zmarszczki na twarzy

Bezbolesne usuwanie zmarszczek na każdej części ciała

Rozwiążemy Twój problem i oprócz usunięcia zmarszczek poprawimy ogólną kondycję Twojej skóry. Specjalnością kliniki jest medycyna regeneracyjna oraz przeciwstarzeniowa. Nasi Specjaliści opracują plan zabiegów rewitalizujących zgodnie z naszą filozofią „Twoja skóra, zdrowa skóra”. Odwiedź nas, jesteśmy w centrum Warszawy!

W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.

Zadzwoń i umów się na wizytę Zadzwoń i umów się na wizytę

W Klinice Projekt Skóra pomożemy Ci z zmarszczkami za pomocą nowoczesnych zabiegów

Wskazania:

Wskazania:

Wskazania:

Wskazania:

zobacz efekty zabiegów usuwania zmarszczek na twarzy przed i po

ZMARSZCZKI NA SZYI przed i po

Chcesz zobaczyć efekty zabiegów naszych Dermatologów odwiedź nas na Instagramie

POZNAJ PROPONOWANE PRZEZ NAS METODY usuwania zmarszczek na twarzy

Jak wybrać najlepszą metodę usuwania zmarszczek

redukcja zmarszczek

stymulatory tkankowe warszawa

stymulatory tkankowe

laser żółty

laser frakcyjny CO2

RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA warszawa

radiofrekwencja mikroigłowa

preparaty anti-aging a mezoterapia igłowa

mezoterapia

Nucleofill czy Profhilo jaki zabieg wybrac

nucleofill

NucleoFill w warszawie

profhilo

osocze bogatopłytkowe zakola warszawa

osocze bogatopłtykowe

rewitalizacja skóry

zabieg hifu warszawa

HIFU

Czym są zmarszczki?

Zmarszczki, to charakterystyczne zagłębienia w skórze, powstałe w wyniku zwiotczenia kolagenowych i elastynowych włókien skórnych. Są one oznakami starzenia się,. Związane są przede wszystkim z:
⚬ wiotczeniem skóry na skutek ubytku kolagenu i elastyny w naturalnym procesie starzenia się oraz pod wpływem działania czynników zewnętrznych,
⚬ przesuszeniem,
⚬ osłabieniem aktywności gruczołów łojowych i potowych,
⚬ mniejszą zawartością lipidów w strukturze bariery hydrolipidowej.

Jakie są efekty zabiegów?

Niezależnie od wielkości, czy rodzaju zmarszczek – gwarantujemy pierwsze efekty już po pierwszym zabiegu!

Jak to możliwe? Opracowanie zmarszczek by jak najmniej rzucały się w oczy najczęściej wymaga połączenia różnych technik zabiegowych nastawionych na naprawę zarówno wierzchniej warstwy skóry, jak i głębszych warstw. Indywidualnie dobrane metody oraz rozłożone w czasie zabiegi mają decydujący wpływ na osiągane rezultaty.

Kiedy pojawiają się zmarszczki?

Zmarszczki w wieku ok. 25-30 lat
Po 25 roku życia, w kącikach oczu zaznaczają się pierwsze płytkie linie, tzw kurze łapki. U osób z bogatą mimiką mogą być widoczne też poziome linie czoła czy lwia zmarszczka.

Zmarszczki w wieku ok. 30-50 lat
W tym okresie zaczynają utrwalać się zmarszczki mimiczne, powoli też zarysowują się. bruzdy nosowo-wargowe. Nasilają się również zmarszczki wokół oczu.

Zmarszczki w wieku ok. 50 lat
Po pięćdziesiątce, pojawiają się na skórzetzw. chomiki, głębokie bruzdy nosowo-wargowe, fałdki marionetki, a także wyraźnie zarysowują się tzw. obręcze Wenus na szyi.

Zmarszczki powyżej 60 lat
W późnym wieku, na skutek ścieńczenia skóry i zaniku tkanki podskórnej, pojawiają się zmarszczki atroficzne i grawitacyjne, Widoczna staje się tzw. dolina łez, utrwalają się zmarszczki palacza.

Jakie są rodzaje zmarszczek?

Ze względu na przyczynę powstawania wyróżniamy:

Zmarszczki mimiczne
Powstają pod wpływem wielokrotnych skurczów mięśni twarzy, które mają miejsce nawet 15 tys. razy w ciągu dnia i związane są z mimiką. Z czasem, utrwalają się one i stają się zmarszczkami statycznymi, Zwykle są zlokalizowane na czole (linie na czole, lwia zmarszczka), wokół oczu (kurze łapki) i nad ustami (zmarszczki palacza). Skuteczną metodą pozbycia się zmarszczek mimicznych jest ostrzyknięcie toksyną botulinową.

Zmarszczki grawitacyjne
Ich pojawienie się ok. 40-45. roku życia jest związane z fizjologicznym procesem starzenia się skóry. Skóra traci swoją podporę i poddaje się grawitacji, co prowadzi do opadania tkanek, w ten sposób powstają i utrwalają się głębokie bruzdy wargowo- nosowe, zmarszczki na policzkach czy linie marionetki.

Zmarszczki posłoneczne
Powstają pod wpływem szkodliwego działania promieniowania słonecznego, które nie tylko uszkadza struktury kolagenu, ale też prowadzi do ścieńczenia i przesuszenia skóry.

Zmarszczki senne
Pojawiają się pod wpływem odgniatania się skóry twarzy podczas snu. Zwykle są to wertykalne i ukośne odkształcenia przy oczach, na wysokości skroni, na czole, na policzku oraz na szyi i dekolcie.

Zmarszczki atroficzne
Ich powstawanie związane jest z zanikiem tkanek pod wpływem nagłego spadku poziomu estrogenów w okresie okołomenopauzalnym. W obrębie naskórka, dochodzi wtedy do spłaszczenia granicy skórno-naskórkowej i pogorszenia transportu substancji odżywczych do głębszych warstw skóry. Zmniejsza się wówczas aktywność fibroblastów, produkowane jest coraz mniej włókien kolagenowych, elastycznych, kwasu hialuronowego i glikozaminoglikanów.

Zmarszczki elastotyczne
Ich przyczyną jest zwyrodnienie włókien elastynowych będące zwykle skutkiem wieloletniej ekspozycji skóry na słońce. Zmarszczki elastotyczne są dosyć głębokie i zwykle pokrywają znaczny obszar skóry wystawianej na promienie UV, np. policzek, dekolt, dłonie, kark.

Podział zmarszczek ze względu na miejsce ich występowania

Zmarszczki pod oczami i zmarszczki wokół oczu
Skóra obejmująca obszar pod gałką oczną jest bardzo delikatna i mocno ukrwiona. Stąd też często pojawiają się sińce pod oczami i zmarszczki wokół nich. Poza tym zawiera niewielką ilość warstwy podskórnej i nie występują na niej gruczoły potowe, a ilość gruczołów łojowych jest niewielka.

Natomiast zmarszczki wokół oczu mają najczęściej charakter mimiczny. Skóra wokół oka cały czas bowiem pracuje – znajduje się bowiem pod nią mięsień okrężny oka, który wykonuje dziennie nawet 20 tysięcy ruchów podczas mrugania czy mrużenia oczu. Sprzyja to powstawaniu zmarszczek mimicznych. Należą do nich przede wszystkim tzw kurze łapki- promieniście układające się, drobne linie zlokalizowane w zewnętrznych kącikach oczu.

Inne zmarszczki okolic oczu, to tzw dolina łez – zagłębienie biegnące ukośnie od wewnętrznych kącików oczu w dół policzka po linii, po której płyną łzy, związane z atrofią tkanek nasilającą się wraz z wiekiem.

Usuwanie zmarszczek pod oczami, najskuteczniej można przeprowadzić za pomocą botoksu lub kwasu hialuronowego. Inne polecane zabiegi na zmarszczki pod oczami, to mezoterapia igłowa i karboksyterapia.

