Videodermoskopia

Mapowanie całego ciała

Przeciętna osoba ma na swojej skórze 20 znamion barwnikowych. Znamiona barwnikowe znajdują się na różnych częściach ciała. Mogą zlokalizować się na tułowiu, na podeszwach, a nawet w miejscach intymnych. W związku z ich różną lokalizacją, czasami niedostępną naszym oczom, jak w przypadku pleców, a także liczbą, wskazane jest regularne zgłaszanie się na kontrolę znamion.

Wideodermoskop wyposażony w system tzw. mapowania ciała pod względem znamion umożliwia zapisanie w pamięci komputera układu naszych znamion i zmian skórnych na ciele. Urządzenie tworzy swego rodzaju mapę znamion.

Co więcej, najnowszy system (FotoFinder ATBM master) pozwala na stworzenie „mozaiki” znamion z danego obszaru i wyłapanie tej zmiany, którą należy poddać dokładniejszemu badaniu.

Czy znasz swoje znamiona? Pomożemy Ci je poznać

Jako profesjonaliści i doświadczeni dermatolodzy wykorzystujemy nowoczesne metody diagnostyczne. Dlatego w naszej ofercie nie mogło zabraknąć badania skóry w postaci wideodermoskopii, która jest niezwykle dokładną i efektywną metodą analizowania znamion na skórze ciała.

Dysponujemy najnowocześniejszym i jedynym takim urządzeniem w Polsce do wideodermoskopii wyposażonym w sztuczną inteligencję – FotoFinder ATBM Master. Możesz mieć pewność, że wynik badania jest miarodajny i zapewnia dobrą podstawę do dalszej profilaktyki powstawania znamion czy ich usuwania.

 

Czym jest wideodermoskopia?

Wideodermoskopia (wideodermatoskopia), czyli badanie wideodermoskopowe jest metodą diagnostyki zmian barwnikowych, włosów, czy paznokci.

Umożliwia wczesne wykrywanie nowotworów skóry, w tym najgroźniejszego czerniaka w najwcześniejszym stadium. Aparatura pozwala na prowadzenie fotodokumentacji zmian skórnych, ich obserwację i porównanie podczas kolejnych wizyt kontrolnych.

Jak wiadomo, wczesne wykrycie ewentualnego nowotworu pozwala na znaczne zwiększenie szans powodzenia w leczeniu – polecamy stąd tak wielką wagę przykładam do więc regularnego kontrolowania stanu znamion na skórze całego ciała.

Za sprawą bardzo dużego powiększenie (nawet do 140 x) umożliwia ocenę nawet najmniejszych zmian. 

 

Wideodermoskopia, jak i sama dermoskopia, jest badaniem nieinwazyjnym – bezpiecznym, bezbolesnym i szybkim.

Najnowszy aparat do wideodermoskopii dokonuje mapowania znamion w ciągu zaledwie 3 minut.

 

Zarezerwuj termin badania

 

Pamiętaj! Ważna jest też samoobserwacja w domu.

Przebieg badania

Zostaniesz poproszony/a o rozebranie się do bielizny i ustawienie się w specjalnie wyznaczonym miejscu. Następnie krok po kroku zostanie wykonanych szereg precyzyjnych fotografii o niepowtarzalnej rodzielczości w różnych ustawieniach. 3 minuty później twoje ciało będzie zmapowane i zarchiwizowane wraz z układem znamion. Następnie komputer opracuje mozaikę twoich znamion, a nasz specjalista dermatolog oceni czy wśród nich znajduje się to niewłaściwe, podejrzane.

Przygotowanie do badania

Z uwagi na chęć jak najdokładniejszego zmapowania twoich znamion, prosimy o demakijaż przed badaniem, wysokie upięcie włosów by odsłonić szyję i uszy, oraz bieliznę odsłaniającą pośladki.

Zalecenia po badaniu

W zależności od oceny znamion, lekarz ustali dalsze postępowanie.

Czy i kiedy powtórzyć badanie

Dotychczas Towarzystwa Dermatologiczne nie stworzyły jasnych wytycznych odnośnie częstotliwości kontroli znamion barwnikowych. Dermatolodzy stoją jednak na stanowisku by w przypadku pierwszego badania wideo- lub dermoskopowego powtórzyć je po trzech miesiącach, a następnie zgłaszać się na kontrole raz w roku. W przypadku nowotworu skóry w wywiadzie częstość kontroli zwiększa się do 2-4 razy w roku.