lwia zmarszczka

Zabiegi na lwią zmarszczkę

Lwia zmarszczka to jedna z najbardziej nielubianych zmarszczek mimicznych. Znajduje się tuż nad nosem, w centralnym obszarze twarzy, nadając jej poważnego, groźnego wyrazu. Powstawanie lwiej zmarszczki jest dziedziczne. Wiąże się z aktywną mimiką, nad którą trudno zapanować.

W Klinice Projekt Skóra w Warszawie znamy kilka sposobów, aby skutecznie wygładzić bruzdę na czole i przywrócić twarzy młody, pogodny wygląd.

W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.

Zadzwoń i umów się na wizytę Zadzwoń i umów się na wizytę
peelingi

Cena

700- 900 PLN*

*Aktualne ceny znajdują się w Cenniku. Opublikowana cena nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego

z nami poczujesz się piękniej!

Jesteśmy lekarzami specjalistami medycyny estetycznej z wieloletnim doświadczeniem. Korzystamy z zaawansowanych i sprawdzonych technologii medycznych, by Twoja skóra stała się piękniejsza i zdrowsza.

cena za zabieg botoksem

Chcesz zobaczyć efekty zabiegów naszych Dermatologów odwiedź nas na Instagramie

POZNAJ PROPONOWANE PRZEZ NAS METODY usuwania lwiej zmarszczki

Czym jest lwia zmarszczka?

Lwią zmarszczką nazywa się pionową bruzdę zlokalizowaną u nasady nosa. U niektórych występuje podwójnie. Uwidacznia się około 30. roku życia, a z biegiem czasu coraz wyraźniej pogłębia. Wynika to nieuchronnego procesu starzenia i związanego z nim naturalnego osłabieniem włókien kolagenu i elastyny w skórze.

Lwia zmarszczka pojawia się u osób o określonej strukturze twarzy i mimice silnie angażującej mięśnie marszczące brwi (łac. musculus corrugator supercilii). Te, kurcząc się i rozkurczając, pozostawiają trwały ślad, który może stanowić nieznośny i pogłębiający się defekt urodowy. Powstawanie lwiej zmarszczki jest w pewnym stopniu dziedziczne, ale nie bez znaczenia pozostają również inne czynniki - codzienna pielęgnacja skóry, styl życia, dieta, sposób reagowania na stres.

Długotrwałe napięcie, zdenerwowanie, negatywne emocje to wszystko odbija się na naszej skórze. Dlatego w profilaktyce przeciwzmarszczkowej tak ważne jest kompleksowe dbanie o siebie, łączące rozwiązania z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej, ale też dietetyki i aktywności fizycznej.

Czynniki sprzyjające powstawaniu lwiej zmarszczki:
⚬ uwarunkowania genetyczne,
⚬ brak ochrony przeciwsłonecznej,
⚬ palenie tytoniu, nadużywanie alkoholu,
⚬ nadmierny stres, złe emocje, depresja,
⚬ niewłaściwa codzienna pielęgnacja skóry.

Jak pozbyć się lwiej zmarszczki?

Domowe sposoby, jak np. joga, masaż czy plastry na lwią zmarszczkę, mogą opóźnić pogłębianie nieestetycznej bruzdy, jednak nie są w stanie jej usunąć. Do tego potrzeba skuteczniejszych rozwiązań dobranych do indywidualnych potrzeb skóry.

Wygładzenie lwiej zmarszczki toksyną botulinową (botoksem)

Jednym z nich jest wygładzenie lwiej zmarszczki toksyną botulinową (tzw. botoksem). Toksyna botulinowa oddziałuje bezpośrednio na mięśnie mimiczne. Blokuje wydzielanie acetylocholiny, neuroprzekaźnika stymulującego pracę mięśni mimicznych. W ten sposób toksyna botulinowa zatrzymuje ich kurczliwość, dzięki czemu pozwala skórze „odpocząć”. Efekty botoksu są widoczne niemal od razu po zabiegu i utrzymują się przez kilka miesięcy.
Spłycenie lwiej zmarszczki mezoterapią igłową
Po zabiegu skóra jest wygładzona i rozpromieniona, a na czole nie ma śladu po lwiej bruździe czy innego rodzaju zmarszczkach mimicznych. Wyraźna poprawa i profilaktyka przeciwzmarszczkowa czynią ten zabieg jednym z najlepszych w medycynie estetycznej.