Zmarszczki na czole
Pierwsze zmarszczki na czole pojawiają się zazwyczaj ok. 25 roku życia. jednak z wiekiem się pogłębiają. Jest to związane ze stopniowo zmniejszającą się produkcją fibroblastów odpowiedzialnych za wytwarzanie kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego.

Zmarszczki na szyi
Przyczyną powstawania zmarszczek na szyi są naturalne ruchy ciała i długotrwałe pozostawanie w jednej pozycji. Opuszczanie głowy podczas czytania w pozycji leżącej i częste pochylanie się podczas pracy przy biurku z mocno zgiętą szyją, wpływa na pojawienie się typu zmarszczek zwanego,,naszyjnikiem Wenus”.

Na szybkość pojawiania się i głębokość zmarszczek na szyi wpływ mają również uwarunkowania genetyczne. Usuwanie zmarszczek na szyi najskuteczniej wykonuje się przy pomocy zabiegu toksyną botulinową.

Zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza to niewielkie, pionowe wgłębienia w skórze wokół ust. Mogą pojawić się u każdego, w związku z naturalnym procesem starzenia się skóry.

Zmarszczki palacza należą do grupy zmarszczek mimicznych. Powstają w wyniku rozciągania skóry poruszanej mięśniami odpowiedzialnymi za wyrażanie emocji. Sama nazwa „zmarszczki palacza” wiąże się ze specyficznym ułożeniem ust w trakcie zaciągania się papierosem, ale oprócz palenia wpływ na ich powstawanie mają:
⚬ picie z butelki,
⚬ picie przez słomkę
⚬ żucie gumy
⚬ układanie ust w dzióbek

Zmarszczki na policzkach
Zmarszczki na policzkach to najczęściej zmarszczki mimiczne, które powstają samoistnie w trakcie uśmiechania się, czy mówienia.

Czynniki zewnętrzne, które powodują powstawanie zmarszcze

Do czynników, które przyspieszają pojawienie się zmarszczek na naszej skórze należą:
⚬ nadmierne opalanie powoduje, że traci ona kolagen, białko odpowiadające za elastyczność skóry.
⚬ nieodpowiednie kosmetyki lub ich brak – kosmetyki, które wysuszają skórę często zamiast chronić, sprzyjają procesom starzenia.
⚬ nieodpowiednia dieta, zdrowa, dobrze nawilżona skóra bez zmarszczek to przede wszystkim efekt odpowiedniego odżywiania.

Jak wygląda zabieg usuwania zmarszczek?

W walce ze zmarszczkami bardzo ważną rolę odgrywa medycyna estetyczna. Jest ona w stanie skutecznie zredukować nawet te najbardziej głębokie zmarszczki, a także przeciwdziałać powstawaniu nowych. To właśnie ona jest obecnie najefektywniejszym sposobem walki ze zmarszczkami. Wszystkie osoby, które pragną odmłodzić swoją skórę i zastanawiają się, co na zmarszczki jest najbardziej skuteczne, mogą obecnie wybierać z bardzo dużej gamy zabiegów, jednakże, wśród wszystkich metod usuwania zmarszczek dostępnych w gabinetach najczęściej wykonuje się zabiegi z wykorzystaniem botoksu oraz wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego.

Inne skuteczne metody walki ze zmarszczkami, to zabiegi wykonywane za pomocą lasera frakcyjnego, a także zabiegi rewitalizujące, mezoterapia igłowa czy też zabiegi wykonywane za pomocą naturalnych preparatów regenerujących.

Usuwanie zmarszczek na twarzy
w Warszawie

Jesteśmy specjalistami z wieloletnim doświadczenie. Szkolimy się w różnych technikach, aby wdrożyć odpowiednią metodę leczenia.

zmarszczki mimiczne dlaczego powstają
klinika projekt skóra warszawa

Zapraszamy!

Św. Barbary 4/U2
00-686 Warszawa

Rejestracja:
+48 508 777 988
zapisy@projektskora.pl