TRĄDZIK RÓŻOWATY

bezbolesne leczenie trądziku różowatego

Jeśli chcesz skutecznie wyleczyć trądzik różowaty, zapisz się na wizytę w Klinice Projekt Skóra w Warszawie i pozbądź się uciążliwego schorzenia. Nasi doświadczeni dermatolodzy przygotują dla Ciebie indywidualny plan leczenia oraz dobiorą odpowiednią metodę leczenia dostosowaną do stopnia nasilenia choroby.

W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.

Zadzwoń i umów się na wizytę Zadzwoń i umów się na wizytę
peelingi

Cena

250 – 650 PLN*

*Aktualne ceny znajdują się w Cenniku. Opublikowana cena nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego

W Klinice Projekt Skóra pomożemy Ci w bezpiecznym leczeniu trądziku różowatego

Wskazania:

Wskazania:

Wskazania:

Wskazania:

zobacz efekt zabiegu usuwania trądziku różowatego przed i po

leczenie trądziku różowatego warszawa

POZNAJ PROPONOWANE PRZEZ NAS METODY LECZENIA trądziku różowatego

konsultacja dermatologiczna zmiana na prąciu

konsultacja dermatologiczna

anti acne w warszawie

projekt anti acne

laserowe zamykanie naczynek warszawa

laserowe zamykanie naczynek

Laser QuadroStar pro yellow warszawa

laser QuadroStar pro yellow

Leczenie trądziku różowatego

Trądzik różowaty (rosacea) jest przewlekłą i postępującą chorobą zapalną skóry. Dotyczy częściej kobiet niż mężczyzn. Choroba przejawia się głównie w środkowej części twarzy pod postacią rumienia (napadowego lub utrwalonego), teleangiektazji, czyli poszerzonych naczynek krwionośnych, grudek lub krostek. Najbardziej zaawansowane stadium trądziku to postać przerosła obserwowana głównie u mężczyzn, m.in. z charakterystycznym kalafiorowatym nosem (tzw. rhinophyma).

Czym jest trądzik różowaty?

Trądzik różowaty (rosacea) jest przewlekłą i postępującą chorobą zapalną skóry. Dotyczy częściej kobiet niż mężczyzn. Choroba przejawia się głównie w środkowej części twarzy pod postacią rumienia (napadowego lub utrwalonego), teleangiektazji, czyli poszerzonych naczynek krwionośnych, grudek lub krostek. Najbardziej zaawansowane stadium trądziku to postać przerosła obserwowana głównie u mężczyzn, m.in. z charakterystycznym kalafiorowatym nosem (tzw. rhinophyma).

Jak objawia się choroba?

W przeciwieństwie do trądziku młodzieńczego, trądzik różowaty zazwyczaj dotyka osoby dorosłe, najczęściej w przedziale wiekowym 30-60 lat. Występuje w postaci przelotnego lub trwałego rumienia, pojawiającego się w środkowej części twarzy, a także poszerzonych naczyń krwionośnych. Trądzik różowaty często wiąże się z uczuciem gorąca oraz pieczenia skóry. W zaawansowanym stadium choroby mogą występować również zmiany przerostowe w postaci zgrubiałej skóry o nieregularnej powierzchni.

Okres poprzedzający rozwój trądziku różowatego określa się mianem pre-rosacea, a charakteryzuje go napadowy rumień z uczuciem ciepła/gorąca na twarzy.

Choć etiopatogeneza nie jest do końca poznana, wiadomo, że szereg czynników nasila chorobę:
⚬ czynniki genetyczne,
⚬ zaburzenia hormonalne,
⚬ czynniki psychogenne,
⚬ czynniki atmosferyczne, w tym zmiany temperatur,
⚬ promieniowanie słoneczne,
⚬ czynniki pokarmowe,
⚬ spożywanie alkoholu,
⚬ okres przed- i okołomenopauzalny.

Jak wyleczyć trądzik różowaty?

Efektywność leczenia w przypadku trądziku różowatego jest w dużej mierze oparta na kompleksowym podejściu do problemu. Nasilające się rumienie, krostki oraz poszerzone naczynia krwionośne mogą być spowodowane niewłaściwym doborem kosmetyków, ekspozycją na promienie słoneczne, zaburzeniami hormonalnymi, nieodpowiednią dietą, nadużywaniem alkoholu, a nawet stresem. Wpływ na nasilające się zmiany mogą mieć również długie kąpiele w gorącej wodzie lub przebywanie w saunie.