Zalety wygładzania lwiej zmarszczki botoksem:
⚬ zabieg lunchowy,
⚬ błyskawiczne efekty,
⚬ redukcja zmarszczek mimicznych,
⚬ zmniejszenie widoczności porów,
⚬ rozświetlenie skóry,
⚬ poprawa utrzymująca się kilka miesięcy,
⚬ przeciwdziałanie utrwalaniu się lwiej zmarszczki.

Spłycenie lwiej zmarszczki mezoterapią igłową

Innym równie popularnym rozwiązaniem jest mezoterapia igłowa, uznawana za podstawę profilaktyki anti-aging i zabieg świetnie kondycjonujący skórę. Mezoterapię igłową określa się jako „odmładzanie przez nakłuwanie”. To metoda, która poprawia wygląd skóry na dwa sposoby.

W wyniku nakłuwania pobudza naturalne procesy naprawcze.
Z pomocą odpowiednio dobranych substancji aktywnych wykazuje ukierunkowane działanie - nawilża, wygładza, odmładza.

Do usuwania lwiej zmarszczki metodą mezoterapii igłowej świetnie sprawdzą się preparaty na bazie kwasu hialuronowego lub inne skinboostery. To substancje aktywne, które z jednej strony wykazują właściwości wypełniające, a z drugiej pobudzają procesy regeneracyjne skóry. Mezoterapia igłowa przynosi doskonałe rezultaty. Zabieg poleca się szczególnie tym, którzy stawiają na naturalne rozwiązania i świadomie podchodzą do pielęgnacji przeciwzmarszczkowej.

Zalety spłycania lwiej zmarszczki mezoterapią igłową:
⚬ zabieg weekendowy,
⚬ wygładzenie zmarszczek mimicznych,
⚬ poprawa napięcia i elastyczności skóry,
⚬ wzrost poziomu nawilżenia skóry,
⚬ efekty narastające w czasie,
⚬ skuteczna profilaktyka anti-aging.

Ostrzykiwanie lwiej zmarszczki osoczem bogatopłytkowym

Jeszcze jednym naturalnym sposobem na lwią zmarszczkę jest ostrzykiwanie skóry osoczem bogatopłytkowym (PRP - Platelet Rich Plasma). To zabieg z zakresu medycyny regeneracyjnej, który bazuje na materiale autologicznym pozyskanym z własnej krwi obwodowej. W osoczu przeznaczonym do zabiegu skoncentrowanych jest mnóstwo cennych płytek krwi, które uwalniają czynniki wzrostu, kluczowe w procesach regeneracyjnych organizmu. To za ich sprawą tkanki skóry odnawiają się, skóra zagęszcza i ujędrnia, a zmarszczki mimiczne spłycają.

Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym wykonuje się metodą mezoterapii lub sekwencją iniekcji liniowych - w zależności od wskazań. To skuteczne rozwiązanie na wygładzenie lwiej zmarszczki i całościowe poprawienie kondycji skóry. Z osocza bogatopłytkowe może skorzystać prawie każdy, bez względu na rodzaj cery.

Zalety ostrzykiwania lwiej zmarszczki osoczem bogatopłytkowym:
⚬ zabieg w 100% naturalny,
⚬ wygładzenie zmarszczek mimicznych,
⚬ rewitalizacja skóry,
⚬ efekty narastające w czasie,
⚬ skuteczna profilaktyka przeciwzmarszczkowa.

Redukcja lwiej zmarszczki laserem frakcyjnym Co2

W redukcji lwiej bruzdy świetnie sprawdza się również laseroterapia. W klinice Projekt Skóra do redukcji zmarszczek stosujemy nowoczesny laser frakcyjny Co2 Fraxis®, rekomendowany ze względu na precyzyjne działanie i wysoki profil bezpieczeństwa.
Laserowe usuwanie zmarszczek przynosi doskonałe efekty. Pozwala skutecznie wygładzić nieestetyczne fałdy, wyraźnie ujędrnić skórę i pobudzić ją do rewitalizacji. Zabiegi z zastosowaniem urządzenia Fraxis® mogą być alternatywą dla drogich rozwiązań z zakresu chirurgii plastycznej. Gwarantują oczekiwaną poprawę bez potrzeby przechodzenia długotrwałej rekonwalescencji.

Zalety laserowego usuwania lwiej zmarszczki:
⚬ redukcja płytkich i głębokich zmarszczek mimicznych,
⚬ wygładzenie, zagęszczenie, poprawa napięcia i kolorytu skóry,
⚬ długotrwałe rezultaty,
⚬ komfortowa terapia skóry.

