Dermatoskopia i Wideodermatoskopia

badanie skróry warszawa

Martwi Cię nowy pieprzyk? Pojawiło się nowe znamię?

Nie zwlekaj i umów badanie dermo- lub wideodermoskopowe!

Dysponujemy najnowocześniejszym i jedynym takim urządzeniem w Warszwie do wideodermoskopii tworzącym mozajkę znamion i wyposażonym w sztuczną inteligencję – FotoFinder ATBM Master.

Nasi dermatolodzy ocenią Twoje znamiona szybko i skutecznie. Skanowanie całego ciała trwa niecałe 5minut a ocena dermatologiczna około 40minut. Badanie jest bezbolesne, a przy zastosowaniu jedynego w swoim rodzaju wideodermoskopu w Polsce wysoce skuteczne.

Jako profesjonaliści i doświadczeni dermatolodzy wykorzystujemy najnowocześniejsze metody diagnostyczne. Dlatego w naszej ofercie nie mogło zabraknąć badania skóry w postaci wideodermoskopii – niezwykle dokładnej i efektywnej metody analizowania i monitoringu (archiwizowania obrazu) znamion na skórze ciała. „Zeskanujemy” Twoją skórę i stworzymy mapę pieprzyków.

Wideodermatoskop ATBM Master za sprawą bardzo dużego powiększenia ( do 140x ) umożliwia ocenę nawet najmniejszych zmian.

 

W Projekcie Skóra tworzymy kompleksowy asortyment usług, aby rozwiązać problemy naszych pacjentów. Stawiamy na połączenie najnowszych dokonań medycy i technologii, a także łączymy je z wieloletnim doświadczeniem. Dlatego wśród oferowanych usług nie mogło zabraknąć wideodermoskopii. 

Na czym polega wideodermoskopia? Głównym celem wykonania takiego badania jest pozyskanie informacji dotyczących stanu zdrowia skóry. Wideodermoskopia, nazywana także wideodermatoskopią, to nowoczesna metoda pozwalająca na wykonanie tak zwanej mapy skóry. To nie tylko istotne dla wstępnej diagnozy przed zabiegiem usuwania znamion czy mniejszych pieprzyków. Przede wszystkim jest bardzo istotne w zakresie wykrywania wczesnego stadium nowotworów. Czerniak, czyli nowotwór skóry, jest niegroźny w łagodnym stadium – wtedy najłatwiej go wyleczyć i zniwelować zagrożenie dla naszego zdrowia, a w przypadku rozwoju nowotworu to stadium złośliwego, zniwelować również zagrożenie dla życia. 

Zaleca się wykonywanie badania stanu skóry raz na około 3 lata. Dzięki temu możemy skupić się na profilaktyce chorób i nowotworów, aby uniknąć konieczności wprowadzenia inwazyjnego leczenia. 

Wideodermatoskopia

Wideodermatoskopia jest stosunkowo prostym badaniem, bardziej innowacyjną i zaawansowaną technologicznie alternatywę dla klasycznego badania dermoskopii. W przypadku wideodermatoskopii lekarz specjalista wykorzystuje kamerę, którą przykłada do konkretnego fragmentu skóry, aby wykonać pełną mapę znamion i zmian skórnych. W przeciwieństwie do dermoskopii, wideodermatoskopia pozwala nie tylko obejrzeć fragment skóry w zbliżeniu, ale także zanalizować pozyskany obraz na komputerze. Dzięki temu lekarz specjalista może w dokładniejszy sposób zdiagnozować ewentualny problem lub stwierdzić jego brak. 

Innowacyjna technologia pozwala na wykonanie cyfrowej analizy z wykorzystaniem specjalistycznych algorytmów, które w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem lekarskim umożliwiają postawienie szczegółowej diagnozy. Wszystkie wykonane cyfrowo obrazy lekarz może archiwizować na komputerze, dzięki czemu łatwiej jest skompletować wieloletnią historię zdrowia skóry pacjenta. 

