opadająca powieka
Sposób? Blefaroplastyka i plastyka powiek
Opadające powieki są przede wszystkim problemem zdrowotnym – ograniczają pole widzenia, zaburzają funkcje narządu wzroku i znacząco pogarszają jakość życia. Dlatego należy je pilnie wyleczyć. Umożliwia to chirurgiczna plastyka powiek, czyli blefaroplastyka.
W Klinice Projekt Skóra w Warszawie mamy wieloletnie doświadczenie w chirurgicznej korekcji powieki górnej. Zabiegi wykonują wyłącznie chirurdzy plastyczni. Zaufaj naszym specjalistom!
W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.

Czas trwania
60 – 90 min

Ilość powtórzeń
1

Cena
4500 – 5500 PLN*
*Aktualne ceny znajdują się w Cenniku. Opublikowana cena nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego
z nami znów poczujesz się piękna!
Jesteśmy specjalistami z wieloletnim doświadczeniem. Korzystamy z
zaawansowanych i sprawdzonych technologii medycznych, by opadająca powieka była tylko przeszłością!

Zobacz przykładowe efekty naszej pracy




Chcesz zobaczyć efekty zabiegów naszych Dermatologów odwiedź nas na Instagramie
POZNAJ PROPONOWANE PRZEZ NAS METODY LECZENIA opadającej powieki
Jak wygląda opadająca powieka? Jak rozpoznać ptozę?
Opadającą powiekę należy odróżnić od wiotkiej skóry powiek. To dwa zupełnie inne problemy estetyczno-zdrowotne. Pierwszy jest schorzeniem okulistycznym. Drugi dermatologicznym i jest jednym z objawów starzenia skóry wokół oczu.
Opadającą powiekę określa się terminem ptoza (łac. ptosis palpebrae). To choroba wynikająca z osłabienia mięśnia dźwigacza, która sprawia, że górna powieka mimowolnie opada, w dużym stopniu przesłaniając tęczówkę oka. Zdarza się, że podobny efekt powoduje zwiotczenie lub opuchnięcie skóry, nie jest on jednak tak nasilony. W dodatku ptoza w około 75% przypadków występuje jednostronnie, natomiast objawy starzenia skóry wokół oczu zwykle przebiegają symetrycznie, w podobny sposób.
Ptozę rozpoznaje się wtedy, gdy powieka przesłania minimum 2 mm tęczówki przy patrzeniu na wprost. To znacząco ogranicza pole widzenia i utrudnia wykonywanie codziennych czynności. Co więcej, ptoza może wywołać problemy ze wzrokiem (np. niedowidzenie gałki ocznej, zeza), a także być przyczyną depresji i trudności psychospołecznych. Na ostracyzm, alienację i obniżenie samooceny narażone są szczególnie dzieci, u których opadająca powieka jest przeważnie wadą wrodzoną.
Wrodzone i nabyte opadnięcie powieki. Co wywołuje ptozę?
Ptoza w większości przypadków ma charakter wrodzony. Wynika przede wszystkim z niedorozwinięcia mięśnia dźwigacza powieki, chociaż może być też skutkiem porażenia nerwu okoruchowego, chorób mięśni lub schorzeń autoimmunologicznych.
Natomiast nabyte opadanie powieki przeważnie wynika z uszkodzeń mechanicznych lub jest powikłaniem operacji okulistycznej (np. w leczeniu zaćmy). Może rozwinąć się w wyniku częstego tarcia oka, co prowadzi do zmian inwolucyjnych rozcięgna lub zerwania jego przyczepu. Na ptozę narażone są też osoby, które noszą twarde soczewki kontaktowe.
Pewne ryzyko niesie też zabieg z toksyną botulinową. Opadanie powieki po botoksie jest jednym ze skutków niepożądanych tego zabiegu, szczególnie często, gdy został nieprawidłowo wykonany. Przypominamy, że toksyna botulinowa jest substancją leczniczą i może ją podawać wyłącznie odpowiednio przeszkolony lekarz. Najlepiej dermatolog z dużym doświadczeniem.
Główne przyczyny opadania powiek:
⚬ zaburzenie rozwoju lub funkcjonalności mięśnia dźwigacza powieki,
⚬ luźna skóra powiek górnych, przesłaniająca źrenicę,
⚬ opadanie brwi, wystąpienie guza, blizny lub innego czynnika obciążającego powiekę,
