Blefaroplastyka, plastyka powiek

zabieg na opadającą powiekę, korekcja powiek dolnych i górnych

opadająca powieka

Sposób? Blefaroplastyka i plastyka powiek

Wiele osób marzy o młodzieńczym i wypoczętym spojrzeniu. Tymczasem wraz z wiekiem rozciągająca się skóra powiek i worki pod oczami mogą postarzać i nadawać twarzy smutnego i zmęczonego wyglądu. Opadające powieki to nie tylko problem kosmetyczny, ale często również pogorszenie samooceny, a nawet pola widzenia.

Z pomocą przychodzi blefaroplastyka, zabieg korekty powiek, który daje natychmiastowe i trwałe rezultaty. Niezależnie od tego, czy opadające powieki to tylko niewielki defekt kosmetyczny, czy poważny problem funkcjonalny, zabieg pozwala cieszyć się odświeżonym młodym wyglądem i radosnym spojrzeniem.

W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.

Zadzwoń i umów się na wizytę Zadzwoń i umów się na wizytę
peelingi

Czas trwania

90 – 120 min

peelingi

Ilość powtórzeń

1

peelingi

Cena

6000 – 10000 PLN*

*Cena zależna od obszaru i oceny chirurga. Aktualne ceny znajdują się w Cenniku. Opublikowana cena nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego

MASZ DOŚĆ OPADAJĄCYCH POWIEK, CIENI I WORKÓW POD OCZAMI, KTÓRYCH NIE DA SIĘ UKRYĆ POD MAKIJAŻEM? ZAUFAJ NASZYM SPECJALISTOM OD PLASTYKI POWIEK I ZAPOMNIJ O ZMĘCZONYM WYGLĄDZIE!

PLASTYKA POWIEK PRZED I PO - EFEKTY BLEFAROPLASTYKI

Chcesz zobaczyć efekty zabiegów naszych Dermatologów odwiedź nas na Instagramie

POZNAJ PROPONOWANE PRZEZ NAS METODY LECZENIA opadającej powieki

MARZYSZ O MŁODYM I WYPOCZĘTYM SPOJRZENIU, ALE MASZ CIĘŻKIE POWIEKI LUB WORKI POD OCZAMI? DOWIEDZ SIĘ, CZYM JEST BLEFAROPLASTYKA I PRZEKONAJ SIĘ, JAK SZYBKO MOŻNA POPRAWIĆ WYGLĄD OCZU I PRZYWRÓCIĆ TWARZY DAWNY BLA

Czym jest plastyka powiek górnych i dolnych?

Plastyka powiek górnych i/lub dolnych, czyli inaczej blefaroplastyka, to procedura wykonywana w zakresie chirurgii plastycznej umożliwiająca korektę powiek. Dzięki operacji pacjenci mogą zlikwidować problem opadającej powieki, czy usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej przyczyniajacy się do obecności worków pod oczami. To pozwala na odświeżenie spojrzenia i ogólne odmłodzenie wyglądu.

Opadanie powieki to nie tylko defekt estetyczny, ponieważ nadmiar skóry może przysłaniać źrenicę i zmniejszać pole widzenia, dlatego plastyka powiek górnych (blefaroplastyka powiek górnych) wykonywana jest nie tylko ze wskazań estetycznych, ale często również medycznych.

Plastyka powiek górnych i dolnych zapewnia trwałe efekty, przynosząc pacjentom większe zadowolenie z własnego wyglądu i zwiększając ich pewność siebie.

Na czym polega blefaroplastyka?

Plastyka powiek to zabieg polegający przede wszystkim na usunięciu nadmiaru skóry (która rozciąga się wraz z upływem czasu w wyniku procesów starzeniowych), a często również fragmentów mięśni i przepuklin tłuszczowych (powieki dolne), które przyczyniają się do powstawania worków pod oczami.

Korekcja powiek górnych i dolnych wymaga wykonania nacięcia, jednak ze względu na jego umiejscowienie, po całkowitym wygojeniu, blizna jest praktycznie niewidoczna. Powieki górne nacina się w ich naturalnym zagięciu. Natomiast przy powiece dolnej nacięcie wykonuje się poniżej linii rzęs lub od strony spojówkowej, w zależności od zakresu zabiegu i potrzeb pacjenta.

Niezależnie od rodzaju zabiegu (korekta powiek górnych lub dolnych), po przeprowadzeniu niezbędnych procedur (usunięcie nadmiaru skóry, tkanki tłuszczowej, mięśni), konieczne jest założenie cienkich szwów i specjalnego opatrunku.

Operację powiek wykonuje się zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym, a pacjent może opuścić klinikę w dniu zabiegu. W niektórych przypadkach (ze wskazań specjalisty z dziedziny chirurgii plastycznej, lub na prośbę pacjenta) do zabiegu może być zastosowane znieczulenie ogólne. Wówczas pacjent po operacji musi pozostać na obserwacji w klinice.

Plastyka powiek- wskazania

Plastykę powiek górnych i/lub dolnych przeprowadza się w celu poprawy wyglądu, komfortu i samopoczucia, a w niektórych przypadkach również widzenia.

Wśród najważniejszych wskazań do zabiegu można wyróżnić:
⚬ opadanie powiek,
⚬ worki pod oczami,
⚬ nadmiar skóry w okolicach oczu,
⚬ asymetrię powiek,
⚬ ograniczone pole widzenia,
⚬ cienie pod oczami,
⚬ zmęczony wygląd oczu i twarzy,
⚬ pragnienie odświeżenia spojrzenia i odmłodzenia wyglądu.

Blefaroplastyka - efekty zabiegu plastyki powiek

Plastyka powiek przyczynia się do poprawy wyglądu okolic oczu i odmłodzenia twarzy. Ostateczne efekty plastyki powiek widoczne sa zwykle po kilku miesiącach (po całkowitym wygojeniu ran i zejściu opuchlizny). Rezultat jest długotrwały. W zależności od rodzaju procedury blefaroplastyka zapewnia:
⚬ odświeżenie spojrzenia i nadanie twarzy promiennego wyglądu,
tzw. otwarcie oka,
⚬ zlikwidowanie problemu opadającej powieki/powiek,
⚬ usunięcie przepuklin tłuszczowych i worków pod oczami,
⚬ poszerzenie pola widzenia,
⚬ wygładzenie zmarszczek w okolicy oczu,
⚬ zlikwidowanie cieni pod oczami,
⚬ redukcję asymetrii powiek,
⚬ poprawę komfortu i samooceny.

Jak przygotować się do plastyki powiek?

Przed przystąpieniem do zabiegu pacjent odbywa szczegółową konsultację lekarską. Specjalista ocenia potrzeby pacjenta, zapoznaje się z dokumentacją medyczną i, w razie konieczności, kieruje pacjenta na dodatkowe badania umożliwiające wykrycie ewentualnych przeciwwskazań.

Przed zaplanowaną operacja lekarz udziela dokładnych wskazówek dotyczących przygotowania do plastyki powiek. W większości przypadków dotyczą unikania określonych leków (zwiększających ryzyko krwawienia - przeciwzakrzepowe, aspiryna, NLPZ), spożywania alkoholu i palenia papierosów.

Ile trwa zabieg plastyki powiek?

W zależności od rodzaju i zakresu zabiegu plastyki powiek, sama procedura trwa zazwyczaj od 60 do 90 min. W przypadku jednoczesnego wykonywania blefaroplastyki powiek górnych i dolnych, oraz stosowania znieczulenia ogólnego, czas zabiegu może się wydłużyć, ale zwykle nie przekracza 120 minut.

Plastyka powiek górnych i dolnych - zalecenia po zabiegu

Pacjent powinien dokładnie przestrzegać zaleceń lekarza przeprowadzającego blefaroplastykę. Szczególnie istotne jest przestrzeganie terminów wizyt kontrolnych, umożliwiających zmianę opatrunków, zdjęcie szwów na powiekach (5-7 dni), oraz monitorowanie procesu gojenia skóry.

