Blefaroplastyka, plastyka powiek

zabieg na opadającą powiekę, korekcja powiek dolnych i górnych

opadająca powieka

Sposób? Blefaroplastyka i plastyka powiek

Wiele osób marzy o młodzieńczym i wypoczętym spojrzeniu. Tymczasem wraz z wiekiem rozciągająca się skóra powiek i worki pod oczami mogą postarzać i nadawać twarzy smutnego i zmęczonego wyglądu. Opadające powieki to nie tylko problem kosmetyczny, ale często również pogorszenie samooceny, a nawet pola widzenia.

Z pomocą przychodzi blefaroplastyka, zabieg korekty powiek, który daje natychmiastowe i trwałe rezultaty. Niezależnie od tego, czy opadające powieki to tylko niewielki defekt kosmetyczny, czy poważny problem funkcjonalny, zabieg pozwala cieszyć się odświeżonym młodym wyglądem i radosnym spojrzeniem.

W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.

Zadzwoń i umów się na wizytę Zadzwoń i umów się na wizytę
peelingi

Czas trwania

90 – 120 min

peelingi

Ilość powtórzeń

1

peelingi

Cena

9000 – 10000 PLN*

*Aktualne ceny znajdują się w Cenniku. Opublikowana cena nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego

MARZYSZ O MŁODYM I WYPOCZĘTYM SPOJRZENIU, ALE MASZ CIĘŻKIE POWIEKI I WORKI POD OCZAMI? ZAUFAJ NASZYM SPECJALISTOM OD PLASTYKI POWIEK I ZAPOMNIJ O UPŁYWAJĄCYM CZASIE!

PLASTYKA POWIEK PRZED I PO - EFEKTY BLEFAROPLASTYKI

Chcesz zobaczyć efekty zabiegów naszych Dermatologów odwiedź nas na Instagramie

POZNAJ PROPONOWANE PRZEZ NAS METODY LECZENIA opadającej powieki

POZNAJ PROPONOWANE PRZEZ NAS METODY LECZENIA opadającej powieki

Blefaroplastyka - plastyka powiek górnych i dolnych

Blefaroplastyka to specjalistyczny zabieg, którego celem jest korekta powiek górnych i/lub dolnych. Plastyka powiek polega na usunięciu nadmiaru skóry oraz worków tłuszczowych, które mogą pojawić się z wiekiem lub na skutek uwarunkowań genetycznych. Zabieg nie tylko poprawia wygląd oczu, przywracając im młodzieńczy wygląd, ale w pewnych przypadkach może również poprawić pole widzenia pacjenta.

Blefaroplastyka daje natychmiastowe i trwałe efekty, przynosząc pacjentom większe zadowolenie z własnego wyglądu i zwiększając ich pewność siebie.

Czym jest blefaroplastyka?

Blefaroplastyka to zabieg plastyki powiek (górnych i dolnych), wykonywany u pacjentów z zauważalnym zmniejszeniem szpary powiekowej, rozciągnięciem skóry powiek oraz przepuklinami tłuszczowymi powodującymi tzw. worki pod oczami. Zabieg przeprowadzany jest ze wskazań medycznych (funkcjonalnych - zmniejszenie pola widzenia) oraz estetycznych (w celu poprawy wyglądu i samopoczucia pacjenta).

Na czym polega blefaroplastyka (plastyka powiek górnych i dolnych)?

Plastyka powiek to zabieg polegający na usunięciu nadmiaru skóry powiek górnych i/lub dolnych, a często również przepuklin tłuszczowych, czyli zgrubienia z tkanki tłuszczowej, przyczyniającego się do powstawania worków pod oczami.

W trakcie przeprowadzania plastyki powieki górnej specjalista wykonuje nacięcie w jej naturalnym zagięciu. Przy blefaroplastyce powieki dolnej cięcie przebiega tuż pod linią rzęs. W obu przypadkach blizny po zabiegu są niemal niewidoczne.

Po usunięciu nadmiaru skóry i przepukliny tłuszczowej lekarz zakłada cienkie szwy i opatrunek.

Chirurgiczna korekta powieki - wskazania

⚬ zmęczony wygląd twarzy związany z opadaniem powiek górnych,
worki pod oczami wywołane obecnością przepuklin tłuszczowych,
⚬ ograniczenie pola widzenia wynikające z silnego opadania powiek i przysłaniania soczewki,
⚬ chęć odmłodzenia wyglądu.

