pryszcze i wypryski

skuteczne usuwanie pryszczy i wyprsyków na twarzy

Do najczęstszych i najbardziej uporczywych problemów skórnych należą pryszcze i wypryski na twarzy oraz w innych rejonach ciała. Dlatego w Projekcie Skóra oferujemy pacjentom laserowe usuwanie pryszczy i wyprysków. Sprawdź, co możesz zyskać dzięki nowoczesnej laseroterapii!

W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.

Zadzwoń i umów się na wizytę Zadzwoń i umów się na wizytę

W Klinice Projekt Skóra pomożemy ci w usunięciu pryszczy i wyprsyków na całym ciele

Wskazania:

Wskazania:

Wskazania:

Wskazania:

zobacz efekty zabiegów przed i po

usuwanie pryszczy i wyprysków w Warszawie
usuwanie pryszczy i wypryskow w Warszawie

POZNAJ PROPONOWANE PRZEZ NAS METODY LECZENIA pryszczy i wyprysków

konsultacja dermatologiczna zmiana na prąciu

konsultacja dermatologiczna

peeling chemiczny warszawa

peelingi chemiczne

aquapure warszawa

aquapure

Projekt Skóra w Warszawie – pożegnaj się z pryszczami i wypryskami

Projekt Skóra to klinika, która ma do zaoferowania cały wachlarz rozwiązań powstałych z myślą o konkretnych problemach natury dermatologicznej. Nasi specjaliści są ekspertami w leczeniu zarówno rzadkich zmian skórnych, jak i pospolitych wyprysków na twarzy. W swojej pracy posługują się najnowszymi technologiami, gwarantującymi bezpieczeństwo zabiegów i widoczne rezultaty. Chcesz szybko, a przede wszystkim skutecznie pozbyć się pryszczy i wyprysków, które przejmują kontrolę nad twoją cerą? Skorzystaj z konsultacji dermatologicznej w naszej klinice i dowiedz się, czy laserowe usuwanie pryszczy jest metodą odpowiednią dla potrzeb twojej skóry!

Czym są i skąd biorą się pryszcze?

Pryszcze i wypryski są zmianami skórnymi występującymi powszechnie u młodzieży w okresie dojrzewania, a coraz częściej także u osób, które wiek nastoletni mają dawno za sobą. Pryszcze na twarzy stały się problemem powszechnie diagnozowanym wśród trzydziestolatków, co ma związek m.in. ze stylem życia obfitującym w stres i niezdrowe nawyki (np. dieta bazująca na tłustej, wysoko przetworzonej żywności), jak również z zaburzeniami hormonalnymi. Nie bez wpływu na powstawanie pryszczy i wyprysków są też nieodpowiednio dobrane kosmetyki, zapychające ujścia mieszków włosowych, toksyny pochodzące z zanieczyszczonego powietrza oraz niektóre choroby, zwłaszcza metaboliczne.

Pryszcze podskórne mają postać wybrzuszeń zróżnicowanych pod względem wielkości i kształtu, często wypełnionych ropną treścią. Ropne pryszcze na twarzy mogą pozostawić blizny, zwłaszcza jeśli są wyciskane. Mechanizm powstawania pryszczy i wyprysków – w zależności od podłoża problemu – bywa różny. Najczęściej jednak pojawienie się wyprysku skórnego jest konsekwencją wzmożonego wydzielania łoju, a także nadmiernego rogowacenia ujścia mieszka włosowego i jego zaczopowania. To właśnie czop rogowy wypycha skórę ku górze.

Twarz, plecy, pośladki – najczęstsze obszary występowania pryszczy i wyprysków skórnych

Pryszcze mogą pojawiać się w różnych obszarach skóry, a zwłaszcza tam, gdzie zlokalizowane są przerośnięte gruczoły łojowe, odpowiadające za wzmożone wydzielanie sebum. Do gabinetów dermatologicznych trafiają najczęściej pacjenci z:pryszczami na
⚬ brodzie,
⚬ pryszczami na nosie,
⚬ pryszczami na czole,
⚬ pryszczami na skroniach,
⚬ pryszczami na policzkach,
⚬ pryszczami w uchu,
⚬ pryszczami na szyi,
⚬ pryszczami na klatce piersiowej,
⚬ pryszczami na piersiach,
⚬ pryszczami na ramionach,
⚬ pryszczami pod pachami,
⚬ pryszczami na rękach,
⚬ pryszczami na plecach,
⚬ pryszczami na pośladkach,
⚬ pryszczami na penisie,
⚬ pryszczami na wargach sromowych.

