Usuwanie blizn

blizny

Prawie każdy z nas ma na ciele bliznę, zwykle mało widoczną.

Są jednak blizny – po trądziku, ospie wietrznej, zabiegach chirurgicznych, których nie chcemy, bądź rzucają się w oczy i nie dają komfortu.

To właśnie takie blizny mogą mieć wpływ na nasze samopoczucie, a w efekcie nawet samoocenę. Problemy skórne są dość powszechne, każdy z nas chce pozbyć się ich dla naszego własnego komfortu. Blizny mogą przypominać o bolesnych zabiegach i trudnym czasie w naszym życiu. Jednak nie jesteś skazany na życie z blizną. Dzięki zabiegowi takiemu jak laserowe usuwanie blizn w Warszawie możesz załagodzić wygląd blizny lub pozbyć się jej całkowicie. Wiemy, jak duże znaczenie może mieć ten zabieg dla naszych pacjentów, dlatego oferujemy jego wykonanie w przyjaznych warunkach i miłej atmosferze. Nie obawiaj się wizyty u specjalisty: zespół Projektu Skóra tworzą wykwalifikowani specjaliści, którzy mają spore doświadczenie w swojej dziedzinie. 

Na pierwszej wizycie możesz spodziewać się pogłębionego wywiadu, który pomoże nam szczegółowo ocenić, jaka metoda usuwania blizn będzie dla Ciebie najlepsza. Proponujemy zabiegi takie jak laserowe usuwanie blizn, ale także metody zbliżone do pielęgnacyjnych, jak peelingi medyczne.

Czym jest blizna?

Blizna tworzy się zawsze w skutek uszkodzenia powierzchni błony podstawnej, czyli miejsca na styku naskórka i skóry właściwej.

Zniszczony naskórek zostaje zastąpiony tkanką łączną włóknistą. Wpierw blizna jest czerwona z uwagi na nowo powstałe naczynia krwionośne. Z biegiem czasu staje się biała, twarda, nieelastyczna. Brak w niej gruczołów, włosów i komórek barwnikowych. Niemniej, blizna realizuje swoje podstawowe zadanie – zamyka ranę.

Czasem blizna przerasta. Oznacza to, że jest pogrubiała i wystaje ponad powierzchnię skóry, ale nie przekracza obszaru rany. Jeśli zmiana dalej się powiększa i wykroczy poza pierwotny kształt rany, blizna zmienia się w bliznowiec – zwany również keloidem. Taki twór jest czerwony, gruby, a czasem swędzi. Tego typu zmiany tworzą się szczególnie na klatce piersiowej, nad stawami, gdzie skóra intensywnie się naciąga.

W takim przypadku przeprowadzenie zabiegu laserowego usuwania blizn będzie odpowiednim rozwiązaniem. Na czym polega specyfika tego zabiegu? Specjalista wykorzystuje urządzenie emitujące laser frakcyjny, czyli wiązki światła, które są w stanie usunąć blizny. Laser frakcyjny powoduje mikrouszkodzenia, co pomaga zniwelować bliznę i pobudza komórki skóry do regeneracji. Warto wziąć pod uwagę, że dla dobrego efektu musimy wykonać kilka powtórzeń zabiegu z laserem frakcyjnym. Jest to jednak proces, który przynosi widoczne efekty i dobrze radzi sobie z najgłębszymi bliznami, na przykład takimi jak blizna po cesarskim cięciu i innych operacjach. 

Wśród proponowanych zabiegów usuwających bliznę, które wykonujemy w Projekcie Skóra, znajduje się także radiofrekwencja mikroigłowa, gdzie wykorzystywane są mikroigły nakłuwające skórę, a następnie urządzenie emituje do nakłucia fale o częstotliwości radiowej. 

Proponujemy także rozwiązania takie jak zabiegi z kwasem hialuronowym, specjalne peelingi medyczne czy też preparaty biomimetyczne i regeneracyjne.

projekt skóra laser frakcyjny CO2

Metody redukcji blizny

Opracowanie blizny by jak najmniej rzucała się w oczy najczęściej wymaga połączenia różnych technik zabiegowych nastawionych na naprawę zarówno wierzchniej warstwy skóry, jak i głębszych warstw. Indywidualnie dobrane metody oraz rozłożone w czasie zabiegi mają decydujący wpływ na osiągnięte rezultaty.

Blizna leczenie

Podstawowe informacje

Przebieg zabiegu

Przykładamy szczególną uwagę do terapii blizn. Leczenie jest zawsze poprzedzone wnikliwą analizą zmiany, dokładnym wywiadem lekarskim oraz opracowaniem planu zabiegów. W zależności od metody, pory roku, wrażliwości na ból zaproponujemy dla Twojego komfortu znieczulenie miejscowe. W tym celu zaprosimy Cię 30 minut przed zabiegiem. Czas oczekiwania na działanie znieczulenia umilimy lekturą, dobrą muzyką i smaczną kawą.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu otrzymasz zalecenia, dzięki którym Twoja skóra szybciej się zregeneruje.

Schemat zabiegów

Liczba zabiegów jest kwestią indywidualną i uzależnioną od samej blizny, jej lokalizacji, głębokości, wieku i innych zmiennych.

CENA ZABIEGU USUWANIA BLIZN

 

Laser CO2 – BLIZNA

od 500 zł

Laser CO2 – blizny potrądzikowe

800 – 1 500 zł

Secret RF – blizny potrądzikowe

1 000 zł