Ile trwa zabieg plastyki powiek?

W zależności od tego, czy blefaroplastyka dotyczy powiek górnych czy dolnych czas trwania zabiegu mieści się zwykle w przedziale od 90 do 120 minut.

Blefaroplastyka - efekty zabiegu plastyki powiek

Wśród najważniejszych efektów blefaroplastyki można wyróżnić:

⚬ poprawę wyglądu powieki górnej - odświeżenie i odmłodzenie spojrzenia,
⚬ likwidację worków pod oczami,
⚬ poszerzenie pola widzenia,
⚬ poprawę samopoczucia i komfortu codziennego funkcjonowania.

Przygotowanie do zabiegu blefaroplastyki

Przed przystąpieniem do zabiegu pacjent odbywa konsultację okulistyczną. Lekarz przeprowadza badanie i kieruje pacjenta na szczegółowe badania diagnostyczne, potrzebne do oceny stanu zdrowia pacjenta oraz wykrycia ewentualnych przeciwwskazań.

Znieczulenie przed plastyką powiek

Blefaroplastykę wykonuje się najczęściej w znieczuleniu miejscowym, ale na specjalne życzenie pacjenta można również przeprowadzić ją w znieczuleniu ogólnym w asyście anestezjologa.

Korekcja powiek górnych i dolnych - zalecenia pozabiegowe

Pacjent powinien dokładnie przestrzegać zaleceń lekarza przeprowadzającego blefaroplastykę. Zwykle konieczne jest stosowanie specjalnych maści z antybiotykiem, zapobiegających infekcjom.

Po około 7-10 dniach po zabiegu usuwane są szwy, a pełna rekonwalescencja przebiega w ciągu 4 tygodni.

Operacja powiek górnych i dolnych (blefaroplastyka) - przeciwwskazania

Wśród najważniejszych przeciwwskazań do blefaroplastyki wyróżnia się:

⚬ choroby oczu,
⚬ cukrzycę,
⚬ ciężkie choroby ogólnoustrojowe (np. niewydolność układu krążenia),
⚬ nadciśnienie tętnicze,
⚬ problemy z krzepliwością krwi lub przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
⚬ skłonność do powstawania bliznowców,
⚬ skazy naczyniowe,
⚬ infekcje ogólne lub miejscowe w obszarze zabiegowym,
⚬ ciążę i okres karmienia piersią.

Blefaroplastyka - skutki uboczne zabiegu

Blefaroplastyka wykonywana w profesjonalnej klinice bardzo rzadko wywołuje poważne skutki uboczne. Wśród najpowszechniejszych powikłań po plastyce powiek wyróżnia się zasinienia i krwiaki wokół oczu oraz obrzęk. Dolegliwości mają charakter przejściowy i ustępują samoistnie w ciągu kilku, kilkunastu dni po zabiegu.

Ile kosztuje operacja powiek - cena blefaroplastyki

Cena plastyki powiek zależy od obszaru i zakresu zabiegu. Koszt blefaroplastyki powiek górnych w klinice Projekt Skóra wynosi od 4500 zł do 5500 zł. W trakcie zabiegu powiek dolnych usuwa się również przepukliny tłuszczowe, dlatego cena jest wyższa i wynosi 9000 - 10 000 zł.

Blefaroplastyka w Warszawie. Dlaczego warto zdecydować się na plastykę powiek w klinice Projekt Skóra?

W bogatej ofercie kliniki Projekt Skóra w Warszawie jest wiele zabiegów przyczyniających się do poprawy wyglądu i odmłodzenia skóry. Nie mogło wśród nich zabraknąć blefaroplastyki, czyli zabiegu umożliwiającego dokonania korekty ciężkich, opadających powiek. Plastyka powiek nie tylko likwiduje defekt kosmetyczny, ale często również usuwa poważny problem funkcjonalny, jakim jest ograniczenie pola widzenia.

Specjaliści z kliniki Projekt Skóra wykonują blefaroplastykę niezależnie od tego, czy chcesz jej dokonać jedynie ze względu na pragnienie poprawy wyglądu, czy z wyraźnych wskazań medycznych. Dla naszych lekarzy wskazaniem do zabiegu są Twoje potrzeby i oczekiwania!

