botox na lwią zmarszczkę

Usuwanie lwiej zmarszczki botoksem

Odpowiadamy na potrzeby i oczekiwania Pacjentów, których problemem jest widoczna na czole lwia zmarszczka. Botox, który wykorzystujemy w zabiegach wykonywanych w Projekt Skóra, skutecznie niweluje charakterystyczną zmarszczkę mimiczną.

Podanie toksyny botulinowej powoduje miejscowe porażenie mięśnia marszczącego brwi, odpowiedzialnego za nadmierną mimikę i tworzenie się zmarszczek – w tym lwiej bruzdy. W efekcie zabieg pozwala na widoczne spłycenie i wygładzenie pionowej zmarszczki, nadającej twarzy groźny wygląd. Po zabiegu usuwania lwiej zmarszczki botoksem twarz zyskuje młodzieńczy, pogodny wyraz. Zastosowanie toksyny botulinowej pozwala na uzyskanie tymczasowego efektu. Rezultaty widoczne są przez 3-6 miesięcy.

W Projekt Skóra
znamy potrzeby każdej skóry
w każdym wieku.

Zadzwoń i umów się na wizytę
peelingi

Czas trwania

15 – 30 min

peelingi

Ilość iniekcji

1

peelingi

Cena

700 zł*

*Aktualne ceny znajdują się w Cenniku. Opublikowana cena nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

sprawdź efekt zabiegu przed i po zastosowania botoksu na lwią zmarszczkę

botoks na lwią zmarszczkę przed i po
botox na lwią zmarszczkę przed i po

Chcesz zobaczyć efekty zabiegów naszych Dermatologów odwiedź nas na Instagramie

Odzyskaj młodzieńczy wygląd skóry dzięki usunięciu lwiej zmarszczki botoxem

Wskazania:

Wskazania:

stosujemy również nowoczesną toksynę botulinową

ABO liquid Alluzience BOTOKS

ABO liquid Alluzience®

Botoks na lwią zmarszczkę, pionową bruzdę na czole, wykonują doświadczeni specjaliści naszej kliniki. Korzystamy z wysokiej jakości toksyny botulinowej, zapewniającej skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu.

zadzwoń i umów zabieg

Jak wygląda i jak powstaje lwia zmarszczka?

Lwia zmarszczka to jedna ze zmarszczek mimicznych. Bruzda, mająca postać pionowej, pojedynczej lub podwójnej linii, zlokalizowana jest tuż nad nosem, w centralnej części twarzy. Nadaje jej poważnego, wręcz groźnego wyrazu, który wpływa na sposób, w jaki jesteśmy odbierani przez inne osoby. Nie bez powodu innym określeniem lwiej zmarszczki jest zmarszczka gniewu. Lwia zmarszczka, z czasem ulegająca pogłębieniu i utrwaleniu, to częsty problem zgłaszany przez Pacjentów gabinetów medycyny estetycznej. Pionowa bruzda między brwiami stanowi jeden z pierwszych objawów starzenia się skóry. Zaobserwować ją można już ok. 30. roku życia.

Jej powstawanie jest dziedziczne - charakterystyczna, nadająca twarzy groźny wygląd zmarszczka pojawia się u osób o mniej elastycznej skórze na skutek naturalnego osłabienia włókien kolagenu i elastyny w skórze. Lwia zmarszczka uwidacznia się najczęściej u osób o bardziej ekspresyjnej mimice twarzy, w wyniku mocnego marszczenia czoła i mrużenia oczu.

Do czynników sprzyjających powstawaniu lwiej zmarszczki należą również nadmierna ekspozycja na słońce, stresujący tryb życia, palenie papierosów i nadużywanie alkoholu, a nawet częste spanie na boku, w trakcie którego dochodzi do przygniatania twarzy. Z czasem lwia bruzda staje się widoczna nie tylko podczas marszczenia brwi czy mrużenia oczu, ale również wtedy, gdy zachodzi całkowite rozluźnienie mięśnia.

Jak wygładzić, wypełnić lwią zmarszczkę toksyną botulinową?

Pogłębianie lwiej zmarszczki można opóźniać domowymi sposobami - stosując przeciwzmarszczkowe kremy i regenerujące maseczki oraz wykonując masaże i jogę twarzy. Kiedy jednak charakterystyczna, będąca powodem kompleksów bruzda nie znika lub pogłębia się, warto sięgnąć po zabiegi z zakresu medycyny estetycznej - takie jak botox na lwią zmarszczkę. Indywidualnie dopasowany do potrzeb skóry zabieg to jedyny sposób na skuteczne niwelowanie lwiej zmarszczki.

Jaki jest efekt działania toksyny botulinowej?

W Projekt Skóra znamy kilka sprawdzonych sposobów, aby skutecznie wygładzić bruzdę na czole i przywrócić twarzy młody, pogodny wygląd. Jednym z nich jest toksyna botulinowa.

Botox spłyca i wygładza zmarszczki, dlatego odpowiednie nastrzykiwanie lwiej zmarszczki botoksem pozwala przywrócić pogodny wygląd całej twarzy. Toksyna botulinowa nie tylko wygładza zmarszczki i sprawia, że twarz jest wyraźnie rozpromieniona, ale również pozwala na osiągnięcie naturalnego efektu.

