fbpx

Jakie mogą być konsekwencje wyboru niesprawdzonej kliniki do wykonania zabiegu modelowania ust?

modelowanie ust
Pełne wargi uchodzą za zmysłowe i potrafią dodać twarzy atrakcyjności. Niestety, niektóre kobiety zostały obdarzone przez naturę bardzo cienkimi ustami i w ich przypadku zabieg modelowania ust przy pomocy kwasu hialuronowego pozwala poprawić harmonię rysów twarzy. Zabieg modelowania ust nie należy jednak do tanich, także proponowana promocyjna cena często kusI pacjentów. Jednakże,należy zdawać sobie sprawę, zdarzają się tanie operacje zakończone dramatem i dlatego bardzo ważne jest, aby zabieg przeprowadził lekarz, który nie tylko precyzyjnie poda preparat, ale również dobrze dobierze dawkę i zadba o to, aby efekt był naturalny i harmonizował z rysami twarzy pacjentki.  Usta po prawidłowo wykonanym zabiegu powinny wyglądać naturalnie, Warga górna i dolna powinny mieć wzajemnie właściwe proporcje i naturalną wielkość. Należy unikać nadmiernego efektu, przerysowania oraz niewłaściwych proporcji.

Konsekwencje źle wykonanego zabiegu modelowania ust

Niestety, często zdarza się wypełnianie ust kwasem hialuronowym przy nie umiejętnym operowaniu tą substancją i nieznajomości jej działania.

Do najczęstszych skutków jej złej iniekcji należą:

  • niedokrwienie tkanek i w konsekwencji martwica,
  • ziarniniaki,
  • reakcje alergiczne na składniki preparatu,
  • nadmiar substancji wypełniających i to, w jaki sposób są one aplikowane. Zbyt duże usta mogą dawać przerysowany efekt i tym samym oszpecać całą twarz. Dodatkowo w wyniku tak nieudanego zabiegu, mogą nastąpić nawet problemy z mową.
Ponadto, różne kliniki używają także różnego rodzaju kwasu. Tani kwas oznacza zabieg tańszy ale też gorsze efekty. Złej jakości kwas hialuronowy w ustach może utrzymywać się 4-5 miesięcy, podczas gdy dobry – nawet 18 miesięcy. Należy więc szukać gabinetów, które wykonują zabieg za pomocą renomowanych produktów, takich jak Restylane, Juvederm i Stylage. Modelowanie ust warto powierzyć tylko doświadczonym osobom.

Jak wybrać klinikę?

Jednym z kluczowych elementów, na jakie na pewno trzeba zwrócić uwagę, to wybór kliniki modelowania ust, która wykona upragniony zabieg. Nie należy kierować się jedynie ceną, bo często bardzo niska cena nie idzie absolutnie w parze z jakością, co powoduje, że dany zabieg nie daje zadowalającego efektu i całość należy poprawić, narażając się na wyższe koszty. Podstawą jest więc doskonały chirurg, który ma bogate doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegu wypełniania ust, a sam zabieg podania kwasu, musi być wykonany w sterylnych warunkach, przy zachowaniu najwyższych standardów higienicznych. Ponadto, klinika powinna mieć odpowiednie dopuszczenia i licencje na prowadzenie tego typu działalności oraz posiadać wieloletnie doświadczenie, potwierdzone odpowiednimi dokumentami. Zakres usług i zabiegów, a także cen powinien być jasny dla pacjenta. Właściwych specjalistów powinno cechować odpowiednie przygotowanie pacjenta do zabiegu w postaci rzeczowego wywiadu lekarskiego z przedstawieniem faktycznych możliwości spełnienia wymagań pacjenta wraz z prezentacją komputerową. Rzetelny i uczciwy specjalista dokona oceny faktycznej potrzeby wykonania zabiegu oraz możliwości jego wykonania zabiegu w oparciu o wyniki zdrowotne pacjenta oraz faktyczne możliwości spełnienia jego oczekiwań. Nie z każdych ust bowiem da się wyczarować kształt przypominający uwielbiana aktorkę i nie do każdej twarzy pasował będzie ich kontur. W profesjonalnej klinice, lekarz przedstawi również pacjentowi ryzyko ewentualnych komplikacji, jakie mogą wystąpić po zabiegu.
Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk