fbpx

Redukcja zmarszczek – jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Redukcja zmarszczek – jak długo utrzymuje się efekt zabiegu

Medycyna estetyczna oferuje całą gamę zabiegów, których głównym celem jest likwidacja zmarszczek i opóźnienie procesu starzenia. Dla pacjentów kluczowa staje się trwałość wybranej metody walki z niedoskonałościami. Czas, gwarantujący utrzymanie efektu zależy między innymi od rodzaju zabiegu oraz indywidualnych predyspozycji. Klinika Projekt Skóra oferuje szereg skutecznych metod redukcji zmarszczek. Dowiedz się na, jak długo wystarczają!

Zabiegi redukcji zmarszczek w Klinice Projekt Skóra

Nasza Klinika oferuje kilka rodzajów zabiegów dedykowanych osobom, które pragną odmłodzić swoją skórę, a jednocześnie zastanawiają się jaka metoda będzie dla nich najskuteczniejsza. W Projekcie Skóra doświadczeni specjaliści przeprowadzają zabiegi z wykorzystaniem botoksu oraz wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Oprócz tego popularnością cieszy się; usuwanie zmarszczek za pomocą lasera frakcyjnego, mezoterapia mikroigłowa, oraz zabiegi z użyciem naturalnych preparatów pochodzenia naturalnego. Szeroki wybór sprawia, że każdy pacjent przekraczający drzwi kliniki znajdzie coś dla siebie.

Czas utrzymania się zabiegów odmładzających i poprawiających wygląd skóry twarzy zależy przede wszystkim od zastosowanej metody, wieku, kondycji skóry, stylu życia oraz ogólnego stanu zdrowia pacjenta.

Zabiegi na wygładzenie i redukcję zmarszczek są wskazane w przypadku;

  • obecności zmarszczek i bruzd nosowo wargowych,
  • intensywnie widocznej dolinie łez,
  • zwiotczeniu skóry, ubytkach w objętości twarzy,
  • chomikach, tzw. opadających policzkach,
  • mało widocznych oraz zbyt ostrych rysów twarzy,
  • zmianie konturów twarzy, spowodowanej upływającym czasem,
  • zapadniętej skórze pod oczami.

Botoks na zmarszczki w Klinice Projekt Skóra

Zabieg botoksu to ceniona bezoperacyjna terapia usuwania zmarszczek. W naszej klinice preparat aplikowany jest specjalną techniką, która gwarantuje zachowanie naturalnego i wypoczętego wyrazu twarzy, bez efektu tzw. maski. Ta metoda doskonale wpływa na redukcję zmarszczek mimicznych. Dzięki temu rysy łagodnieją, a zmarszczki nosowo-wargowe oraz pod oczami stają się niewidoczne. Efekt uzyskany w wyniku zabiegu utrzymuje się średnio od 4 do 6 miesięcy. Po tym czasie botoks należy powtórzyć.

Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym

Zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego przeprowadzamy w naszej Klinice w przypadku; usuwania zmarszczek pod oczami, wolumetrii policzków, poprawienia owalu twarzy oraz przywrócenia jej młodego i zdrowego blasku. Metoda redukcji zmarszczek z użyciem preparatu przynosi bardzo szybką poprawę wyglądu. Po zabiegu pacjent już po wyjściu z gabinetu niemal natychmiast widzi rezultaty. Wolumetria twarzy pozwala odzyskać dawną elastyczność skóry twarzy i zlikwidować wszelkie niedoskonałości. Efekty liftingu kwasem hialuronowym widoczne są niemal od razu i utrzymują się od 12 do 18 miesięcy.

Laser frakcyjny – skuteczny zabieg w redukcji zmarszczek

Zabiegi z zastosowaniem lasera frakcyjnego to jedne z najpopularniejszych metod w walce z niedoskonałościami skóry. Mimo że w dermatologii jest stosowany głównie do usuwania blizn, to doskonale radzi sobie również z redukcją i wygładzeniem zmarszczek. Poprawę jakości skóry można dostrzec po kilku dniach od zabiegu. Jednak trwałe efekty są widoczne po upływie około 3 miesięcy. Przebudowa kolagenu zachodzi jeszcze przez około 6-12 miesięcy.

Długość utrzymania efektu poszczególnej metody redukcji zmarszczek zależy przede wszystkim od rodzaju zabiegu. Po ocenie skóry i kształtu twarzy oraz poznaniu potrzeb pacjenta nasi specjaliści w Klinice Projekt Skóra dobiorą odpowiednią metodę.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk