fbpx

Na czym polega leczenie nadpotliwości toksyną botulinową?

Na czym polega leczenie nadpotliwości

Przeszkadza Ci nadmierne pocenie pach, dłoni, stóp czy innych okolic ciała? Toksyna botulinowa typu A to prawdziwy przełom w walce ze schorzeniem. Już niewielka dawka botoksu zwalcza problem nadmiernego pocenia na długie miesiące. W klinice Projekt Skóra oferujemy terapię botoksem, przeprowadzaną przez doświadczonych specjalistów. Dowiedz się więcej!

Chociaż pocenie się ciała to naturalna reakcja fizjologiczna, która usuwa szkodliwe produkty przemiany materii oraz odpowiada za utrzymanie prawidłowej homeostazy organizmu, to kiedy gruczoły potowe są nadaktywne mówimy o hiperhydrozie, czyli nadpotliwości.

Nadpotliwość to powszechnie występujący problem ludzi na całym świecie – może dotyczyć nawet do 3% całej populacji. Prowadzi do postępującego wykluczenia społecznego i zawodowego, a także niekorzystnie wpływa na działanie organizmu. Dlatego leczenie schorzenia za pomocą skutecznych metod jest kluczowe.

Toksyna botulinowa na nadpotliwość

Toksyna botulinowa, potocznie botox, jest bezpiecznym produktem leczniczym stosowanym w leczeniu wielu schorzeń, takich jak bruksizm czy migreny. Znajduje również szerokie zastosowanie w kosmetologii estetycznej. Leczenie nadpotliwości toksyną botulinową typu A ogranicza aktywność gruczołów potowych, dlatego sprawdza się w walce z problemem nadpotliwości pach, dłoni, stóp oraz innych okolic ciała. Celem botoksu jest zablokowanie nerwów, które zaopatrują gruczoły potowe w miejscach poddanych zabiegowi. Dzięki tej procedurze następuje zahamowanie wydzielania potu na długie miesiące.

Toksyna botulinowa w klinice Projekt Skóra – jak wygląda zabieg?

Iniekcja botoksu w naszej klinice zawsze poprzedzona jest konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej, który przeprowadza wnikliwy wywiad. Ma to na celu zapewnienie każdemu z naszych pacjentów maksymalnego bezpieczeństwa i wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Terapia toksyną botulinową jest wykonywana w obszarze, gdzie występuje problem. Najczęściej to nadpotliwość pach, dłoni, stóp oraz głowy. Lekarz w zależności od danego przypadku decyduje, jaka ilość botoksu będzie potrzebna do osiągnięcia zadowalającego efektu. Toksyna botulinowa aplikowana jest za pomocą cienkiej mikroigły. Zabieg dzięki znieczuleniu miejscowemu jest praktycznie bezbolesny. Trwa od 15 do 30 minut.

Efekty zabiegu toksyny botulinowej na nadpotliwość

Pierwsze efekty leczenia nadpotliwości toksyną botulinową widoczne są już po kilku dniach od zabiegu. Na całkowity efekt należy poczekać około 2 tygodnie. Okres działania botoksu jest sprawą indywidualną u każdego pacjenta, trwa zazwyczaj od 4 do nawet 9 miesięcy. Dzięki temu, że zabieg toksyną botulinową jest bezpieczny i mało inwazyjny, nie wymaga szczególnej rekonwalescencji – pacjent przez okres kilku dni nie powinien podejmować intensywnych ćwiczeń fizycznych i ograniczyć spożywanie alkoholu. Po zabiegu może wystąpić miejscowy obrzęk lub siniak, który po krótkim czasie znika.

Zalety toksyny botulinowej w leczeniu nadpotliwości

  • Pacjent na wiele miesięcy całkowicie pozbywa się problemu nadmiernego pocenia, zyskuje komfort psychiczny i większą pewność siebie.
  • Zabieg jest krótki – trwa od 15 do 30 minut i niemal całkowicie bezbolesny.
  • Botoks można cyklicznie powtarzać, bez ryzyka skutków ubocznych.

W specjalistycznej klinice Projekt Skóra oferujemy kompleksowe i skuteczne leczenie nadpotliwości za pomocą toksyny botulinowej typu A. Nasi specjaliści przeprowadzą Cię przez cały proces zabiegu, gwarantując bezpieczeństwo i przybliżając do osiągnięcia efektów, na których Ci zależy. Dlatego nie czekaj i już teraz umów się na konsultację!

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk