fbpx

Zmarszczki na czole – jak się ich pozbyć? Poznaj zabiegi na zmarszczki mimiczne i nie tylko

zmarszczki na czole

Wraz z wiekiem nasza skóra traci jędrność i elastyczność. Zmniejszona produkcja kolagenu i kwasu hialuronowego powodują, że na twarzy pojawiają się charakterystyczne, płytsze lub głębsze bruzdy. Częstym problemem estetycznym są zmarszczki na czole – ich występowanie, z uwagi na widoczność zmian, bywa źródłem kompleksów. Na szczęście istnieją skuteczne zabiegi na zmarszczki na czole. Jak je zniwelować? Botox czy kwas hialuronowy na zmarszczki na czole – co wybrać? O tym poniżej!

Jak wyglądają zmarszczki mimiczne na czole?

Zmarszczki są to bruzdy zlokalizowane na twarzy, wywołane nasiloną pracą mięśni odpowiedzialnych za mimikę. Wraz z upływem lat charakterystyczne linie stają się coraz bardziej widoczne – często zaobserwować je można na czole. Na czole zmarszczki mimiczne mogą być poziome (na całej linii czoła) lub pionowe (tzw. lwia zmarszczka, występująca między brwiami). Zmarszczki mimiczne na czole pojawiają się w okolicy 40. roku życia, choć można zaobserwować je również w młodszym wieku. 

Zmarszczki na czole – co sprzyja ich wystąpieniu?

Wyróżnić możemy kilka czynników odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek na czole. Do wystąpienia charakterystycznych bruzd bezpośrednio przyczynia się aktywność mięśni mimicznych. W trakcie mówienia, jedzenia czy uśmiechania się wykonujemy różne miny, które mogą wpływać na pojawienie się zmarszczek w okolicy czoła.

Również brak odpowiedniej ochrony przed słońcem powoduje przyspieszenie procesu starzenia się skóry, a zatem również powstawanie zmarszczek na czole u młodszych osób. Nie bez znaczenia jest też tryb życia, a zwłaszcza palenie papierosów. Obojętne dla kondycji skóry nie są zła dieta czy picie zbyt małych ilości wody. Niewłaściwa pielęgnacja twarzy może skutkować wcześniejszym wystąpieniem zmarszczek na twarzy. 

Krem na zmarszczki mimiczne – czy jego stosowanie wystarczy?

Rynek kosmetyczny oferuje różne środki pielęgnacyjne mające na celu zapobiegać wystąpieniu zmarszczek mimicznych na twarzy. Popularne są zwłaszcza kremy na zmarszczki mimiczne, w składzie których znajdują się składniki wykazujące działanie nawilżające, wygładzające i przeciwstarzeniowe. Wartymi uwagi preparatami są zwłaszcza kremy na zmarszczki z kwasem hialuronowym, retinolem, koenzymem Q10, witaminami C i E oraz peptydami. Bez względu na wybór kosmetyku, warto zadbać o jego regularną aplikację poprzez wklepanie i wmasowanie w oczyszczoną skórę twarzy. 

Stosowanie kremów na zmarszczki na czole można rozpocząć już po ukończeniu 20. roku życia. Dzięki temu opóźnimy wystąpienie bruzd – a jeśli te się pojawią, będa płytsze, mniej widoczne i łatwiejsze do usunięcia

Jak zniwelować zmarszczki mimiczne na czole?

W przypadku głębokich, trwałych, mocno widocznych zmarszczek na czole najlepiej postawić na nieinwazyjne zabiegi na zmarszczki mimiczne. Medycyna estetyczna oferuje profesjonalne zabiegi, które skutecznie redukują wszelkie niedoskonałości

Zabiegi na zmarszczki na czole – botoks czy kwas hialuronowy?

Największą skuteczność w niwelowaniu zmarszczek na czole wykazują zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Najpopularniejszymi z nich są botox i kwas hialuronowy.

Botox – sprawdzony sposób na zmarszczki mimiczne na czole

Botox, czyli toksyna botulinowa, stanowi skuteczny i jednocześnie bezpieczny sposób na niwelowanie zmarszczek mimicznych. Znakomicie radzi sobie ze zmarszczkami poprzecznymi na czole – dzięki wygładzeniu zmniejsza ich widoczność. Zapobiega również utrwalaniu się bruzd. Zabieg z użyciem botoxu polega na wstrzyknięciu go w miejscu występowania niedoskonałości. Efekty zastosowania botoxu na czoło utrzymują się nawet do kilkunastu miesięcy. Wygładzanie zmarszczek wokół na czole toksyną botulinową świetnie sprawdza się u osób w różnym wieku. Może być również stosowane jako profilaktyka przeciwstarzeniowa skóry. 

Kwas hialuronowy – popularny wypełniacz na zmarszczki na czole

Alternatywą dla zabiegów z toksyną botulinową jest wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. Substancja ta jest naturalnie obecna w ludzkiej skórze, w której to odpowiada za jej elastyczność. Kwas hialuronowy wiąże włókna kolagenowe i cząsteczki wody, co zapewnia skórze jędrność i nawilżenie, a w efekcie powoduje zmniejszenie widoczności bruzd na czole. Wypełnienie zmarszczek mimicznych na czole przy pomocy kwasu hialuronowego pozwala również na pobudzenie komórek do procesów regeneracji. 

Zabiegi wygładzające zmarszczki na czole w Projekt Skóra

Projekt Skóra to zespół wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów, zapewniających indywidualne podejście do problemów estetycznych każdego Pacjenta. Proponujemy sprawdzone i bezpieczne sposoby walki ze zmarszczkami na czole, opracowujemy indywidualny plan leczenia oraz z zachowaniem najwyższych standardów wykonujemy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

4/5 - (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk