bruzdy nosowo-wargowe

usuwanie bruzd nosowo-wargowych

Bruzdy nosowo-wargowe z biegiem czasu pogłębiają się, nasilają efekt opadających policzków i wyraźnie postarzają. Wolisz tego uniknąć? Chętnie pomożemy!

W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.

zadzwoń do nas i pozwól sobie pomóc zadzwoń do nas i pozwól sobie pomóc
peelingi

Czas trwania

30 min

peelingi

Ilość powtórzeń

1-2

peelingi

Cena

800 zł – 1200 zł*

*Aktualne ceny znajdują się w Cenniku. Opublikowana cena nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego

zobacz efekt zabiegu przed i po

bruzdy nosowo-wargowe warszawa

CIESZ SIĘ PIĘKNą twarzą BEZ bruzd!

Czas utrzymania się efektu zabiegu zależy od kilku czynników takich jak: wiek, kondycja skóry, styl życia i ogólny stan zdrowia pacjenta, a przede wszystkim rodzaj zastosowanego preparatu.

Chcesz zobaczyć efekty zabiegów naszych Dermatologów odwiedź nas na Instagramie

POZNAJ PROPONOWANE PRZEZ NAS METODY LECZENIA bruzd nosowo-wargowych

Czym są bruzdy nosowo-wargowe?

Bruzdy nosowo-wargowe są to zagłębienia w skórze znajdujące się w okolicach nosa skierowane do linii kącików ust, które zmieniają naturalny wyraz twarzy. Pojawiają się już po 25 roku życia oraz po schudnięciu, często wyraźnie postarzając.

Przyczyny powstawania bruzd nosowo-wargowych

Bruzdy te powstają ne na skutek procesu starzenia się skóry, której elastyczność i sprężystość pogarsza się wraz z wiekiem, co powoduje że owal twarzy opada uwidaczniając je. Do powstawania bruzd, przyczynia się też mimika twarzy, uśmiech oraz palenie papierosów.

Fałdy między skrzydełkami nosa a kącikami ust pogłębiają się najczęściej po 40-stym roku życia co spowodowane jest wyraźnym zmniejszeniem w tym okresie produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w skórze. Z wiekiem wiotczeją także mięśnie, ubywa tkanki kostnej w twarzoczaszce, przesuwają się struktury tłuszczowe w okolicach oczu i policzków i powstaje tzw. dolina łez. Skóra bez odpowiedniego podparcia zaczyna opadać, czego efektem tego są właśnie bruzdy nosowo-wargowe. Zwykle pojawienie się zmarszczek i bruzd w obrębie twarzy obserwujemy później u kobiet, które mają większą ilość tkanki tłuszczowej. Natomiast u osób, które schudły w krótkim czasie bruzdy często stają się bardziej zaznaczone.
Tworzenie się zmarszczek nosowo-wargowych towarzyszy także wadom zgryzu, w tym chorobie okluzyjnej. Do powstawania bruzd przyczynia się również brak zębów trzonowych oraz zanik kości szczęki i żuchwy.

Warto wiedzieć, że zmarszczki i bruzdy szybciej widoczne są u osób mających suchą skórę, szczególnie jeżeli nie dbają one o jej prawidłowe nawilżenie, a także u osób palących.

Generalnie pojawienie się bruzd nosowo-wargowych zależy od:
⚬ indywidualnych uwarunkowań genetycznych,
⚬ prowadzonego stylu życia, sposobu odżywiania się, nawadniania organizmu, klimatu czy specyfiki pracy zawodowej,
⚬ masy ciała,
⚬ ekspresji twarzy – dynamiczna mimika powoduje większą podatność na powstawanie zmarszczek.

Jak ukryć bruzdy nosowo-wargowe?

Wśród chętnie wybieranych sposobów na bruzdy nosowo-wargowe znajdują się:
⚬ lifting twarzy,
mezoterapia z wykorzystaniem dermapenu: Dermapento to urządzenie, które pozwala na lepsze wykorzystanie metody mikronakłuwania skóry. Mikrourazy, które powstają w wyniku nakłuć są tak niewielkie, że skóra zamiast bliznowacieć rozpoczyna się równomiernie odbudowywać i regenerować,
laser frakcyjny: wykorzystuje energię w postaci skupionych wiązek światła, które w kontrolowany sposób uszkadzają wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. Pomaga on m.in. w lepszym napięciu skóry, zmniejszeniu zmarszczek i wygładzeniu,
kwas hialuronowy: jest to jedna z najlepszych metod, która umożliwia redukcję zmarszczek i głębokich bruzd,
⚬ wykorzystanie nici liftingujących: są wykonane z włókna polidioksanu, Mają one za zadanie stymulować produkcję kolagenu, który wpływa na napięcie i sprężystość oraz elastyczność skóry, a także zwiększyć łączenie kwasu hialuronowego.

Do wypełniania bruzd nosowo-wargowych stosuje się również preparaty mające stymulować komórki, głównie fibroblasty, do produkcji włókien kolagenowych. Do substancji, które mają takie działanie możemy zaliczyć hydroksyapatyt wapnia.

