Skinbooster i Hydrobalans

Skinbooster

Czym jest zabieg Skinbooster/Hydrobalans

Zabieg Skinbooster/Hydrobalans należy do zabiegów, który śmiało możemy rekomendować każdej osobie.

Czy każda skóra go potrzebuje?

Żyjemy w wielkim mieście, tempo życia jest duże, w pracy spędzamy często wiele godzin w klimatyzowanych pomieszczeniach, które nie sprzyjają naszej skórze, smog atakuje nasz naskórek. Nasza naturalna bariera ochronna przez to cierpi, traci uwodnienie, którego codzienną pielęgnacją nie jesteśmy w stanie nadgonić.

Totalne nawilżenie

Zabiegi Skinbooster/Hydrobalans są idealną odpowiedzią dla odwodnionej skóry, która traci jędrność, elastyczność i swój naturalny blask.

To metoda długotrwałego nawilżenia i rewitalizacji skóry

Ideą zabiegu jest poprawa jakości skóry poprzez wprowadzenie kwasu hialuronowego w unikalnej, opatentowanej technologii w głębsze warstwy skóry.

Sekret tkwi w technologii, która nadaje kwasowi hialuronowemu wysoką trwałości. Aplikacja produktu w odpowiednie warstwy skóry, daje efekt głębokiej odnowy i nawilżenia utrzymujący się przez wiele, wiele tygodni.

Wskazania
Odpowiednio nawodniona, sprężysta, gładka i pełna blasku skóra ujmuje lat i sprawia, że czujemy się doskonale bez względu na wiek.
• głębokie nawilżenie skóry,
• złagodzenie zmarszczek i bruzd,
• rozświetlenie skóry,
• wzrost elastyczności skóry,
• Poprawa jędrności skóry.

oxybrazja warszawa

Czym jest i jak działa Skinbooster?

Skinbooster to miękkie wypełniacze kwasu hialuronowego z rodziny Restylane. Wszystkie produkty charakteryzują się wysokim profilem bezpieczeństwa. W zależności od obszaru oraz typu skóry Restylane Skinbooster występują pod postacią dwóch głównych preparatów:

Restylane Vital – dedykowany dla skóry dojrzałej, uszkodzonej przez promienie słoneczne.
Restylane Vital Light – przeznaczony dla młodszej, delikatnej skóry, wykazującej znacznie mniejsze uszkodzenia.

Działanie Restylane Skinbooster można porównać do bufora, który zachowuje odpowiedni poziom nawodnienia, elastyczności i gładkości skóry. Za doskonałe efekty zabiegu odpowiada stabilizowany kwas hialuronowy stworzony dzięki opatentowanej technologii NASHA. Preparat dociera do głębokich warstw skóry i pobudza produkcję naturalnego kolagenu. Zabieg pozwala w skuteczny sposób przywrócić sprężystość i blask miejsc mających opinię ” trudnych do poprawy”, takich jak:

⚬ skóra w obrębie oczu – kurze łapki,
⚬ skóra na twarzy – zmarszczki mimiczne,
⚬ okolice ust i czerwieni wargowej,
⚬ skóra szyi i dekoltu,
⚬ ramiona (obwisła skóra, tzw. pelikany),
⚬ grzbiety dłoni.

Na jakie efekty można liczyć?

Wysoką skuteczność koncepcji Skinboosters potwierdzają liczne badania kliniczne i setki tysięcy zabiegów wykonywanych na całym świecie. Preparaty Skinbooster pobudzają fibroblasty do syntezy białek podporowych i rekonstrukcji włókien kolagenowych, a tym samym hamują rozpad kolagenu wywołany przez kolagenazę. Do głównych efektów pozabiegowych należą:

⚬ przywrócenie właściwego poziomu nawilżenia skóry,
⚬ redukcja wiotkości skóry i zwiększenie jej elastyczności,
⚬ efekt liftingu – poprawa napięcia i ujędrnienie skóry,
⚬ ogólna odbudowa i poprawa jakości tkanki.

Najlepsze rezultaty obserwowane są po wykonaniu serii 3-5 zabiegów, wykonywanych w odstępach 3-4 tygodni. Niemniej jednak już po pierwszej iniekcji pacjenci zauważają pozytywne zmiany. W pierwszych dniach może wystąpić niewielki obrzęk, związany z intensywną absorpcją kwasu hialuronowego. Przed podjęciem leczenia lekarz pomoże wybrać optymalne preparaty oraz ustali indywidualny harmonogram terapii, tak by osiągnąć jak najlepsze wyniki. Rekomendujemy powtarzanie cykli zabiegowych po około 6 miesiącach. Produkty Restylane Skinbooster mogą być stosowane samodzielnie, bądź w połączeniu z innymi terapiami estetycznymi, np. peelingami chemicznymi.

Skinbooster – wskazania do zabiegu

Mezoterapia Restylane Skinbooster polecana jest szczególnie pacjentom, którzy borykają się z nadmiernie wysuszoną skórą poprzez działanie promieni słonecznych czy długie przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych. To świetny wybór, by skóra powróciła do równowagi po upalnym lecie, a także doskonała metoda na poprawę owalu twarzy oraz korekcję obszarów podatnych na powstawanie zmarszczek. Z zabiegu mogą skorzystać osoby w każdym wieku (zarówno kobiety jak i mężczyźni), którzy pragną:

⚬ głęboko nawilżyć przesuszoną skórę w obrębie twarzy, szyi i dekoltu,
⚬ wypełnić płytkie zmarszczki,
⚬ spłycić blizny potrądzikowe i przebarwienia,
poprawić owal twarzy,
⚬ zniwelować efekty szybkiego fotostarzenia skóry,
⚬ zredukować widoczność blizn.

Przeciwwskazania

O przeprowadzeniu zabiegu zawsze decyduje lekarz na podstawie wywiadu przeprowadzonego z pacjentem. Poniższe okoliczności czasowo lub trwale wykluczają możliwość wykonania terapii:

⚬ ciąża i okres laktacji,
⚬ choroby autoimmunologiczne i nowotworowe,
⚬ stany zapalne skóry w miejscu zabiegowym,
⚬ nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu, szczególnie ⚬ kwas hialuronowy,
⚬ aktywna infekcja wirusem opryszki,
⚬ skóra nietolerująca iniekcji – skłonność do tworzenia się naczynek lub bliznowców,
⚬ wcześniej przebyte zabiegi z trwałymi wypełniaczami w obrębie obszaru zabiegowego.

Jak przebiega zabieg preparatem Skinbooster?

Pierwszy zabieg zawsze poprzedzony zostaje konsultacją, podczas której specjalista zapoznaje się ze stanem skóry, wyklucza ewentualne przeciwwskazania oraz dobiera odpowiedni tok terapii. Dlatego należy bezwzględnie poinformować lekarza o alergiach, przyjmowanych lekach, chorobach przewlekłych oraz ciąży lub fakcie karmienia piersią.

Przed właściwym zabiegiem na skórę pacjenta zostaje zaaplikowany krem znieczulający, by zapewnić jak najlepszy komfort. Iniekcję preparatu wykonujemy za pośrednictwem cienkiej igły lub elastycznej kaniuli we wszystkich obszarach twarzy i ciała, gdzie wymagane jest uzupełnienie nawilżenia, a także wzmocnienia skóry. Procedura trwa maksymalnie 30 minut. Bezpośrednio po zabiegu masujemy miejsca iniekcji, aby preparat równomiernie penetrował powierzchowne i głębokie warstwy tkanek.

Zalecenia pozabiegowe

Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji. Jednak bezpośrednio po procedurze nie można nakładać makijażu. Przez okres kilku dni należy unikać ekspozycji na słońce oraz powstrzymać się od korzystania z solarium i sauny. Warto również dbać o prawidłowe nawodnienie organizmu, wypijając ok. 2 litrów wody dziennie. Jeśli pojawi się obrzęk lub zaczerwienienie, w celu jego zmniejszenia i złagodzenia można zastosować okłady chłodzące.

CENA ZABIEGU

Zadbaj z nami o zdrową skórę!

W Klinice Projekt Skóra łączymy najnowszą technologię z wieloletnim doświadczeniem. Dlatego korzystając z naszych usług, masz pewność, że trafisz w ręce najlepszych w swojej dziedzinie lekarzy i kosmetologów. Wspólnie sprawimy, że kompleksowo zadbasz o skórę i wyraźnie odmłodzisz swoje spojrzenie. Zapraszamy na konsultacje!

projektskóra
klinika projekt skóra warszawa

Zapraszamy!

Św. Barbary 4/U2
00-686 Warszawa

Rejestracja:
+48 508 777 988
zapisy@projektskora.pl

Sprawdź także inne zabiegi wykonywane w Klinice Projekt Skóra, takie jak zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego lub z użyciem toksyny botulinowej.