Usuwanie lwiej zmarszczki radiofrekwencją mikroigłową

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg, który łączy technikę mikronakłuwania z działaniem fali radiowej. Dzięki temu pozwala delikatnie zliftingować skórę, osiągając oczekiwaną poprawę. W wyniku frakcyjnego mikronakłuwania uruchamiają się mediatory stanu zapalnego i ruszają procesy regeneracyjne skóry. Co więcej, energia fali radiowej emituje ciepło, które:
⚬ pobudza fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, poprawiając zagęszczenie skóry,
⚬ skraca osłabione włókna kolagenowe, wywołując natychmiastowy efekt ujędrnienia.

Radiofrekwencja mikroigłowa pozwala nie tylko wygładzić lwią zmarszczkę, lecz również zredukować inne niedoskonałości skóry, jak przebarwienia czy blizny. Zabieg jest bardzo bezpieczny i działa w sposób delikatny - nie wywołuje obfitego złuszczania naskórka ani większego zaczerwienienia skóry. Drobne ślady pozabiegowe znikają w przeciągu kilkunastu godzin, odsłaniając świetne wyniki leczenia.

Zalety redukcji lwiej zmarszczki radiofrekwencją mikroigłową:
⚬ skuteczny zabieg liftingująco-odmładzający,
⚬ wygładzenie zmarszczek i poprawa kolorytu,
⚬ kompleksowa terapia skóry,
⚬ szybkie efekty bez uciążliwej rekonwalescencji,
⚬ długotrwałe rezultaty.

lwia zmarszczka usuwanie warszawa

Jak usunąć lwią zmarszczkę: botoks, kwas hialuronowy, a może inny zabieg?

Medycyna estetyczna zna wiele skutecznych sposobów na wygładzenie lwiej zmarszczki. Jednak żaden zabieg nie przyniesie oczekiwanych efektów, jeśli nie będzie odpowiadał indywidualnym potrzebom skóry. Dlatego kluczowym elementem terapii jest konsultacja z doświadczonym specjalistą - dermatologiem, lekarzem medycyny estetycznej. W trakcie pierwszej wizyty odbywa się ocena kondycji skóry, poznanie problemu pacjenta oraz dobranie odpowiedniej terapii, która będzie nie tylko skuteczna, lecz również komfortowa i bezpieczna.

Dla osób, które stawiają na błyskawiczne rozwiązania najlepszą opcją może okazać się wygładzanie lwiej zmarszczki toksyną botulinową.
Przy bardziej utrwalonych zmarszczkach więcej korzyści niż botoks niesie zabieg kwasem hialuronowym, jak również laseroterapia.

Zdarza się, że optymalnym rozwiązaniem jest połączenie dwóch różnych metod, np. lasera frakcyjnego i osocza bogatopłytkowego.

Jeśli chodzi natomiast o prewencję anti-aging, doskonałe wyniki zapewnia mezoterapia igłowa, choć po takim zabiegu skóra potrzebuje kilka dni odpoczynku.

Jak widać, dobór zabiegu do indywidualnych potrzeb i oczekiwań jest sprawą bardzo złożoną. Tym bardziej, że ważnym elementem kwalifikacji pacjenta do danego zabiegu jest wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. To przesądza o bezpieczeństwie i sprawia, że przy wyborze rodzaju terapii, najlepiej zaufać ekspertom.

Dlaczego warto usunąć lwią zmarszczkę w Klinice Projekt Skóra?

Jeśli szukasz skutecznego zabiegu na lwią zmarszczkę w Warszawie, zapraszamy do Kliniki Projekt Skóra. Nasz zespół tworzą doświadczeni dermatolodzy, lekarze medycyny estetycznej i kosmetolodzy, którzy doskonale znają problemy skóry i wiedzą, jak im zaradzić. Podczas indywidualnych konsultacji uzyskasz profesjonalną ocenę dermatologiczną i propozycję zabiegu dostosowanego do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Nie wiesz co wybrać, botoks czy kwas hialuronowy? Zastanawiasz się jak jednocześnie usunąć lwią zmarszczkę i poprawić kondycję skóry? Odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania poznasz w Klinice Projekt Skóra. Umów się na wizytę.
Zadzwoń: +48 508 777 988
Napisz: zapisy@projektskora.pl

Usuwanie lwiej zmarszczki
w Warszawie

Jesteśmy specjalistami z wieloletnim doświadczeniem. Korzystamy z zaawansowanych i sprawdzonych technologii medycznych, abyś cieszyła się skórą bez niedoskonałości.

usuwanie lwiej zmarszczki w warszawie
klinika projekt skóra warszawa

Zapraszamy!

Św. Barbary 4/U2
00-686 Warszawa

Rejestracja:
+48 508 777 988
zapisy@projektskora.pl