twój problem - bruzdy nosowo-wargowe

Skuteczna redukcja bruzd nosowo-wargowych

usuwanie bruzdy nosowo-wargowe warszawa

Skuteczne spłycenie zmarszczek

Bruzdy nosowo-wargowe to inaczej fałdy nosowo-wargowe, czyli zmarszczki biegnące od nosa do kącików ust. Nadmiernie wyrażone wpływają na postrzeganie naszej twarzy, ponieważ nadają jej bardziej niezadowolony lub smutny wygląd.

Tego rodzaju wgłębienia pojawiają się najczęściej po 25 roku życia i wraz z wiekiem stają się coraz większe. Zdarza się, że nagła utrata wagi jeszcze bardziej przyspiesz ten proces. Powstawaniu bruzd nosowo-wargowych można zapobiegać pamiętając o kilku prostych czynnościach takich jak: codzienny delikatny masaż twarzy, dbanie o odpowiednie nawilżenie skóry oraz stosowanie diety bogatej w witaminy B7, A oraz E. Jeżeli jednak już zmagasz się z problemem fałd nosowo-wargowych, zapraszamy Cię do kliniki Projekt Skóra, gdzie nasi specjaliści zaproponują Ci mało inwazyjne,a jednocześnie dające spektakularne efekty metody ich zwalczania.

Zaufaj specjalistom z Projekt Skóra!

Projekt Skóra tworzy miejsce, gdzie skóra jest w samym centrum zainteresowania.

Tutaj wszystko, co robimy i rozwijamy, powstaje z myślą o niej.

Naszym nadrzędnym celem jest:

 • prewencja,
 • regeneracja
 • powstrzymanie niszczących procesów, jakim poddawana jest codziennie skóra.

Jesteśmy specjalistami z wieloletnim doświadczeniem. Korzystamy z
zaawansowanych i sprawdzonych technologii medycznych, by Twoja skóra stała się piękniejsza i zdrowsza.

klinika projekt skóra warszawa
Redukcja fałd nosowo-wargowych

Redukcja fałd nosowo-wargowych

W naszej klinice oferujemy szeroki zestaw usług, które pomogą Ci się pozbyć bruzd nosowo-wargowych. Najpopularniejszą z metod jest ich redukcja za pomocą kwasu hialuronowego, co nie oznacz oczywiście, że pozostałe są mniej skuteczne. Specjalista dermatolog wybierze zabieg optymalny do Twojego rodzaju skóry i taki, który jednocześnie będzie najbardziej odpowiadał Twoim oczekiwaniom.

Czas utrzymania się efektu zabiegu zależy od kilku czynników takich jak: wiek, kondycja skóry,styl życia i ogólny stan zdrowia pacjenta, a przede wszystkim rodzaj zastosowanego preparatu.

proponowane metody leczenia, badania, konsultacje:

botoks

Redukcja zmarszczek

zabieg z kwasem hialuronowym warszawa

Zabiegi na bazie kwasu hialuronowego

profhilo WARSZAWA

Profhilo

rewitalizacja skóry warszawa

Rewitalizacja skóry

mezoterapia

Mezoterapia igłowa

osocze warszawa

zabiegi na bazie preparatu regeneracyjnego

Skinbooster

Skinbooster i hydrobalans

toksyna botulinowa

Radiofrekwencja mikroigłowa

projekt skóra laser frakcyjny CO2

Laser frakcyjny CO2

modelka z tlem

nucleofill

Cena wypełniania bruzd nosowo-wargowych

Cena wypełniania bruzd nosowo-wargowych w Warszawie wynosi od 600 zł do 3000 zł i uzależniona jest od zakresu, sposobu przeprowadzenia zabiegu, rodzaju znieczulenia oraz lokalizacji i renomy kliniki. 

Czym są?

Bruzdy nosowo-wargowe są to zagłębienia w skórze znajdujące się w okolicach nosa skierowane do linii kącików ust, które zmieniają naturalny wyraz twarzy. Pojawiają się już po 25 roku życia oraz po schudnięciu, często wyraźnie postarzając.

Przyczyny powstawania bruzd nosowo-wargowych 

Bruzdy te powstają ne na skutek procesu starzenia się skóry, której elastyczność i sprężystość pogarsza się wraz z wiekiem, co powoduje że owal twarzy opada uwidaczniając je. Do powstawania bruzd, przyczynia się też mimika twarzy, uśmiech oraz palenie papierosów.