Wideodermatoskopia w Warszawie wykonywana w klinice Projekt Skóra, jak i sama dermoskopia, jest badaniem nieinwazyjnym – dodatkowo też bezpiecznym, bezbolesnym, szybkim i powtarzalnym.

Najnowszy aparat do wideodermoskopii jako jedyny na rynku wykonuje mapę znamion całego ciała w ciągu zaledwie 3 minut.

Czym jest wideodermoskopia?

Wideodermoskopia (wideodermatoskopia), czyli badanie wideodermoskopowe jest metodą diagnostyki zmian barwnikowych, włosów, czy paznokci. Umożliwia diagnostykę zmian na skórze i wczesne wykrywanie nowotworów skóry, w tym najgroźniejszego czerniaka w najwcześniejszym stadium. Aparatura pozwala na prowadzenie fotodokumentacji zmian skórnych, ich obserwację i porównanie podczas kolejnych wizyt kontrolnych.

Wczesne wykrycie czerniaka pozwala na bliskie 100% jego wyleczenie! – stąd tak wielką wagę przykładamy do regularnego monitorowania znamion na skórze całego ciała.

Mapa – mapowanie całego ciała

Przeciętna osoba ma na swojej skórze 20 znamion barwnikowych. Znamiona barwnikowe znajdują się na różnych częściach ciała. Mogą zlokalizować się na tułowiu, na podeszwach, a nawet w miejscach intymnych. W związku z ich różną lokalizacją, czasami niedostępną naszym oczom, jak w przypadku pleców, a także liczbą, wskazane jest regularne zgłaszanie się na kontrolę znamion.

Wideodermoskop wyposażony w system tzw. mapowania ciała pod względem znamion umożliwia zapisanie w pamięci komputera układu naszych znamion i zmian skórnych na całym ciele. Nasze urządzenie jako jedyne tworzy swego rodzaju mapę znamion w niecałe 3 minuty!

Co więcej, najnowszy system (FotoFinder ATBM master) pozwala na stworzenie „mozajki” znamion z danego obszaru i wyłapanie tej zmiany, którą należy poddać dokładniejszemu badaniu.

Wideodermoskopia

 

Pamiętaj! Ważna jest też samoobserwacja w domu.

Przegieg badania

Zostaniesz poproszony/a o rozebranie się do bielizny i ustawienie się w specjalnie wyznaczonym miejscu. Następnie krok po kroku zostanie wykonanych szereg precyzyjnych fotografii o niepowtarzalnej rozdzielczości w różnych ustawieniach. 3 minuty później twoje ciało będzie zmapowane i zarchiwizowane wraz z układem znamion. Następnie komputer opracuje mozaikę twoich znamion, a nasz specjalista dermatolog oceni czy wśród nich znajduje się to niewłaściwe, podejrzane.

Przygotowanie do badania

Z uwagi na chęć jak najdokładniejszego zmapowania twoich znamion, prosimy o demakijaż przed badaniem, wysokie upięcie włosów by odsłonić szyję i uszy, oraz bieliznę odsłaniającą pośladki.

Zalecenia po badaniu

W zależności od oceny znamion, lekarz ustali dalsze postępowanie.

Czy i kiedy powtórzyć badanie

Dotychczas Towarzystwa Dermatologiczne nie stworzyły jasnych wytycznych odnośnie częstotliwości kontroli znamion barwnikowych. Dermatolodzy stoją jednak na stanowisku by w przypadku pierwszego badania wideo- lub dermoskopowego powtórzyć je po trzech miesiącach, a następnie zgłaszać się na kontrole raz w roku. W przypadku nowotworu skóry w wywiadzie częstość kontroli zwiększa się do 2-4 razy w roku.

CENA ZABIEGU

Badanie dermatoskopowe

Badanie wideodermoskopowe – pojedyncze znamiona

Badanie wideodermoskopowe – mapa ciała

200 zł

250 – 400 zł

500 zł