Projekt Skóra to zespół doświadczonych specjalistów z pasją do przywracania młodego, zdrowego wyglądu i uzyskiwania zadowolenia pacjentów. Regularne aktualizowanie wiedzy, doskonalenie umiejętności i indywidualne podejście do każdego, pozwala nam na zapewnienie wszystkim pacjentom wysokiej jakości usług, komfortu i bezpieczeństwa.

Przeszkadzają Ci opadające powieki i nie wiesz, jak sobie pomóc? Skontaktuj się z naszym personelem i dowiedz się, jakie masz możliwości!

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące blefaroplastyki (plastyki powiek).

Blefaroplastyka - co to jest?

Blefaroplastyka to inaczej plastyka powiek. W trakcie zabiegu usuwa się nadmiar skóry, a często również tkanki tłuszczowej z powiek (przepuklin tłuszczowych). Lekarz wykonuje nacięcia w naturalnych zagięciach skóry (korekta powiek górnych) lub pod linią rzęs (korekcja powiek dolnych), dzięki temu blizny po blefaroplastyce są praktycznie niewidoczne.

Gdzie zrobię blefaroplastykę - plastyka powiek (Warszawa)?

W Warszawie jest wiele miejsc oferujących plastykę powiek górnych i dolnych. Jednym z nich jest klinika Projekt Skóra.

Jak wygląda zabieg plastyki powiek?

Blefaroplastyka polega na usunięciu nadmiaru skóry oraz (ewentualnie) przepuklin tłuszczowych z powiek górnych i/lub dolnych. Po zastosowaniu znieczulenia lekarz wykonuje precyzyjne nacięcia w naturalnych załamaniach powiek, co minimalizuje widoczność blizn. Następnie usuwa nadmiar tkanki i zakłada szwy.

Jakie znieczulenie stosuje się do zabiegu plastyki powiek?

Blefaroplastyka (korekta powiek) wykonywana jest zwykle w znieczuleniu miejscowym, ale na życzenie pacjenta możliwy jest również zabieg w znieczuleniu ogólnym.

Na czym polega chirurgiczny lifting powiek?

Blefaroplastyka polega na usunięciu nadmiaru skóry z powiek oraz przepuklin tłuszczowych przyczyniających się do powstawania worków pod oczami. Po zabiegu lekarz zakłada szwy, które usuwa się po 7-10 dniach. Pełny proces gojenia trwa zwykle od 2 do 4 tygodni.

Plastyka powieki górnej a blefaroplastyka powiek dolnych - różnice

Przy plastyce powiek górnych cięcie wykonuje się w naturalnym zagięciu powieki i wycina się skórę. Przy plastyce powiek dolnych cięcie wykonuje się pod linią rzęs od wewnętrznej strony, co pozwala wyciąć przepukliny tłuszczowe powodujące worki pod oczami.

Ile kosztuje blefaroplastyka powiek - cena zabiegu?

Cena blefaroplastyki jest inna dla powiek górnych i dolnych. Ponieważ plastyka powieki dolnej wiąże się zwykle z usunięciem przepukliny tłuszczowej, zabieg jest droższy. W celu poznania szczegółowej oferty zachęcamy do zapoznania się z cennikiem na stronie internetowej lub do kontaktu z personelem kliniki.

Czy zostają blizny po plastyce powiek?

Lekarz wykonuje nacięcie w załamaniu powieki górnej, lub tuż pod linią rzęs (od strony wewnętrznej powieki) w przypadku powieki dolnej, dzięki temu ślady po blefaroplastyce są praktycznie niezauważalne.

Plastyka powiek – blefaroplastyka
w Warszawie

Blefaroplastyka to zabieg pozwalający na usunięcie nadmiaru skóry powiek i worków pod oczami. Korekta zapewnia znaczną poprawę wyglądu oczu, poszerzenie szpary powiekowej, a w wielu przypadkach również kąta widzenia. Zabieg odmładza wygląd oczu, poprawia samopoczucie, a często również komfort codziennego funkcjonowania. Poznaj efekty plastyki powiek w klinice Projekt Skóra!

zabieg na opadające powieki w warszawie
klinika projekt skóra warszawa

Zapraszamy!

Św. Barbary 4/U2
00-686 Warszawa

Rejestracja:
+48 508 777 988
zapisy@projektskora.pl