Czynników nasilających trądzik różowaty może być znacznie więcej. Jeśli chcemy trwale wyleczyć stany zapalne i pozbyć się trądziku różowatego, musimy zadbać o siebie w kompleksowy sposób! Unikanie długotrwałego przebywania na słońcu, stosowanie filtrów przeciwsłonecznych, zdrowa dieta, jak również stosowanie odpowiednich dermokosmetyków mają kluczowy wpływ na przebieg leczenia. Zespół dermatologów z naszej Kliniki opracuje dla Ciebie plan leczenia oraz pomoże Ci dobrać odpowiednie, specjalistyczne dermokosmetyki w zależności od stopnia nasilenia choroby.

Leczenie trądziku laserem

W przypadku rozszerzonych naczynek konieczne może być leczenie trądziku laserem. Laseroterapia charakteryzuje się wysoką skutecznością w redukcji widocznych naczynek krwionośnych.

Laserowe leczenie trądziku różowatego polega na pochłonięciu energii lasera wyłącznie przez osłabione naczynia krwionośne, ich uszkodzeniu i w ten sposób pobudzeniu do regeneracji. Laser na trądzik powoduje szybkie gojenie się istniejących zmian oraz zapobiega powstawaniu nowych. Zabiegi wykonywane są seriami. W celu uzyskania optymalnych rezultatów, warto korzystać z zabiegów przypominających w odstępach czasowych minimum 6 miesięcy.
Jeśli zmagasz się z trądzikiem różowatym i chcesz skutecznie wyleczyć to uciążliwe schorzenie, już teraz zapisz się na wizytę w klinice Projekt Skóra i skorzystaj z pomocy naszych ekspertów z zakresu dermatologii klinicznej!

Postępowanie w trądziku różowatym u dorosłych musi być kompleksowe i skoncentrowane zarówno na leczeniu, odpowiednim doborze dermokosmetyków, laseroterapii, jak i działaniach profilaktycznych.

Informacje o leczeniu i profilaktyce związanej z leczeniem trądziku różowatego

Metody leczenia trądziku różowatego
Terapia trądziku różowatego jest procesem złożonym, wymagającym czasu, systematyczności i samodyscypliny. W zależności od stanu skóry, nasi dermatolodzy zalecą Ci terapię miejscową bądź ogólną oraz przygotują plan leczenia wraz z wizytami kontrolnymi.
Raz rozszerzone naczynka krwionośne takie pozostaną. Jedyną drogą jest ich niwelowanie poprzez zabiegi laseroterapii, które są wykonywane w serii.

Z uwagi na pojawianie się w ciągu roku nowych poszerzonych naczynek, warto korzystać z zabiegów przypominających co 6-12 miesięcy.

Kompleksowe leczenie trądziku różowatego trwa zwykle co najmniej kilka miesięcy.

Czy warto leczyć trądzik różowaty?

Trądzik różowaty jest chorobą przewlekła i postępującą.
Przebiega w kilku fazach, począwszy od stanu pre-rosacea z napadowym rumieniem, po przerost tkanek w najcięższej formie, co prowadzi do zaburzenia naturalnych kształtów, m.in. nosa – mówimy wtedy o rhinophymie.

Trądzik u dorosłych może osłabić też narząd wzroku i doprowadzić do zapalenia powiek, zapalenia spojówek, a nawet zapalenia rogówki, będącego stanem zagrażającym utratą wzroku.

Zatem, czy warto leczyć?

Odpowiedź zdecydowanie brzmi: TAK!

Profilaktyka trądziku różowatego
Twoje zaangażowanie jest kluczowe. Niezależnie od stanu skóry pamiętaj o:
⚬ unikaniu bezpośredniej ekspozycji na promieniowanie słoneczne
⚬ stosowaniu preparatów z filtrami przeciwsłonecznymi, jeśli przebywasz na zewnątrz,
⚬ ochronie skóry twarzy przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi,
⚬ dostosowaniu swojej diety – unikaj produktów wysokoenergetycznych, zawierających węglowodany proste, ostrych przypraw, alkoholu, zwłaszcza czerwonego wina, gorących potraw i napojów,
⚬ unikaniu długich, gorących kąpieli/pryszniców, sauny,
⚬ codziennej właściwej pielęgnacji skóry.

Leczenie trądziku różowatego
w Warszawie

Jeśli chcesz skutecznie wyleczyć trądzik różowaty, zapisz się na wizytę w Klinice Projekt Skóra w Warszawie i pozbądź się uciążliwego schorzenia. Nasi doświadczeni dermatolodzy przygotują dla Ciebie indywidualny plan leczenia oraz dobiorą odpowiednie dermokosmetyki, najlepsze do stopnia nasilenia choroby. W razie potrzeby zastosujemy laseroterapię.

trądzik różowaty warszawa
klinika projekt skóra warszawa

Zapraszamy!

Św. Barbary 4/U2
00-686 Warszawa

Rejestracja:
+48 508 777 988
zapisy@projektskora.pl