fbpx

Wolumetria policzków – sprawdź, jak zadbać o twarz po zabiegu

Jak dbać o twarz po wolumetrii policzków?

Pacjenci, którzy przeszli lifting wolumetryczny w obrębie policzków, cieszą się doskonałymi efektami zabiegowymi w postaci wymodelowania konturów twarzy, redukcji zmarszczek oraz wyraźnego odmłodzenia spojrzenia. Warto pamiętać także, że sukces zabiegu zależy od właściwej pielęgnacji skóry po wykonanej iniekcji. Dowiedz się, jakie są najważniejsze zalecenia po zabiegu!

Korzyści wolumetrii policzków

Wolumetria policzków to jeden z elementów liftingu wolumetrycznego twarzy, czyli modelowania jej owalu i nadawania pożądanego kształtu. Procedura jest doskonałym sposobem na poprawę wyglądu okolic kości policzkowych, wygładzenie zmarszczek nosowo-wargowych, tzw. chomików oraz bruzd marionetki. Procedura trwa kilkanaście minut, a efekty pojawiają się niemal od razu. Co najważniejsze, okres rekonwalescencji jest ograniczony do minimum. Wolumetria policzków przyczynia się do:

  • poprawy owalu twarzy,
  • ujędrnienia i przywrócenia harmonijnego wyglądu skórze twarzy,
  • uwydatnienia kości policzkowych,
  • wymodelowania brody,
  • wyszczuplenia twarzy.

Na czym polega zabieg wolumetrii policzków?

Wolumetrię policzków przeprowadza się przy użyciu preparatów kwasu hialuronowego o odpowiedniej gęstości i stopniu usieciowania. Do iniekcji lekarz używa cienkiej kaniuli, która umożliwia precyzyjne nakłucie i rozprowadzenie substancji w obrębie twarzy. Lifting wolumetryczny nie wymaga od pacjenta szczególnego przygotowania. Przed właściwą procedurą odbywa się konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej po to, aby specjalista wyeliminował ewentualne przeciwwskazania, poznał preferencje pacjenta, a także ustalił obszar zabiegowy. Na ok. 2-3 dni przed iniekcją zaleca się odstawienie leków oraz suplementów rozrzedzających krew. Jednak w przypadku, gdy przyjmujemy je ze wskazań lekarskich, nigdy nie wolno samodzielnie przerywać terapii. Przed zabiegiem należy również powstrzymać się od spożywania alkoholu oraz unikać intensywnego nagrzewania ciała (solarium, sauna, promieniowanie słoneczne).

Zalecenia pozabiegowe  – o czym warto wiedzieć?

Po wolumetrii pacjent niemal natychmiast zyskuje odmłodzony wygląd twarzy i może powrócić do swoich codziennych aktywności. Rezultaty utrzymują się od 18 do nawet 24 miesięcy. Jednak w trosce o jak najlepszy efekt końcowy, warto przestrzegać kilku procedur:

  • nie zaleca się dotykania twarzy oraz masowania miejsc iniekcji bezpośrednio po liftingu,
  • przez ok. 7 dni należy unikać promieniowania słonecznego oraz wizyt w solarium i saunie,
  • przez kilka dni warto powstrzymać się od intensywnej aktywności fizycznej,
  • nie wolno poddawać się innym zabiegom w miejscu podania preparatu,
  • przez okres 2 tygodni należy powstrzymać się od wykonywania peelingów mechanicznych, chemicznych oraz laserowych w obrębie twarzy.

Wolumetria twarzy to zabieg w pełni bezpieczny, jeśli wykonywany jest przez wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej. W klinice Projekt Skóra możesz liczyć na profesjonalną pomoc doświadczonych specjalistów. Zapraszamy na konsultację!

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk