opadająca powieka

Chirurgiczna korekcja powieki górnej

Opadające powieki są przede wszystkim problemem zdrowotnym – ograniczają pole widzenia, zaburzają funkcje narządu wzroku i znacząco pogarszają jakość życia. Dlatego należy je pilnie wyleczyć. Umożliwia to chirurgiczna plastyka powiek, czyli blefaroplastyka.

W Klinice Projekt Skóra mamy wieloletnie doświadczenie
w chirurgicznej korekcji powieki górnej. Zaufaj naszym specjalistom!

W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.

Zadzwoń i umów się na wizytę
peelingi

Czas trwania

60 – 90 min

peelingi

Ilość powtórzeń

1

peelingi

Cena

4500 – 5500 PLN*

*Aktualne ceny znajdują się w Cenniku. Opublikowana cena nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego

z nami znów poczujesz się piękna!

Jesteśmy specjalistami z wieloletnim doświadczeniem. Korzystamy z
zaawansowanych i sprawdzonych technologii medycznych, by opadająca powieka była tylko przeszłością!

POZNAJ PROPONOWANE PRZEZ NAS METODY LECZENIA

Jak wygląda opadająca powieka? Jak rozpoznać ptozę?

Opadającą powiekę należy odróżnić od wiotkiej skóry powiek. To dwa zupełnie inne problemy estetyczno-zdrowotne. Pierwszy jest schorzeniem okulistycznym. Drugi dermatologicznym i jest jednym z objawów starzenia skóry wokół oczu. Opadającą powiekę określa się terminem ptoza (łac. ptosis palpebrae). To choroba wynikająca z osłabienia mięśnia dźwigacza, która sprawia, że górna powieka mimowolnie opada, w dużym stopniu przesłaniając tęczówkę oka. Zdarza się, że podobny efekt powoduje zwiotczenie lub opuchnięcie skóry, nie jest on jednak tak nasilony. W dodatku ptoza w około 75% przypadków występuje jednostronnie, natomiast objawy starzenia skóry wokół oczu zwykle przebiegają symetrycznie, w podobny sposób. Ptozę rozpoznaje się wtedy, gdy powieka przesłania minimum 2 mm tęczówki przy patrzeniu na wprost. To znacząco ogranicza pole widzenia i utrudnia wykonywanie codziennych czynności. Co więcej, ptoza może wywołać problemy ze wzrokiem (np. niedowidzenie gałki ocznej, zeza), a także być przyczyną depresji i trudności psychospołecznych. Na ostracyzm, alienację i obniżenie samooceny narażone są szczególnie dzieci, u których opadająca powieka jest przeważnie wadą wrodzoną.

Wrodzone i nabyte opadnięcie powieki. Co wywołuje ptozę?

Ptoza w większości przypadków ma charakter wrodzony. Wynika przede wszystkim z niedorozwinięcia mięśnia dźwigacza powieki, chociaż może być też skutkiem porażenia nerwu okoruchowego, chorób mięśni lub schorzeń autoimmunologicznych. Natomiast nabyte opadanie powieki przeważnie wynika z uszkodzeń mechanicznych lub jest powikłaniem operacji okulistycznej (np. w leczeniu zaćmy). Może rozwinąć się w wyniku częstego tarcia oka, co prowadzi do zmian inwolucyjnych rozcięgna lub zerwania jego przyczepu. Na ptozę narażone są też osoby, które noszą twarde soczewki kontaktowe. Pewne ryzyko niesie też zabieg z toksyną botulinową. Opadanie powieki po botoksie jest jednym ze skutków niepożądanych tego zabiegu, szczególnie często, gdy został nieprawidłowo wykonany. Przypominamy, że toksyna botulinowa jest substancją leczniczą i może ją podawać wyłącznie odpowiednio przeszkolony lekarz. Najlepiej dermatolog z dużym doświadczeniem. Główne przyczyny opadania powiek:
  • zaburzenie rozwoju lub funkcjonalności mięśnia dźwigacza powieki,
  • luźna skóra powiek górnych, przesłaniająca źrenicę,
  • opadanie brwi, wystąpienie guza, blizny lub innego czynnika obciążającego powiekę,
  • uszkodzenie nerwów mięśnia dźwigacza powieki.

Jak leczyć? Lifting powiek czy blefaroplastyka?

Istnieją różne drogi leczenia. Jeśli ptoza wrodzona nie jest zbyt nasilona wystarczająca może okazać się farmakoterapia. Jeśli jednak opadająca powieka w znaczącym stopniu przesłania tęczówkę, konieczne jest leczenie operacyjne. W przypadku wiotkiej skóry powiek świetnie sprawdzają się popularne zabiegi estetyczne. Sposób postępowania zależy od rozpoznania problemu i jego przyczyny oraz uwzględnienia indywidualnych wskazań. Dlatego punktem wyjścia zawsze powinna być konsultacja z lekarzem - okulistą lub chirurgiem plastycznym.

