fbpx

Laserowe usuwanie blizn – zdjęcia przed i po zabiegu

Blizna leczenie

Laserowe usuwanie blizn to nowoczesny i bardzo skuteczny sposób na pozbycie się nieestetycznych śladów na skórze. Zabiegi z zastosowaniem lasera są bezpieczne i bezinwazyjne. Pozwalają na praktycznie całkowite usunięcie różnego typu blizn znajdujących się na całym ciele. Efekty przed i po zastosowaniu laseroterapii są zachwycające, szczególnie jeśli leczenie dotyczy głębokich blizn, na przykład po trądziku. Dowiedz się, na czym polega laserowe usuwanie blizn i zobacz efekty zabiegów.

Usuwanie blizn laserem – na czym polega?

Do usuwania blizn laserem w naszej Klinice stosowany jest laser frakcyjny CO2, którego wiązka precyzyjnie wnika w głąb skóry właściwej. Zachodząca w niej reakcja fototermiczna powoduje mikrouszkodzenia – wyzwalające naturalne procesy odbudowy skóry oraz pobudzające produkcję kolagenu. W efekcie blizny i przebarwienia stają się mniej widoczne. Laser działa tylko na zmienione partie skóry, nie naruszając pozostałej części naskórka.

Procedura laserowego usuwania blizn jest bezbolesna, co sprawia, że na zabieg decyduje się coraz więcej osób zmagających się z problemem obecności różnego rodzaju blizn na twarzy oraz innych partiach ciała.

Efekty usuwania blizn za pomocą laseroterapii widoczne są już po pierwszym zabiegu. Liczba sesji uzależniona jest od indywidualnych predyspozycji pacjenta, dlatego zabieg laserowego usuwania blizn poprzedzony jest konsultacją lekarską, podczas której diagnozowany jest rodzaj blizn oraz omawiany cały proces leczenia.

Należy pamiętać, że laserowe usuwanie blizn nie może być przeprowadzone u każdego pacjenta. Przeciwwskazaniem jest okres ciąży i karmienia piersią, stosowanie leków i ziół światłouczulających, oraz przyjmowanie retinoidów. Zabiegowi nie mogą być także poddane osoby mające aktywną infekcję, borykające się z nowotworem skóry, fotodermatozą, przewlekłymi zapalnymi dermatozami oraz mające skłonność do bliznowacenia. Do przeciwwskazań należy też niewyregulowana cukrzyca, epilepsja, rozrusznik serca i istotne zaburzenia hormonalne.

Jakie blizny można usunąć za pomocą lasera?

Zabieg z użyciem lasera pozwala na zniwelowanie lub całkowite usunięcie rozmaitych blizn:

Blizny potrądzikowe są przyczyną bardzo dużego dyskomfortu pacjentów. Są to często efekty rozległych, podskórnych stanów zapalnych, z którymi nie są w stanie poradzić sobie żadne kosmetyki drogeryjne. Laseroterapia w tym przypadku może być przeprowadzona powierzchownie bądź bardziej inwazyjnie. Rezultaty widoczne są zwykle po wykonaniu serii zabiegów, po kilku miesiącach od rozpoczęcia terapii.

Blizny pooperacyjne są efektem urazów oraz przeprowadzonych zabiegów i operacji, wśród których jest cesarskie cięcie. Blizny widoczne na skórze są jasne lub zaróżowione i często wskazują na niedawną obecność szwów. Usunięcie blizny laserem zalecane jest możliwie jak najszybciej po wygojeniu się rany, ponieważ wraz z upływem czasu ślady twardnieją i stają się coraz grubsze, a tym samym trudniejsze do zniwelowania.

Blizny pourazowe warto usuwać za pomocą lasera ze względów estetycznych oraz zdrowotnych, ponieważ ślady na skórze stają się twarde, co podczas ruchu powoduje ból, uczucie ściągnięcia i pieczenia.

Blizny po ospie, podobnie jak po trądziku, mogą być bardzo rozległe i stanowią duży defekt estetyczny. Zastosowanie laseroterapii umożliwia ich zmniejszenie, a nawet całkowitą eliminację.

Blizny przerostowe powstają w wyniku nieprawidłowego gojenia się ran i zbyt intensywnego procesu naprawczego. Powstawanie blizn przerostowych to rezultat indywidualnych predyspozycji organizmu oraz powikłań w procesie gojenia. Zabiegi laserowe pozwalają na eliminację tego typu blizn z powierzchni skóry.

Bliznowce są pozostałością patologicznego gojenia się ran i rozrastają się poza ich granice, nawet w przypadku niewielkich urazów. Mogą się powiększać nawet po długim czasie. Laserowe usuwanie bliznowców przynosi bardzo zadowalające efekty, hamując proces ich rozrostu.

Laser frakcyjny CO2 używany w naszej klinice umożliwia zminimalizowanie przerośniętej tkanki. W efekcie przeprowadzonego zabiegu skóra staje się bardziej elastyczna, a przebarwienia mniej widoczne. Laseroterapia to sposób na redukcję zwłókniałej tkanki, zmniejszenie ryzyka przerostu blizn w przeszłości oraz szybkie gojenie się ran po zabiegu.

Świeże blizny mogą zostać całkowicie usunięte, a starsze w wyraźny sposób zniwelowane. Porównanie efektów usuwania blizn pozwala sprawdzić skalę zmian, które w przypadku zastosowania kilku zabiegów są bardzo duże, co oznacza, że blizna przed i po zabiegu może być zupełnie inna – prawie całkowicie spłycona lub niewidoczna.

Laserowe usuwanie blizn – efekty przed i po

Przyjrzenie się bliźnie przed i po usunięciu to sposób na zaobserwowanie efektów laseroterapii, która jest uważana za najbardziej skuteczną metodą likwidacji blizn, szczególnie po trądziku czy cesarskim cięciu. Zobacz zdjęcia przed o po laserowym usuwaniu blizn.

3.2/5 - (73)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk