fbpx

Plastyka powiek cena — działanie, przeciwwskazania, zabieg

plastyka powiek cena

Opadające powieki i worki pod oczami dodają lat i sprawiają, że twarz wygląda na smutną i zmęczoną. Jest to problem nie tylko estetyczny, ale również funkcjonalny. Nadmiar wiotkiej skóry ogranicza pole widzenia, a tym samym powoduje dyskomfort i utrudnia codzienną aktywność. Sposobem na poprawę wyglądu i samopoczucia jest zabieg plastyki powiek. Efekty są natychmiastowe i trwałe. Oczy stają się wizualnie większe i młodsze. Dowiedz się, ile kosztuje plastyka powiek górnych i dolnych oraz od czego zależy cena zabiegu.

Korekta powiek górnych i dolnych

Z powodu naturalnych procesów starzenia się skóry i czynników genetycznych powieki górne zaczynają opadać i przysłaniać źrenice. Skutkuje to ograniczeniem pola widzenia i zmianą wyglądu. Oczy wydają się mniejsze, a twarz smutna, zmęczona i znacznie starsza niż jest w rzeczywistości. Estetykę mogą zaburzyć również starzejące się dolne powieki. Skóra traci jędrność i elastyczność, a przegroda oczodołowa wiotczeje i powoduje uwypuklenie okołogałkowej tkanki tłuszczowej, czego skutkiem są przepukliny tłuszczowe, nazywane powszechnie „workami pod oczami”1.

Gdy okolica oczu się starzeje, traci swój młodzieńczy blask, a wiotczejąca skóra zaburza estetykę i utrudnia prawidłowe widzenie, można wykonać plastykę powiek górnych lub dolnych. Jest to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, podczas którego wycina się nadmiar skóry i modeluje tkanki (skórę, mięśnie, podskórny tłuszcz). Wykonuje się go zarówno ze wskazań estetycznych, jak i funkcjonalnych2.

Korekta powiek górnych i dolnych przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym, a niekiedy również w znieczuleniu ogólnym3. Lekarz wycina nadmiar skóry, a gdy zachodzi taka konieczność również nadmiar tkanki tłuszczowej. Cięcia wykonywane są w naturalnych załamaniach powiek, dzięki czemu blizna jest praktycznie niewidoczna. Na koniec zabiegu zakładane są szwy, które usuwa się po 7–10 dniach. Pełny czas rekonwalescencji wynosi około 4 tygodnie.

Od czego zależy cena zabiegu plastyki powiek?

Cena korekcji powiek zależy od kilku czynników. Koszty blefaroplastyki związane są z:

 • zakresem zabiegu,
 • indywidualnymi cechami fizjonomicznymi,
 • metodą zabiegową,
 • rodzajem znieczulenia,
 • doświadczeniem i umiejętnościami lekarza,
 • lokalizacją kliniki medycyny estetycznej.

Każdy pacjent przed zabiegiem przechodzi konsultację chirurgiczną, podczas której lekarz informuje o szczegółowych kosztach plastyki powiek.

W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.

zadzwoń do nas i pozwól sobie pomóc zadzwoń do nas i pozwól sobie pomóc

Zakres zabiegu plastyki powiek

To jeden z najważniejszych czynników mających wpływ na cenę. Korekta powiek górnych jest tańsza niż plastyka powiek dolnych ze względu na konieczność zastosowania innej metody i procedur zabiegowych.

Na cenę plastyki powiek może wpływać także wielkość zmian. Im bardziej zaawansowane opadanie powiek lub worki pod oczami, tym koszty operacji są z reguły wyższe. Dlatego ostateczna cena ustalana jest po konsultacji i badaniu lekarskim.

Metoda zabiegowa

Korekta powiek wykonywana jest przy pomocy różnych metod. Niektóre z nich wymagają większego nakładu pracy, użycia specjalistycznego sprzętu, zastosowania dodatkowych procedur medycznych, specjalnego przeszkolenia personelu. Bardziej innowacyjne techniki zwykle są nieco droższe, ale jednocześnie wiążą się z szeregiem korzyści dla pacjenta (np. krótszym czasem rekonwalescencji).

Rodzaj znieczulenia

W większości przypadków plastyka powiek górnych i dolnych przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym. Jeżeli nie ma przeciwwskazań, pacjent może wyrazić chęć zastosowania znieczulenia ogólnego. Taka opcja jest dodatkowo płatna, co znacząco zwiększa cenę zabiegu. Wyższe koszty są związane z koniecznością asysty anestezjologa i wykonania dodatkowych procedur medycznych.

Doświadczenie i umiejętności lekarza

Korekta powiek może być tym droższa, im większe doświadczenie i umiejętności lekarza, który przeprowadza zabieg. Wysoka jakość usług, duży odsetek udanych zabiegów i bardzo dobre efekty są uzasadnieniem wyższej ceny. Należy pamiętać, że praca lekarza wymaga precyzji, dlatego zabiegi plastyki powiek w Projekt Skóra wykonują wyłącznie chirurdzy plastyczni, mający najlepsze kwalifikacje do przeprowadzania zabiegu plastyki powiek. Renoma lekarza przekłada się nie tylko na rezultaty plastyki powiek, ale także na bezpieczeństwo i mniejsze ryzyko powikłań.