Sposoby na wiotką skórę powiek

W redukcji luźnej, wiotkiej skóry powiek, związanej wyłącznie z procesem starzenia, pomocne mogą okazać się narzędzia medycyny estetycznej. To zabiegi, które pozwalają ujędrnić skórę powiek, a tym samym odświeżyć spojrzenie i korzystnie zmienić wygląd twarzy. Jednym z prostszych sposobów na wiotką, opadającą powiekę jest prawidłowo wykonany botoks. To zabieg iniekcyjny, który trwa około 30 minut i jest wysoce skuteczny. Podanie toksyny botulinowej w okolice brwi unosi luźną, ciężką skórę, przynosząc efekt otwartego oka. Poprawa utrzymuje się przez kilka miesięcy i pozwala zapobiegać nasilaniu się problemu. Innym zabiegiem na okolicę oczu jest radiofrekwencja mikroigłowa, czyli zabieg ujędrniająco-liftingujący. Działa na tyle delikatnie, że może być wykonany nawet na powiekach. Radiofrekwencja mikroigłowa łączy technikę mikronakłuwania i lasera frakcyjnego. Wywołuje efekt termoliftingu, a więc pod wpływem ciepła pobudza naturalne procesy przebudowy i regeneracji tkanek. Wyniki widać gołym okiem. Po zabiegu skóra jest napięta, ujędrniona, powieki są uniesione, oko otwarte.

Jak pozbyć się opadającej powieki

Opadająca powieka jest częstym wskazaniem do korekcji chirurgicznej. Metoda operacji zależy od rodzaju ptozy i tego, czy mięsień dźwigacza powieki zachowuje swą czynność. Uwzględnia się również wiek pacjenta oraz dotychczasowy sposób leczenia. Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w korekcji powiek górnych jest blefaroplastyka. To zabieg z zakresu małej chirurgii, wykonywany w ciągu jednego dnia. Polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru skóry i poprawieniu kształtu powieki. W razie potrzeby lekarz skraca niesprawny mięsień dźwigacza. Zabieg blefaroplastyki kończy się założeniem szwów w naturalnych liniach zgięciowych. Po operacji można wrócić do domu, stosując się do otrzymanych zaleceń. Efekty blefaroplastyki pojawiają się po kilku dniach, gdy skóra odpocznie i wygoi się po ingerencji chirurgicznej. Poprawa jest bardzo wyraźna. Dzięki korekcji opadającej powieki, uzyskuje się symetryczne wyrównanie szpar powiekowych. Zabieg korzystnie wpływa na wygląd całej twarzy, która nabiera pogodnego wyrazu i wydaje się dużo młodsza. To jeden z powodów, dla których blefaroplastyka, cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Zalety blefaroplastyki:
  • zabieg z zakresu chirurgii jednego dnia,
  • spektakularne efekty - korekcja powieki i odmłodzenie twarzy,
  • krótki czas rekonwalescencji,
  • brak widocznych blizn pooperacyjnych,
  • poprawa utrzymująca się przez wiele lat.

Blefaroplastyka. Co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Blefaroplastyka pozwala skorygować opadające powieki. Czasem też stosowana jest do redukcji oznak starzenia. Skutecznie poprawia skórę wokół oczu, eliminując przy tym zmęczony, posępny wygląd twarzy. Chociaż efekty blefaroplastyki są spektakularne, trzeba podkreślić, że zabieg nie redukuje kurzych łapek, sińców pod oczami ani opadających brwi. W tym celu lepiej sprawdza się botoks, radiofrekwencja mikroigłowa albo laserowy lifting powiek, nazywany też blefaroplastyką laserową. To zabieg wykonywany przy pomocy lasera frakcyjnego CO2. W naszej klinice jest to nowoczesne i wszechstronne urządzenie Fraxis® z głowicą chirurgiczną i frakcyjną. Działa precyzyjnie i skutecznie, docierając do warstw skóry właściwej. Fraxis® emituje promień laserowy, który wytwarza ciepło, prowadząc do selektywnej ablacji i obkurczenia tkanek. To pozwala uzyskać oczekiwane efekty terapeutyczne w sposób mało inwazyjny i wysoce bezpieczny - ujędrnić wiotką skórę powiek i wygładzić skórę wokół oczu. Po blefaroplastyce laserowej skóra goi się szybciej niż po klasycznej korekcji chirurgicznej. Zabieg Fraxis® niesie też mniejsze ryzyko powikłań. Wymieniając różnice pomiędzy blefaroplastyka chirurgiczną a laserową trzeba zaznaczyć, że ta pierwsza jest znacznie droższa, ale przynosi trwalsze efekty i może okazać się lepszym rozwiązaniem dla osób z nasiloną ptozą. Wszystko jednak zależy od indywidualnych wskazań. Dlatego sposób leczenia opadającej powieki najlepiej zostawić specjaliście.

Leczenie opadającej powieki w Klinice Projekt Skóra

W Klinice Projekt Skóra przyjmują doświadczeni specjaliści chirurgii plastycznej, którzy podchodzą do problemów pacjentów z wielką uwagą i troską. Po przeprowadzeniu wnikliwej diagnostyki i wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań, wdrażają odpowiednie leczenie. Dzięki ogromnej wiedzy i nowoczesnym urządzeniom medycznym najwyższej klasy, przeprowadzają terapię w sposób komfortowy i skuteczny. Jeśli przeszkadza Ci wiotka skóra wokół oczu albo zmagasz się z problemem opadających powiek, zapraszamy na konsultacje. Wspólnie wybierzemy najlepsze dla Ciebie rozwiązanie. Zarezerwuj wizytę w dogodnym terminie: https://projektskora.pl/rezerwacja-wizyty/

Rozpocznij
leczenie

Jesteśmy specjalistami z wieloletnim doświadczeniem. Korzystamy z zaawansowanych i sprawdzonych technologii medycznych, abyś cieszyła się skórą bez niedoskonałości.

zabieg na opadające powieki w warszawie
klinika projekt skóra warszawa

Zapraszamy!

Św. Barbary 4/U2
00-686 Warszawa

Rejestracja:
+48 508 777 988
zapisy@projektskora.pl