⚬ uszkodzenie nerwów mięśnia dźwigacza powieki.
Jak przebiega blefaroplastyka powiek górnych?
Blefaroplastykę powiek poprzedza wnikliwy wywiad lekarski połączony ze szczegółową oceną przypadku dokonaną przez operatora. Lekarz, przed przystąpieniem do wykonania zabiegu, musi sporządzić dokumentację fotograficzną i zrobić rysunek operacyjny na skórze. Blefaroplastyka odbywa się na specjalnie przygotowanej sali operacyjnej, gdzie pacjent jest pod opieką anestezjologa, który dobiera odpowiedni rodzaj znieczulenia (miejscowe lub ogólne).
Wstępnym etapem blefaroplastyki powiek górnych jest wykonanie nacięcia w naturalnym fałdzie skórnym (powyżej tarczki), czyli w załamaniu powieki. Dzięki takiemu poprowadzeniu cięcia ślad po nim jest praktycznie niezauważalny nawet przy zamkniętych oczach. Dwa kolejne etapy to wycięcie nadmiaru skóry i obkurczenie odsłoniętego mięśnia, np. metodą laserową. U niektórych pacjentów konieczne jest również usunięcie tzw. przepukliny tłuszczowej, czyli zgrubienia z tkanki tłuszczowej nad okiem. Na koniec pozostaje zamknięcie nacięć szwami.
Czas trwania blefaroplastyki mieści się zwykle w przedziale 1–2 godzin. Zależy przede wszystkim od tego, jak rozległe są zmiany.
Blefaroplastyka przeprowadzana metodą chirurgiczną to złożony zabieg, który – jak każda operacja – niesie za sobą ryzyko wystąpienia powikłań, np. powstania blizn czy wystąpienia zaburzeń widzenia albo zespołu suchego oka. Jednak dzięki doświadczeniu i precyzji naszych specjalistów oraz nowoczesnemu sprzętowi, jakim dysponują, zagrożenie można uznać za minimalne.
Efekty blefaroplastyki powiek – jak długo się utrzymują?
Wygląd oczu w ogromnym stopniu wpływa na to, jak prezentuje się cała twarz. Dlatego blefaroplastyka, dająca wyraźny i długotrwały rezultat, należy do najskuteczniejszych zabiegów odmładzających. Po jej przeprowadzeniu z okolic oczu znika nadmiar zwiotczałej skóry, a mięśnie i więzadła stają się napięte, dzięki czemu układają się w prawidłowej pozycji. Przy okazji tej operacji możliwa jest nie tylko redukcja opadającej powieki, ale również korekcja ustawienia kąta bocznego oka (kantopeksja). Dodatkową pozytywną konsekwencją zabiegu bywa delikatne spłycenie tzw. doliny łez. Następuje ono dzięki przemieszczeniu tłuszczu znajdującego się wewnątrz przepuklin tłuszczowych, które zlokalizowane są w obrębie powiek dolnych.
Okres rekonwalescencji, trwający około 14 dni, jest jedynym kosztem, jaki trzeba ponieść, by cieszyć się efektami blefaroplastyki powiek przez długi czas. Taki zabieg zwykle nie musi być powtarzany, bo pozwala na natychmiastowe osiągnięcie założonych celów i utrzymanie ich przez 7–10 lat.
Leczenie opadającej powieki w Klinice Projekt Skóra
W Klinice Projekt Skóra przyjmują doświadczeni specjaliści chirurgii plastycznej, którzy podchodzą do problemów pacjentów z wielką uwagą i troską. Po przeprowadzeniu wnikliwej diagnostyki i wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań, wdrażają odpowiednie leczenie. Dzięki ogromnej wiedzy i nowoczesnym urządzeniom medycznym najwyższej klasy, przeprowadzają terapię w sposób komfortowy i skuteczny.
Jeśli przeszkadza Ci wiotka skóra wokół oczu albo zmagasz się z problemem opadających powiek, zapraszamy na konsultacje. Wspólnie wybierzemy najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.
Zarezerwuj wizytę w dogodnym terminie: https://projektskora.pl/rezerwacja-wizyty/
Zabieg na opadającą powiekę w Warszawie
Jesteśmy specjalistami z wieloletnim doświadczeniem. Korzystamy z zaawansowanych i sprawdzonych technologii medycznych, abyś cieszyła się skórą bez niedoskonałości.