Powszechne występowanie pryszczy i wyprysków oraz ich regularne nawracanie potrafi zniechęcić do podejmowania leczenia i działań profilaktycznych. Pryszcze na plecach u dorosłego człowieka to przypadłość, która dotyczy co czwartej osoby. U młodzieży jest jeszcze częstsza – zmaga się z nią co trzeci nastolatek. Jeśli chodzi o pozostałe wypryski skórne, statystyki wyglądają podobnie. Tymczasem w dermatologii i medycynie estetycznej pojawia się coraz więcej metod, które są w stanie nie tylko usunąć pryszcze, ale i zaradzić powstawaniu wyprysków w przyszłości – zarówno na twarzy, jak i w innych miejscach.

Co na pryszcze i wypryski? Metody dermatologiczne

Znalezienie sposobu na pryszcze, który będzie skuteczny, bezpieczny i korzystny dla danego typu cery to zadanie dla dermatologa. Każdy przypadek warto skonsultować ze specjalistą, ponieważ dobór metody leczenia zależy od podłoża problemu. Dermatolog może zalecić zmianę codziennych przyzwyczajeń i wprowadzenie konkretnych produktów do diety. Do jego kompetencji należy dobór odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych, a w razie potrzeby leków do stosowania doustnego lub miejscowego. Są to przeważnie leki na receptę oraz recepturowe, czyli przygotowywane w aptece na podstawie recepty lekarskiej.

Pryszcze i wypryski oporne na leczenie farmaceutyczne mogą zostać usunięte metodami medycyny estetycznej. Rozwiązania zabiegowe nie powinny być jednak traktowane jako wybór drugiego rzutu, ponieważ są stanie z powodzeniem zastąpić obciążającą dla organizmu farmakoterapię. Stanowią bezpieczną alternatywę dla leczenia pryszczy i wyprysków bardzo inwazyjnymi preparatami antybiotykowymi czy retinoidowymi. W klinice Projekt Skóra wykorzystujemy takie metody jak peeling wodny, peelingi chemiczne, mikrodermabrazja i laseroterapia.

Laserowe usuwanie pryszczy i wyprysków – korzyści z laseroterapii

Odkrycie działania lasera na pryszcze i wypryski zrewolucjonizowało medycynę estetyczną, która w dużej mierze skupia się na eliminowaniu powierzchniowych zmian skórnych związanych z nadaktywnością gruczołów łojowych. Laserowe usuwanie wyprysków na twarzy można z powodzeniem zastosować u większości pacjentów – lista przeciwwskazań jest bardzo krótka, a profil bezpieczeństwa zabiegu wyjątkowo wysoki. Laseroterapia pozwala:
⚬ ograniczyć produkcję sebum i zmniejszyć łojotok,
⚬ oczyścić skórę z bakterii odpowiedzialnych za nawracanie pryszczy i wyprysków,
⚬ zredukować blizny potrądzikowe,
⚬ zwiększyć produkcję kolagenu, który poprawia ogólną kondycję cery,
⚬ zminimalizować widoczność porów i uzyskać efekt gładkiej skóry.

Laser na wypryski to rozwiązanie, które sprawdza się zarówno w przypadku zmian pojedynczych, jak i rozsianych, występujących m.in. w przebiegu trądziku. Jego skuteczność sprawia, że ma szansę stać się złotym środkiem nie tylko w redukcji zmarszczek, ale również w walce z uciążliwymi pryszczami.

Usuwanie wyprysków
i pryszczy
w Warszawie

Jesteśmy specjalistami z wieloletnim doświadczenie. Szkolimy się w różnych technikach, aby wdrożyć odpowiednią metodę leczenia.

wypryski warszawa
klinika projekt skóra warszawa

Zapraszamy!

Św. Barbary 4/U2
00-686 Warszawa

Rejestracja:
+48 508 777 988
zapisy@projektskora.pl