Na czym polega wypełnienie bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym?

Likwidacja bruzd nosowo wargowych to zabieg pozwalający na ich usunięcie lub zminimalizowanie ich widoczności. Zapewne większość osób jest zainteresowana, jak zmniejszyć bruzdy nosowo-wargowe. W zależności od ich specyfiki, rozmiaru i głębokości, specjalista wstrzykuje wypełniacz metodą tunelową, punktową, punktowo-liniową lub kolumnową. Do wypełnienia głębokich zmarszczek stosuje się na ogół tę ostatnią. Chirurg ustala też, jaka dawka kwasu hialuronowego jest niezbędna do usunięcia zmarszczek u pacjenta. Następnie, wykonywany jest masaż mający na celu równomierne rozprowadzenie preparatu pod skórą. Zabieg kończy schłodzenie miejsca, w które był wstrzyknięty wypełniacz.

Zabieg wypełnienia fałdów nosowo-wargowych wymaga na wstępie dokładnej analizy rysów twarzy, zarówno w spoczynku jak i w ruchu w trakcie pełnej mimiki, a modelowanie twarzy wymaga od lekarza dużej wiedzy na temat zasad proporcji oraz wyczucia estetycznego. Dawniej wypełnianie bruzd nosowo-wargowych wykonywano podając kwas hialuronowy liniowo wzdłuż fałdów. Dawało to efekt nienaturalnej zmiany rysów twarzy.

Efekty

Pierwsze efekty są widoczne od razu po zabiegu. Jednakże kwas hialuronowy tworzy długie łańcuchy cząsteczkowe, które potrafią wiązać wokół siebie cząsteczki wody. Pozwala to na uzupełnienie ubytków objętości w okolicach gdzie doszło do zaniku tkanki. Potrzebny jest jednak czas. Dlatego też pełny efekt zmian oceniamy po 3-4 tygodniach.

Porównując bruzdy nosowo wargowe przed i po zabiegu można stwierdzić, że opadająca skóra odzyskuje pierwotne podparcie i unosi się, dzięki czemu przestają one być widoczne. Warto mieć na uwadze, że im wcześniej zdecydujemy się na ten zabieg, tym jego efekty będą bardziej widoczne i zadowalające.

Czas, przez jaki bruzdy po wykonaniu zabiegu wypełniania pozostaną wypełnione jest uzależniony od wielu czynników. Generalnie wynosi on ok. 4 -12 miesięcy. Jednak długość rezultatów zabiegu jest uzależniona m.in. od:
⚬ głębokości zmian, które wymagały wykonania wypełnienia,
⚬ indywidualnych uwarunkowań pacjenta,
⚬metody użytej do wykonania wypełnienia,
⚬ głębokości, na jaką został wstrzyknięty kwas.

Efekty zabiegu można podtrzymywać wykonując powtórzenia zabiegów w odstępach czasu.

Jak wygląda zabieg?

Początkowo miejsce zabiegu zostaje znieczulone przy pomocy maści, po czym chirurg wprowadza gęsty usieciowany kwas hialuronowy za pomocą cienkiej igły, a następnie modeluje wypełniacz, aby harmonijnie odbudować utraconą wypukłość profilu. Kwas hialuronowy może być także wprowadzony za pomocą kaniuli, by zmniejszyć liczbę iniekcji. Zabieg nie jest bolesny.

usuwanie bruzdy nosowo-wargowe warszawa

Wskazania pozabiegowe

Po każdym zabiegu polegającym na wprowadzeniu kwasu hialuronowego należy unikać słońca i wysokich temperatur, chociażby w saunie i solarium, gdyż wystawianie się na nie może spowodować zanikanie, rozpad i resorpcję kwasu hialuronowego. Odradza się również, przynajmniej przez pewien czas, stosowania makijażu.

Przeciwwskazania

Do przeciwwskazań wykonania zabiegu wypełnienia bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym należą:
⚬ stany zapalne, infekcje w miejscu podania preparatu,
⚬ schorzenia autoimmunologiczne,
⚬ ciąża i okres karmienia piersią,
⚬ alergie, uczulenia, reakcje nadwrażliwości,
⚬ wiek poniżej 18 roku życia,
⚬ niektóre leki,
⚬ skłonność do bliznowacenia,
⚬ stwierdzona nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
⚬ choroby autoimmunologiczne i nowotworowe.

Usuwanie bruzd nosowo-wargowych w Warszawie

Jesteśmy specjalistami z wieloletnim doświadczeniem. Korzystamy z zaawansowanych i sprawdzonych technologii medycznych, by Twoja skóra stała się piekniejsza i zdrowsza.

usuwanie bruzdy nosowo-wargowe warszawa
projektskóra

Zapraszamy!

Św. Barbary 4/U2
00-686 Warszawa

Rejestracja:
+48 508 777 988
zapisy@projektskora.pl