Powiększanie małych ust

nasze zabiegi na wąskie, cienkie i małe usta

Powiększenie małych ust to zabieg, z którego mogą skorzystać wszyscy pacjenci marzący o pełnych i zmysłowych wargach lub przywróceniu ustom młodego i naturalnego wyglądu.

Zastosowanie kwasu hialuronowego umożliwia szybkie wypełnienie i powiększenie małych ust, a wykorzystanie metody Lip Flip pozwala na uzyskanie efektu pełnych i jędrnych warg. W trosce o komfort pacjenta zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym.

W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.

Zadzwoń i umów się na wizytę
peelingi

Czas trwania

40 – 60 min

peelingi

Ilość iniekcji

1

peelingi

Cena

1 300 zł*

*Aktualne ceny znajdują się w Cenniku. Opublikowana cena nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

sprawdź efekt zabiegu przed i po powiększania małych ust

powiększanie małych ust przed i po
małe usta przed i po

Chcesz zobaczyć efekty zabiegów naszych Dermatologów odwiedź nas na Instagramie

Chcesz mieć pełne usta i wyglądać zmysłowo? Skorzystaj z pomocy doświadczonych specjalistów!

Wskazania:

Wskazania:

Marzysz o zmianie wyglądu, bo Twoje wargi są słabo widoczne? Poznaj nasze metody powiększania małych ust!

ABO liquid Alluzience BOTOKS

Lip Lift

kwas hialuronowy usieciowany i nieusieciowany

Kwas hialuronowy

Jak powiększyć małe usta?

Powiększanie małych ust przeprowadza się przede wszystkim przy wykorzystaniu właściwości kwasu hialuronowego. Preparat wiąże wodę w tkankach, co pozwala naturalnie powiększyć małe usta, nadając im jędrność i objętość. Dodatkowo, po podaniu kwasu hialuronowego, usta stają się nawilżone, a drobne zmarszczki wokół nich ulegają wygładzeniu.

W klinice Projekt Skóra wykonujemy również inny zabieg na małe i wąskie usta - Lip Lift, do którego wykorzystujemy toksynę botulinową. Botoks wstrzykuje się wzdłuż linii warg, dzięki czemu uzyskuje się efekt delikatnego wywinięcia wargi. Podciągnięcie i uwydatnienie czerwieni wargowej sprawia, że usta wydają się pełniejsze i jędrne.

Botoks ma przede wszystkim właściwości modelujące, a powiększenie cienkich ust jest optycznym efektem, jaki uzyskuje się dzięki wywinięciu. Dlatego zalecaną metodą do powiększania bardzo małych ust jest przede wszystkim kwas hialuronowy.

Przebieg zabiegu powiększania małych ust kwasem hialuronowym

Zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym wykonywany jest przy użyciu bardzo cienkiej igły, która umożliwia wstrzykiwanie preparatu pod delikatną skórę ust. Prawidłowo wykonana iniekcja gwarantuje równomierne rozprowadzenie kwasu hialuronowego i nie wymaga wykonywania masażu po zabiegu.

Każdy zabieg powiększania małych ust wiąże się z możliwością odczuwania bólu lub dyskomfortu, dlatego przed przystąpieniem do zabiegu, skóra ust znieczulana jest za pomocą maści z lidokainą. Pacjenci mogą również skorzystać ze skuteczniejszego znieczulenia stomatologicznego.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi na wąskie usta?

Oferta powiększania małych ust kwasem hialuronowym w klinice Projekt Skóra w Warszawie skierowana jest do wszystkich osób, chcących cieszyć się zmysłowymi pełnymi ustami, oraz tych, które chciałyby, żeby ich wargi zyskały (lub odzyskały) pożądany kształt.

Wygląd może być jednakowo ważny dla wszystkich płci, a wąskie usta u mężczyzny mogą wpływać na obniżoną samoocenę w takim samym stopniu, jak wąskie usta u kobiety.

Zabieg powiększania ust przeznaczony jest dla wszystkich, niezależnie od płci i wieku (przy braku medycznych przeciwwskazań).

Powiększanie małych ust u mężczyzn - pożądany efekt i naturalny wygląd

Chociaż zabiegi powiększania małych ust kojarzone są przede wszystkim z kobietami, wśród klientów kliniki Projekt Skóra jest również wielu mężczyzn.

Bardzo cienkie usta lub blednąca czerwień wargowa, niezależnie od płci, mogą dodawać lat i sprawiać, że twarz jest mniej wyrazista, dlatego w naszej klinice korekta ust z zastosowaniem kwasu hialuronowego wykonywana jest u wszystkich pacjentów (jeśli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych).

Powiększanie małych ust u mężczyzn (podobnie, jak u kobiet) pozwala nie tylko na uzyskanie pożądanego rozmiaru warg, ale również pomaga zniwelować asymetrię ust i zmarszczki palacza.

Wielu pacjentom zależy na tym, aby małe usta były większe, ale wciąż wyglądały naturalnie, a dla większości mężczyzn decydujących się na powiększanie ust kwasem hialuronowym ma to kluczowe znaczenie. Doświadczenie naszych specjalistów pozwala na spełnianie oczekiwań pacjentów i precyzyjne wypełnianie ust kwasem hialuronowym.

Wskazania do powiększenia małych ust za pomocą kwasu hialuronowego

⚬ wąskie usta,
⚬ małe usta,
⚬ niezadowalająca objętość ust,
⚬ asymetryczne usta (np. jedna warga nieproporcjonalnie mała w stosunku do drugiej),
⚬ rozmywający się kontur ust,
⚬ opadanie kącików ust,
⚬ zanik czerwieni wargowej (proces starzenia).