Fałdy między skrzydełkami nosa a kącikami ust pogłębiają się najczęściej po 40-stym roku życia co spowodowane jest wyraźnym zmniejszeniem w tym okresie produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w skórze. Z wiekiem wiotczeją także mięśnie, ubywa tkanki kostnej w twarzoczaszce, przesuwają się struktury tłuszczowe w okolicach oczu i policzków i powstaje tzw. dolina łez. Skóra bez odpowiedniego podparcia zaczyna opadać, czego efektem tego są właśnie bruzdy nosowo-wargowe. Zwykle pojawienie się zmarszczek i bruzd w obrębie twarzy obserwujemy później u kobiet, które mają większą ilość tkanki tłuszczowej. Natomiast u osób, które schudły w krótkim czasie bruzdy często stają się bardziej zaznaczone.

Tworzenie się zmarszczek nosowo-wargowych towarzyszy także wadom zgryzu, w tym chorobie okluzyjnej. Do powstawania bruzd przyczynia się również brak zębów trzonowych oraz zanik kości szczęki i żuchwy

Warto wiedzieć, że zmarszczki i bruzdy szybciej widoczne są u osób mających suchą skórę, szczególnie jeżeli nie dbają one o jej prawidłowe nawilżenie, a także u osób palących.

Generalnie pojawienie się bruzd nosowo-wargowych zależy od:

 • indywidualnych uwarunkowań genetycznych,
 • prowadzonego stylu życia, sposobu odżywiania się, nawadniania organizmu, klimatu czy specyfiki pracy zawodowej,
 • masy ciała,
 • ekspresji twarzy – dynamiczna mimika powoduje większą podatność na powstawanie zmarszczek.
bruzdy nosowo-wargowe warszawa
laser CO2 i usuwanie blizn warszawa

Jak ukryć bruzdy nosowo-wargowe?

Wśród chętnie wybieranych sposobów na bruzdy nosowo-wargowe znajdują się:

 • lifting twarzy,
 • mezoterapia z wykorzystaniem dermapenu,
 • laser frakcyjny,
 • kwas hialuronowy, 
 • wykorzystanie nici liftingujących.
Nici liftingujące PDO

Nici liftingujące są wykonane z włókna polidioksanu, Mają one za zadanie stymulować produkcję kolagenu, który wpływa na napięcie i sprężystość oraz elastyczność skóry, a także zwiększyć łączenie kwasu hialuronowego.

Dermapento

Dermapento to urządzenie, które pozwala na lepsze wykorzystanie metody mikronakłuwania skóry. Mikrourazy, które powstają w wyniku nakłuć są tak niewielkie, że skóra zamiast bliznowacieć rozpoczyna się równomiernie odbudowywać i regenerować.

Laser frakcyjny

Laser frakcyjny wykorzystuje energię w postaci skupionych wiązek światła, które w kontrolowany sposób uszkadzają wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. Pomaga on m.in. w lepszym napięciu skóry, zmniejszeniu zmarszczek i wygładzeniu

Wypełniacze stymulujące syntezę kolagenu

Do wypełniania bruzd nosowo-wargowych stosuje się również preparaty mające stymulować komórki, głównie fibroblasty, do produkcji włókien kolagenowych. Do substancji, które mają takie działanie możemy zaliczyć hydroksyapatyt wapnia.

Kwas hialuronowy na bruzdy nosowo-wargowe

Kwas hialuronowy – jest to jedna z najlepszych metod, która umożliwia redukcję zmarszczek i głębokich bruzd. 

Na czym polega wypełnienie bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym?

Likwidacja bruzd nosowo wargowych to zabieg pozwalający na ich usunięcie lub zminimalizowanie ich widoczności. Zapewne większość osób jest zainteresowana, jak zmniejszyć bruzdy nosowo-wargowe. W zależności od ich specyfiki, rozmiaru i głębokości, specjalista wstrzykuje wypełniacz metodą tunelową, punktową, punktowo-liniową lub kolumnową. Do wypełnienia głębokich zmarszczek stosuje się na ogół tę ostatnią. Chirurg ustala też, jaka dawka kwasu hialuronowego jest niezbędna do usunięcia zmarszczek u pacjenta. Następnie, wykonywany jest masaż mający na celu równomierne rozprowadzenie preparatu pod skórą. Zabieg kończy schłodzenie miejsca, w które był wstrzyknięty wypełniacz.

