabiegi medycyny estetycznej są mało inwazyjne, mogą występować przeciwwskazania do ich przeprowadzenia. Wśród głównych przeciwwskazań do wolumetrii twarzy przy wykorzystaniu kwasu hialuronowego wyróżnia się:

⚬ alergię na kwas hialuronowy,
⚬ tendencję do powstawania blizn przerostowych,
⚬ zaburzenia krzepliwości krwi,
⚬ cukrzycę,
⚬ stany zapalne skóry,
⚬ choroby autoimmunologiczne,
⚬ ogólny spadek odporności,
⚬ nowotwory,
⚬ ciążę,
⚬ okres karmienia piersią.

Wolumetria twarzy — skutki uboczne

Przed zabiegiem lekarz medycyny estetycznej poinformuje pacjenta o możliwych powikłaniach po wolumetrii twarzy. Skutki uboczne mają zazwyczaj charakter przejściowy. Wśród najczęstszych powikłań po zabiegu obserwuje się:

⚬ niewielki obrzęk i zaczerwienienie w miejscu iniekcji,
⚬ krwiaki lub niewielkie siniaki,
⚬ świąd, pieczenie lub uczucie napięcia,
⚬ reakcje alergiczne.

Przygotowanie do zabiegu wolumetrii twarzy

Zabieg modelowania konturów twarzy przy użyciu kwasu hialuronowego nie wymaga od pacjenta specjalnych przygotowań. Najważniejsze, aby pacjent przez minimum 3 dni przed zabiegiem nie przyjmował leków przeciwzakrzepowych (rozrzedzających krew) oraz niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Ile trwa zabieg na owal twarzy przy użyciu kwasu hialuronowego?

Zabieg wolumetrii twarzy przy zastosowaniu 1 ampułki kwasu hialuronowego trwa około 20-30 minut.

Wolumetria twarzy — cena zabiegu

Zabiegi na owal twarzy w klinice Projekt Skóra w Warszawie przy użyciu kwasu hialuronowego kosztują od 1300 przy użyciu 1ml preparatu. Cena zależy od ilości preparatu wykorzystanego do zabiegu.

Wolumetria twarzy kwasem hialuronowym w Warszawie. Czy warto skorzystać z oferty kliniki Projekt Skóra?

W klinice Projekt Skóra pracują lekarze specjaliści posiadający długoletnie doświadczenie w dziedzinie medycyny estetycznej, co pozwala na zastosowanie najnowocześniejszych metod zabiegowych przy zapewnieniu pacjentom bezpieczeństwa i najwyższej jakości opieki.

Oferujemy różnorodne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym wolumetrię twarzy przy wykorzystaniu kwasu hialuronowego o dużej gęstości, co pozwala na utrzymanie efektów do 18 miesięcy.

Jeśli masz dość opadających policzków lub chcesz wyrównać kontur twarzy — jeszcze dziś umów się na konsultację z naszym specjalistą!

FAQ - pytania i odpowiedzi

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące wolumetrii twarzy.

Lifting twarzy bez skalpela — czy jest możliwy?

Tak. Wolumetria twarzy przy użyciu kwasu hialuronowego może stanowić alternatywę dla tradycyjnego liftingu. Jest skutecznym sposobem na poprawę owalu twarzy i uzyskania młodszego, bardziej promiennego wyglądu.

Wolumetria twarzy — co to jest?

Wolumetria to zabieg nazywany inaczej liftingiem wolumetrycznym. Efekty uzyskuje się dzięki wykorzystaniu kwasu hialuronowego. Zabieg pozwala na poprawę konturu twarzy, przywrócenie utraconego owalu, redukcję zmarszczek oraz zapewnia odpowiednie nawilżenie skóry.

Wolumetria twarzy — na czym polega i jakie są efekty zabiegu?

Zabieg polega na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego w głębokie warstwy skóry, który w wyniku wiązania wody, zapewnia naturalny efekt wypełnienia.

Zabieg przynosi efekty w postaci poprawy owalu twarzy, redukcji opadających policzków ("chomików"), wypełnienia tzw. doliny łez, redukcji zmarszczek, uwydatnienia kości policzkowych, poprawy elastyczności i nawilżenia skóry.

Ile kosztuje wolumetria twarzy (lifting wolumetryczny)?

W zależności od rodzaju i ilości zastosowanego preparatu cena liftingu wolumetrycznego wynosi od 1200 do 2400 zł.

Jakie są możliwe skutki uboczne po zabiegu wolumetrii?

Wśród najczęściej występujących powikłań po wolumetrii twarzy wymienia się obrzęk, zaczerwienienie i pojawianie się krwiaków lub siniaków. Wymienione skutki uboczne związane są z nakłuciami skóry i ustępują samoistnie.

Rzadko obserwuje się reakcje alergiczne po kwasie hialuronowym lub innym składniku stosowanego preparatu.

Dlaczego warto wykonać wolumetrię twarzy kwasem hialuronowym?

Pacjenci zastanawiający się nad tym, czy warto robić wolumetrię twarzy, powinni pamiętać, że zabieg pozwala na przywrócenie dawnego owalu twarzy, modelowanie policzków, poprawę konturów, wygładzenie zmarszczek oraz zapewnia skórze jędrność i odpowiednie nawilżenie. Pozwala więc zapewnić skórze zdrowy i młody wygląd.

Czy wolumetria twarzy boli?

Ponieważ wstrzykiwania kwasu hialuronowego dokonuje się za pomocą bardzo cienkiej igły lub kaniuli, zabieg jest praktycznie bezbolesny. Zdarza się, że pacjenci odczuwają lekki dyskomfort. Zwykle nastrzykiwany obszar jest znieczulany za pomocą środka w postaci kremu znieczulającego. Możliwe jest również zastosowanie preparatu do wstrzykiwań zawierającego kwas hialuronowy połączony ze środkiem znieczulającym.

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym w Warszawie

W trosce o komfort pacjentów stosowane preparaty zapewniają znieczulenie miejscowe, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezbolesny. Gęstość kwasu hialuronowego użytego do poprawy owalu twarzy w klinice Projekt Skóra w Warszawie pozwala na cieszenie się długotrwałym rezultatem — nawet do 18 miesięcy! Zaufaj naszym specjalistom od modelowania twarzy.

wolumetria twarzy w warszawie
aa

Zapraszamy!

Projekt Skóra

Św. Barbary 4/U2
00-686 Warszawa

Rejestracja:
+48 508 777 988
zapisy@projektskora.pl