Przeciwwskazania do zabiegu powiększania wąskich ust

⚬ ciąża,
⚬ karmienie piersią,
⚬ aktywne infekcje w obrębie ust (np. opryszczka),
⚬ nieuregulowane choroby przewlekłe i autoimmunologiczne (np. cukrzyca),
⚬ zaburzenia krzepliwości krwi,
⚬ leczenie onkologiczne w ciągu ostatnich 5 lat,
⚬ nadwrażliwość lub uczulenie na kwas hialuronowy oraz inne składniki wypełniacza, lub środka znieczulającego.

Przygotowanie do zabiegu powiększania małych ust

Dla nas liczy się nie tylko Twój wygląd, ale również bezpieczeństwo. Dlatego wszystkie zabiegi przeprowadzane są przez lekarzy specjalistów medycyny estetycznej oraz przed każdym zabiegiem powiększania cienkich ust przeprowadzana jest konsultacja medyczna.

Nasi specjaliści szczegółowo omówią z Tobą przebieg zabiegu, modelowania ust kwasem hialuronowym, właściwości i działanie wykorzystywanego preparatu oraz możliwe skutki uboczne.
Pamiętaj, żeby na 3 dni przed zabiegiem odstawić leki rozrzedzające krew (również aspirynę). Postaraj się również powstrzymać od palenia tytoniu i spożywania alkoholu, ponieważ mają wpływ na proces gojenia.

Naszych pacjentów prosimy o przybycie 30 minut przed godziną rozpoczęcia zabiegu.

Ile trwa zabieg powiększania małych i wąskich ust?

Zabieg wypełniania ust kwasem hialuronowym trwa zwykle od 40 do 60 minut. W czasie jednej sesji podawany jest zazwyczaj 1 ml preparatu w zależności od preferencji pacjenta.

Cena powiększenia małych ust

Cena zabiegu (powiększenie ust/modelowanie ust kwasem hialuronowym) wynosi 1 300 zł za 1ml preparatu.

W trakcie jednej sesji najczęściej wstrzykuje się 1 ml preparatu. U pacjentów z bardzo małymi ustami pozwala to na uzyskanie zauważalnego efektu przy zachowaniu naturalnego wyglądu warg. W zależności od oczekiwań pacjenta lekarz medycyny estetycznej może zaproponować następną sesję po ustąpieniu efekty zabiegu modelowania ust lub szybciej, jeśli pacjentowi zależy na wyraźnym, dodatkowym zwiększeniu ich objętości.

Zalecenia po zabiegu powiększania małych ust

Pacjenci po podaniu kwasu hialuronowego mogą odczuwać pewne dolegliwości związane z nakłuciem skóry i wstrzyknięciem preparatu. Po zabiegu usta mogą być nadwrażliwe na dotyk. Może pojawić się obrzęk i zaczerwienienie okolicy ust.Po zabiegu nie jest wymagana rekonwalescencja. Pacjenci niemal od razu mogą wrócić do codziennych aktywności.

Ze względu na ryzyko rozwoju infekcji w miejscu wkłucia oraz szczególne właściwości preparatu zalecamy pacjentom, aby przez 2-3 dni po zabiegu powiększania małych ust kwasem hialuronowym:
⚬ unikali dotykania i uciskania warg,
⚬ nie korzystali z sauny i basenu,
⚬ zrezygnowali z opalania i solarium (promieniowanie UV).

Zalety zabiegu powiększania małych ust kwasem hialuronowym

Modelowanie ust kwasem hialuronowym pozwala na uzyskanie natychmiastowego efektu powiększenia cienkich ust. Dodatkowe zalety:
⚬ naturalny efekt,
⚬ nawilżone usta,
⚬ przywrócenie czerwieni wargowej,
⚬ wyraźnie zaznaczony kontur ust,
⚬ uniesione kąciki ust,
⚬ pożądany kształt (wymodelowanie ust),
⚬ wygładzone drobne zmarszczki wokół ust.

Czas trwania efektu po kwasie hialuronowym

Rezultaty zabiegu powiększania małych ust kwasem hialuronowym utrzymują się przez około 6-9 miesięcy. Szybkość ustępowania efektu zależy od wieku, zdrowia, ogólnej kondycji pacjenta i prowadzonego trybu życia (np. picia alkoholu, palenia papierosów).

Jeśli nie ma przeciwwskazań, zabiegi powiększania wąskich ust kwasem hialuronowym mogą być przeprowadzane wielokrotnie.

Możliwe powikłania po zabiegu powiększania małych i wąskich ust

Powiększanie małych ust, jak większość zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, wiąże się z możliwością wystąpienia skutków ubocznych. Wykonanie zabiegu przez doświadczonego specjalistę pozwala na zminimalizowanie ryzyka poważnych powikłań, związanych np. ze wstrzyknięciem preparatu do naczynia krwionośnego.

Zabieg wiąże się z niewielkim ryzykiem wystąpienia ogólnej reakcji alergicznej lub rozwinięcia się infekcji w miejscu wkłucia.

U niektórych pacjentów po zabiegu powiększania wąskich ust mogą pojawić się siniaki i lekki obrzęk. Ich występowanie związane jest z indywidualną reakcją organizmu. Objawy ustępują zwykle w ciągu kilku dni.

Powiększanie bardzo małych ust w Warszawie

Warszawska klinika Projekt Skóra to miejsce stworzone przez ludzi z pasją, którzy rozumieją, że wygląd może wpływać na poczucie własnej wartości, a pewność siebie jest nieodłącznym elementem samorealizacji.

cena za zabieg botoksem
klinika projekt skóra warszawa

Zapraszamy!

Św. Barbary 4/U2
00-686 Warszawa

Rejestracja:
+48 508 777 988
zapisy@projektskora.pl