Zazwyczaj chirurg w czasie wczesnej rekonwalescencji zaleca również:
⚬ dbanie o higienę okolic oczu,
⚬ unikanie palenia papierosów i picia alkoholu,
⚬ rezygnację z soczewek kontaktowych,
⚬ ograniczenie aktywności fizycznej,
⚬ rezygnację z pływania, korzystania z sauny, jacuzzi, solarium,⚬
⚬ ochronę oczu przed promieniowaniem słonecznym.

Korekcja powiek - przeciwwskazania

O zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu decyduje chirurg (lub anestezjolog) na podstawie oceny ogólnego stanu zdrowia. Wśród przeciwwskazań do plastyki powiek wyróżnia się:
⚬ stany zapalne lub choroby oczu,
⚬ poważne zakażenia skóry występujące w obrębie twarzy,
⚬ infekcje ogólne,
⚬ choroby nowotworowe,
⚬ niektóre choroby ogólnoustrojowe (np. nadciśnienie tętnicze, ⚬ niewydolność układu krążenia),
⚬ cukrzycę,
⚬ niewyregulowane choroby autoimmunologiczne,
⚬ zaburzenia krzepliwości krwi,
⚬ skłonność do powstawania bliznowców,
⚬ ciążę i karmienie piersią.

Plastyka powiek - powikłania po zabiegu

Blefaroplastyka wykonywana w profesjonalnej klinice bardzo rzadko wywołuje poważne powikłania. Jednak, jak każdy zabieg chirurgiczny (a nawet wiele zabiegów z zakresu medycyny estetycznej) niesie za sobą ryzyko pojawienia się skutków ubocznych. Wśród najpowszechniejszych po plastyce powiek wyróżnia się zaczerwienienie, zasinienia i krwiaki wokół oczu oraz obrzęk. W niektórych przypadkach u pacjentów może pojawić się również zespół suchego oka. Dolegliwości mają charakter przejściowy i ustępują samoistnie w ciągu kilkunastu dni po zabiegu (opuchlizna i zaczerwienienie mogą utrzymywać się nawet kilkanaście tygodni).

Ile kosztuje plastyka powiek - cena blefaroplastyki

Cena plastyki powiek zależy od obszaru i zakresu zabiegu. Koszt blefaroplastyki powiek górnych w klinice Projekt Skóra wynosi od 7000 zł do 8000 zł. Operacja powiek dolnych jest bardziej rozległa (zwykle usuwa się przepukliny tłuszczowe), dlatego cena jest wyższa i wynosi od 10 000 do 13 000 zł.

Blefaroplastyka w Warszawie - dlaczego warto zdecydować się na plastykę powiek w klinice Projekt Skóra?

W bogatej ofercie kliniki Projekt Skóra w Warszawie jest wiele zabiegów przyczyniających się do poprawy wyglądu i odmłodzenia skóry. Nie mogło wśród nich zabraknąć blefaroplastyki, czyli zabiegu umożliwiającego dokonania korekty ciężkich, opadających powiek lub usunięcia worków pod oczami. Plastyka powiek nie tylko likwiduje defekt kosmetyczny, ale często również usuwa poważny problem funkcjonalny, jakim jest ograniczenie pola widzenia.

Specjaliści z kliniki Projekt Skóra wykonują blefaroplastykę niezależnie od tego, czy chcesz jej dokonać jedynie ze względu na pragnienie poprawy wyglądu, czy z wyraźnych wskazań medycznych. Dla naszych lekarzy wskazaniem do zabiegu są Twoje potrzeby i oczekiwania!

Projekt Skóra to zespół doświadczonych specjalistów z pasją do przywracania młodego, zdrowego wyglądu i uzyskiwania zadowolenia pacjentów. Regularne aktualizowanie wiedzy, doskonalenie umiejętności i indywidualne podejście do każdego, pozwala nam na zapewnienie wszystkim pacjentom wysokiej jakości usług, komfortu i bezpieczeństwa.

Przeszkadzają Ci opadające powieki i nie wiesz, jak sobie pomóc? Skontaktuj się z naszym personelem i dowiedz się, jakie masz możliwości!

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące plastyki powiek.

Gdzie zrobię blefaroplastykę - plastyka powiek (Warszawa)?