Lokalizacja kliniki

Jednym z istotnych czynników, od których zależy cena korekty powiek, jest lokalizacja kliniki. Zabiegi w dużych miastach – np. w Warszawie – są z reguły droższe niż w mniejszych miejscowościach. Im bliżej centrum, tym również koszt może być nieco wyższy. Popularne miejsca wiążą się z szeregiem udogodnień, ale też często mogą pochwalić się dobrą reputacją i wysokim standardem usług.

Ile kosztuje plastyka powiek górnych i dolnych?

Cena plastyki powiek górnych i dolnych nie jest taka sama. Zabiegi różnią się techniką wykonania i procedurami, co ma wpływ na koszty, które musi ponieść pacjent.

Cena plastyki powiek górnych

W przypadku powiek górnych cena korekty w Warszawie zaczyna się od 6000 zł. Maksymalny koszt zabiegu w Klinikach to około 10000 złotych. Ostateczna wycena dokonywana jest indywidualnie dla każdego pacjenta po uwzględnieniu wszystkich czynników – a w szczególności zakresu i metody operacji oraz rodzaju znieczulenia. Wpływ na cenę ma również specjalizacja lekarza wykonującego zabieg. Cena plastyki powiek w Projekt Skóra wynosi od 6 do 8tyś złotych i przeprowadzana jest przez chirurga plastycznego.

Cena plastyki powiek dolnych

Zabieg przeprowadzany na powiece dolnej jest droższy od plastyki powiek górnych. Najczęściej wymaga usunięcia przepuklin tłuszczowych. Konieczność wykonania dodatkowej procedury ma znaczący wpływ na koszty. Cena plastyki powiek dolnych to średnio 10000–14000 zł  

Przeciwwskazania do plastyki powiek

Chociaż operacja powiek przeprowadzona przez doświadczonego specjalistę jest uznawana za bezpieczną, nie można wykonać jej u wszystkich pacjentów. Przeciwwskazania do blefaroplastyki to:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • choroby oczu,
 • cukrzyca,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • stosowanie leków przeciwzakrzepowych,
 • skłonność do tworzenia się blizn przerostowych,
 • nadciśnienie tętnicze,
 • ciężkie choroby ogólnoustrojowe,
 • infekcje w miejscu zabiegu,
 • zakażenia ogólnoustrojowe.

Przed plastyką powiek konieczna jest wcześniejsza konsultacja lekarska. Lekarz zbiera dokładny wywiad medyczny w celu wykluczenia przeciwwskazań. Przeprowadza także szczegółową ocenę przedoperacyjną, która uwzględnia m.in. stan skóry, położenie powiek, obecność ewentualnych deformacji doliny łez3.

Plastyka powiek – cena w Warszawie

Jednym z miejsc, w których można wykonać plastykę powiek dolnych i górnych w Warszawie jest klinika Projekt Skóra. To zespół profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem w zabiegach odmładzających zgodnych z najnowszą wiedzą medyczną oraz trendami w medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej. Specjaliści w codziennej pracy kierują się holistycznym i indywidualnym podejściem do pacjenta.

Cena plastyki powiek w Projekt Skóra jest uzasadniona jakością obsługi i doświadczeniem lekarzy wykonujących zabieg. Każda osoba przechodzi szczegółową konsultację lekarską, podczas której lekarz poznaje oczekiwania i potrzeby pacjenta oraz wyklucza przeciwwskazania. Ma to wpływ nie tylko na satysfakcję z efektów, ale przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort podczas zabiegu.

Chcesz zobaczyć efekty zabiegów naszych Dermatologów odwiedź nas na Instagramie

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące ceny plastyki powiek górnych i dolnych.

Ile kosztuje plastyka powiek górnych?

Cena plastyki powiek górnych zależy od kilku czynników, m.in. zakresu procedury, zastosowanej metody, rodzaju znieczulenia oraz kliniki, w której wykonywany jest zabieg. W klinice Projekt Skóra w Warszawie cena zaczyna się od 7000 zł.

Ile kosztuje wycięcie opadającej powieki?

Operacja na opadającą powiekę górną kosztuje średnio 7000–8000 zł. Przy wycenie uwzględniane są m.in. rodzaj znieczulenia oraz zastosowana technika zabiegowa i rozległość zabiegu.

Od czego zależy cena operacji powiek?

Cena korekty powiek zależy od kilku czynników. Wpływ na poniesione koszty mają m.in. doświadczenie lekarza, lokalizacja kliniki, rozległość i zakres zabiegu, zastosowana metoda.

Jak zrobić powieki na NFZ?

Plastyka powiek ze względów estetycznych nie jest finansowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Zabieg można wykonać w prywatnych klinikach.

Jaka jest cena korekty powiek dolnych?

Zabieg plastyki powiek dolnych to koszt kilku tysięcy złotych. Dla przykładu w klinice Projekt Skóra cena korekty powiek dolnych to zazwyczaj 9000–10000 zł.

Ile kosztuje usunięcie nadmiaru skóry na powiekach?

Cena zabiegu zależy od kilku czynników – m.in. tego, czy dokonywana jest korekta powiek dolnych, czy górnych. W pierwszym przypadku średni koszt zaczyna się od 9000 zł. Natomiast na usunięcie nadmiaru skóry z powiek górnych trzeba wydać około 7000–8000 zł.

Źródła:

 1. Rebowe R.E., Runyan C., Blepharoplasty, 2023
 2. Bhattacharjee K. i in., Updates on upper eyelid blepharoplasty, 2017
 3. Bhattacharjee K. i in., Lower eyelid blepharoplasty: An overview, 2020
3.4/5 - (18)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk