Dermatoskopia i Wideodermatoskopia

Anwendungsbild_ATBM_master

Martwi Cię nowy pieprzyk?
Pojawiło się nowe znamię? 

Nie zwlekaj i umów badanie dermo- lub wideodermoskopowe!

Nasi specjaliści ocenią Twoje znamiona szybko i skutecznie. Badanie jest bezbolesne, a przy zastosowaniu jedynego w swoim rodzaju wideodermoskopu w Polsce wysoce skuteczne. 

Jako profesjonaliści i doświadczeni dermatolodzy wykorzystujemy najnowocześniejsze metody diagnostyczne. Dlatego w naszej ofercie nie mogło zabraknąć badania skóry w postaci wideodermoskopii – niezwykle dokładnej i efektywnej metody analizowania i monitoringu (archiwizowania obrazu) znamion na skórze ciała. „Zeskanujemy” Twoją skórę i stworzymy mapę pieprzyków.

Dysponujemy najnowocześniejszym i jedynym takim urządzeniem w Polsce do wideodermoskopii tworzącym mozajkę znamion i wyposażonym w sztuczną inteligencję – FotoFinder ATBM Master. 

Za sprawą bardzo dużego powiększenie (nawet do 140 x) umożliwia ocenę nawet najmniejszych zmian. 

 

Wideodermoskopia, jak i sama dermoskopia, jest badaniem nieinwazyjnym – dodatkowo też bezpiecznym, bezbolesnym, szybkim i powtarzalnym.

Najnowszy aparat do wideodermoskopii jako jedyny na rynku! wykonuje mapę znamion całego ciała w ciągu zaledwie 3 minut.

 

Zarezerwuj termin badania

 

Czym jest wideodermoskopia?

Wideodermoskopia (wideodermatoskopia), czyli badanie wideodermoskopowe jest metodą diagnostyki zmian barwnikowych, włosów, czy paznokci.

Umożliwia diagnostykę zmian na skórze i wczesne wykrywanie nowotworów skóry, w tym najgroźniejszego czerniaka w najwcześniejszym stadium. Aparatura pozwala na prowadzenie fotodokumentacji zmian skórnych, ich obserwację i porównanie podczas kolejnych wizyt kontrolnych.

Wczesne wykrycie czerniaka pozwala na bliskie 100% jego wyleczenie! – stąd tak wielką wagę przykładamy do regularnego monitorowania znamion na skórze całego ciała.

Mapa – mapowanie całego ciała

Przeciętna osoba ma na swojej skórze 20 znamion barwnikowych. Znamiona barwnikowe znajdują się na różnych częściach ciała. Mogą zlokalizować się na tułowiu, na podeszwach, a nawet w miejscach intymnych. W związku z ich różną lokalizacją, czasami niedostępną naszym oczom, jak w przypadku pleców, a także liczbą, wskazane jest regularne zgłaszanie się na kontrolę znamion.

Wideodermoskop wyposażony w system tzw. mapowania ciała pod względem znamion umożliwia zapisanie w pamięci komputera układu naszych znamion i zmian skórnych na całym ciele. Nasze urządzenie jako jedyne tworzy swego rodzaju mapę znamion w niecałe 3 minuty!

Co więcej, najnowszy system (FotoFinder ATBM master) pozwala na stworzenie „mozajki” znamion z danego obszaru i wyłapanie tej zmiany, którą należy poddać dokładniejszemu badaniu.

Wideodermoskopia

 

Pamiętaj! Ważna jest też samoobserwacja w domu.

Przegieg badania

Zostaniesz poproszony/a o rozebranie się do bielizny i ustawienie się w specjalnie wyznaczonym miejscu. Następnie krok po kroku zostanie wykonanych szereg precyzyjnych fotografii o niepowtarzalnej rozdzielczości w różnych ustawieniach. 3 minuty później twoje ciało będzie zmapowane i zarchiwizowane wraz z układem znamion. Następnie komputer opracuje mozaikę twoich znamion, a nasz specjalista dermatolog oceni czy wśród nich znajduje się to niewłaściwe, podejrzane.

Przygotowanie do badania

Z uwagi na chęć jak najdokładniejszego zmapowania twoich znamion, prosimy o demakijaż przed badaniem, wysokie upięcie włosów by odsłonić szyję i uszy, oraz bieliznę odsłaniającą pośladki.

Zalecenia po badaniu

W zależności od oceny znamion, lekarz ustali dalsze postępowanie.

Czy i kiedy powtórzyć badanie

Dotychczas Towarzystwa Dermatologiczne nie stworzyły jasnych wytycznych odnośnie częstotliwości kontroli znamion barwnikowych. Dermatolodzy stoją jednak na stanowisku by w przypadku pierwszego badania wideo- lub dermoskopowego powtórzyć je po trzech miesiącach, a następnie zgłaszać się na kontrole raz w roku. W przypadku nowotworu skóry w wywiadzie częstość kontroli zwiększa się do 2-4 razy w roku.

CENA ZABIEGU

Badanie dermatoskopowe

Badanie wideodermoskopowe – pojedyncze znamiona

Badanie wideodermoskopowe – mapa ciała

200 zł

250 – 400 zł

500 zł