W Warszawie jest wiele miejsc oferujących plastykę powiek górnych i/lub dolnych. Zabieg znajduje się nie tylko w ofercie placówek zajmujących się wyłącznie chirurgią plastyczną, ale wykonywany jest również w niektórych klinikach medycyny estetycznej, takich jak np. Projekt Skóra.

Jak wygląda zabieg plastyki powiek?

Blefaroplastyka polega na usunięciu nadmiaru skóry oraz (ewentualnie) przepuklin tłuszczowych i fragmentów mięśni. Po zastosowaniu znieczulenia lekarz wykonuje precyzyjne nacięcia i niezbędne procedury, a następnie zakłada szwy i opatrunki. W większości przypadków pacjent wraca do domu w dniu zabiegu. Proces gojenia trwa około 2 tygodni, ale na ostateczne efekty zabiegu pacjenci muszą poczekać kilka miesięcy.

Jakie znieczulenie stosuje się do zabiegu plastyki powiek?

Zazwyczaj blefaroplastyka (korekta powiek) wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Niekiedy zabieg przeprowadza się również w znieczuleniu ogólnym.

Czy plastyka powieki dolnej pozwala pozbyć się worków pod oczami?

Tak, w trakcie zabiegu usuwa się przepukliny tłuszczowe, które powodują charakterystyczne worki pod oczami.

Na czym polega chirurgiczny lifting powiek?

Chirurgiczny lifting powiek, czyli blefaroplastyka polega na dokonaniu korekty powiek i odświeżeniu wyglądu oczu i twarzy, dzięki usunięciu nadmiaru skóry z powiek oraz worków pod oczami.

Jakie są różnice między plastyką powiek górnych a dolnych?

Przy plastyce powiek górnych cięcie wykonuje się w naturalnym zagięciu powieki i wycina się nadmiar skóry, a czasami również fragment dźwigacza powieki. Przy plastyce powiek dolnych cięcie wykonuje się pod linią rzęs, lub od wewnętrznej strony, a w trakcie zabiegu możliwe jest usunięcie nadmiaru skóry, przepuklin tłuszczowych (odpowiedzialnych za obecność worków pod oczami) oraz fragmentu mięśnia okrężnego oka.

Czy zostają blizny po plastyce powiek?

Blizny po plastyce powiek są niemal niewidoczne, ponieważ lekarz wykonuje nacięcia w naturalnym załamaniu powieki górnej (w przypadku blefaroplastyki powieki górnej), tuż pod linią rzęs, lub od strony wewnętrznej powieki (w przypadku blefaroplastyki powieki dolnej).

Jak długo utrzymuje się efekt po plastyce powiek?

Efekty zabiegu plastyki powiek są długotrwałe, jednak postępujące procesy starzeniowe sprawiają, że po pewnym czasie pacjenci mogą ponownie zmagać się z nadmiarem skóry na powiekach. Czas utrzymywania się rezultatów plastyki powiek zależy od indywidualnych cech organizmu i wieku pacjenta. Zwykle jednak efekty widoczne są przynajmniej 5-10 lat.

Czy warto robić korektę powiek?

Decyzja o wykonaniu plastyki powiek zależy od potrzeb i oczekiwań pacjenta. Plastyka powiek zapewnia długotrwałe efekty poprawy wyglądu okolicy oczu, odświeżenie spojrzenia i odmłodzenie twarzy. Jeśli opadająca powieka przysłania pole widzenia, zabieg pozwala również na jego poszerzenie.

Blefaroplastyka – plastyka powiek (Warszawa)

Plastyka powiek górnych i/lub dolnych to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej umożliwiający wycięcie nadmiaru skóry powiek i pozbycie się worków pod oczami. Korekta zapewnia znaczną poprawę wyglądu oczu, poszerzenie szpary powiekowej, a w wielu przypadkach również pola widzenia. Plastyka powiek odświeża spojrzenie, odmładza wygląd twarzy, poprawia samopoczucie, a często również komfort codziennego funkcjonowania.

Poznaj efekty plastyki powiek w klinice Projekt Skóra!

zabieg na opadające powieki w warszawie
klinika projekt skóra warszawa

Zapraszamy!

Św. Barbary 4/U2
00-686 Warszawa

Rejestracja:
+48 508 777 988
zapisy@projektskora.pl