Zabieg wypełnienia fałdów nosowo-wargowych wymaga na wstępie dokładnej analizy rysów twarzy, zarówno w spoczynku jak i w ruchu w trakcie pełnej mimiki, a modelowanie twarzy wymaga od lekarza dużej wiedzy na temat zasad proporcji oraz wyczucia estetycznego. Dawniej wypełnianie bruzd nosowo-wargowych wykonywano podając kwas hialuronowy liniowo wzdłuż fałdów. Dawało to efekt nienaturalnej zmiany rysów twarzy.

wypełnianie bruzd kwasem hialuronowym

Informacje o zabiegu likwidacji bruzd za pomocą kwasu hialuronowego

Efekty działania

Pierwsze efekty są widoczne od razu po zabiegu. Jednakże kwas hialuronowy tworzy długie łańcuchy cząsteczkowe, które potrafią wiązać wokół siebie cząsteczki wody. Pozwala to na uzupełnienie ubytków objętości w okolicach gdzie doszło do zaniku tkanki. Potrzebny jest jednak czas. Dlatego też pełny efekt zmian oceniamy po 3-4 tygodniach. 

Porównując bruzdy nosowo wargowe przed i po zabiegu można stwierdzić, że opadająca skóra odzyskuje pierwotne podparcie i unosi się, dzięki czemu przestają one być widoczne. Warto mieć na uwadze, że im wcześniej zdecydujemy się na ten zabieg, tym jego efekty będą bardziej widoczne i zadowalające. 

Czas, przez jaki bruzdy po wykonaniu zabiegu wypełniania pozostaną wypełnione jest uzależniony od wielu czynników. Generalnie wynosi on ok. 4 -12 miesięcy. Jednak długość rezultatów zabiegu jest uzależniona m.in. od :

 • głębokości zmian, które wymagały wykonania wypełnienia,
 • indywidualnych uwarunkowań pacjenta,
 • metody użytej do wykonania wypełnienia,
 • głębokości, na jaką został wstrzyknięty kwas.

Efekty zabiegu można podtrzymywać wykonując powtórzenia zabiegów w odstępach czasu.

Jak wygląda zabieg?

Początkowo miejsce zabiegu zostaje znieczulone przy pomocy maści, po czym chirurg wprowadza gęsty usieciowany kwas hialuronowy za pomocą cienkiej igły, a następnie modeluje wypełniacz, aby harmonijnie odbudować utraconą wypukłość profilu. Kwas hialuronowy może być także wprowadzony za pomocą kaniuli, by zmniejszyć liczbę iniekcji. Zabieg nie jest bolesny.

Wskazania pozabiegowe

Po każdym zabiegu polegającym na wprowadzeniu kwasu hialuronowego należy unikać słońca i wysokich temperatur, chociażby w saunie i solarium, gdyż wystawianie się na nie może spowodować zanikanie, rozpad i resorpcję kwasu hialuronowego. Odradza się również, przynajmniej przez pewien czas, stosowania makijażu

Ile zabiegów trzeba by zlikwidować bruzdy nosowo-wargowe?

Standardowo korekta ta wymaga jednego zabiegu. Aby jednak jak najskuteczniej usunąć bruzdy nosowo-wargowe trzeba jednak niekiedy zabieg powtórzyć. Interwencja cofająca efekty opadania tkanek i tworzenie się fałdów skórnych wymaga często dwóch zabiegów, wykonywanych w odstępach 3-4 tygodni, podczas których stopniowo wypełnia się rysy twarzy. 

Przeciwwskazania

Do przeciwskazań wykonania zabiegu wypełnienia bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym należą:

 • stany zapalne, infekcje w miejscu podania preparatu,
 • schorzenia autoimmunologiczne,
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • alergie, uczulenia, reakcje nadwrażliwości, 
 • wiek poniżej 18 roku życia, 
 • niektóre leki, 
 • skłonność do bliznowacenia,
 • stwierdzona nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
 • choroby autoimmunologiczne i nowotworowe.