Toksyna botulinowa blokuje wydzielanie acetylocholiny, neuroprzekaźnika stymulującego pracę mięśni mimicznych. Dzięki temu botox lwiej zmarszczki zatrzymuje kurczliwość tych mięśni, a w efekcie pozwala skórze „odpocząć”. Wyraźna poprawa wyglądu twarzy i efektywna profilaktyka przeciwzmarszczkowa czynią zabiegi z toksyną botulinową jednym z najlepszych rozwiązań oferowanych przez współczesną medycynę estetyczną. Z powodzeniem wygładza on również kurze łapki - zmarszczki wokół oczu oraz zmarszczki poziome czoła.

Zachęcamy do sprawdzenia oferty pozostałych zabiegów na lwią zmarszczkę: laser CO2, mezoterapia igłowa, osocze bogatopłytkowe, kwas hialuronowy, radiofrekwencja mikroigłowa oraz HIFU. Zachęcamy do konsultacji z naszymi specjalistami, którzy dopasują odpowiedni sposób spłycania i wygładzania lwiej zmarszczki.

Toksyna botulinowa wykazuje tymczasowy efekt działania. Efekty zabiegu utrzymują się od 3 do 6 miesięcy. Czas działania botoksu zależy od użytego preparatu i indywidualnych cech pacjenta. Jeśli nie ma przeciwwskazań, możliwe jest powtórzenie zabiegu.

Botoks (lwia zmarszczka) – jak wygląda zabieg z toksyną botulinową?

Toksyna botulinowa (potocznie nazywana botoxem), dezaktywuje mięsień odpowiedzialny za powstawanie lwiej zmarszczki. Botox wstrzykiwany jest w odpowiedniej ilości w miejsce, które ma zostać skorygowane, a zatem pomiędzy brwi, tuż nad nasadą nosa.

Usuwanie lwiej zmarszczki botoksem jest bezbolesne, dlatego nie wymaga wcześniejszego znieczulenia

Zabieg trwa ok. 15-30 minut.

Usuwanie lwiej zmarszczki botoksem - jak szybko widać efekty?

Wielu pacjentów marzących o pozbyciu się uporczywych zmarszczek zastanawia się, jak szybko działa botoks na lwią zmarszczkę? Wstrzykiwana toksyna botulinowa zaczyna działać stosunkowo szybko, a pierwsze efekty widoczne są zwykle już po ok. 2-3 dniach od zabiegu. Na pełny efekt wygładzenia zmarszczek należy poczekać około 2 tygodni od wizyty w gabinecie medycyny estetycznej.

Usuwanie lwiej zmarszczki botoksem daje efekt tymczasowy, który utrzymuje się średnio od 3 do 6 miesięcy. Po tym czasie procedura wygładzania zmarszczek toksyną botulinową może zostać powtórzona.

Jakie zalety ma wypełnienie, wygładzenie, usuwanie lwiej zmarszczki botoksem?

Botox (lwia zmarszczka) to zabieg wygładzania i spłycania cieszący się niezmienną popularnością Pacjentów gabinetów medycyny estetycznej. Nie bez powodu, usuwanie zmarszczek za pomocą botoksu ma wiele zalet:

⚬ widoczny natychmiast efekt - wygładzenie i spłycenie zmarszczek,
⚬ zapobieganie utrwalaniu się bruzdy na czole,
⚬ zmniejszenie widoczności porów,
⚬ rozświetlenie skóry,
⚬ młody wygląd całej twarzy,
⚬ bezbolesny zabieg,
⚬ brak rekonwalescencji,
⚬ zabieg lunchowy - szybka procedura, pozwalająca na natychmiastowy powrót Pacjenta do codziennych czynności.

Dlaczego warto usunąć lwią zmarszczkę botoxem w Projekt Skóra?

Zapraszamy do Kliniki Projekt Skóra w Warszawie - nasz zespół tworzą doświadczeni dermatolodzy, lekarze medycyny estetycznej i kosmetolodzy, doskonale znający potrzeby każdej skóry. W trakcie indywidualnych konsultacji z Pacjentem dokonujemy kwalifikacji do zabiegu z botoxem na lwią zmarszczkę. Wykluczane są również możliwe przeciwwskazania do zabiegu mającego na celu usunięcie zmarszczek (nadwrażliwość na preparat, ciąża i laktacja, stosowanie części leków oraz niektóre choroby). Do ostrzykiwania wykorzystujemy certyfikowaną toksynę botulinową.

Usuwanie lwiej zmarszczki botoksem - zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po iniekcji botoxu na lwią zmarszczkę należy powstrzymywać się od dotykania okolicy zabiegowej. Po zabiegu ostrzykiwania czoła może wystąpić zaczerwienienie skóry, drobne siniaki i niewielki obrzęk. Są to jednak krótkotrwałe powikłania botoxu na lwią zmarszczkę, które znikają po ok. dobie od zabiegu. W pierwszych 3 dniach nie należy korzystać z sauny, łaźni parowej, solarium oraz komory zimna (kriokomory), w których skóra wystawiana jest na zmienne temperatury. Po zabiegu z toksyną botulinową również unikanie intensywnych ćwiczeń. Nie należy też pochylać głowy (np. do wiązania butów) i ograniczyć mimikę twarzy. Nie zapominajmy również o odpowiednim nawodnieniu i stosowaniu zbilansowanej diety. To ważne elementy profilaktyki przeciwstarzeniowej skóry.

Botoks (lwia zmarszczka) - skutki uboczne

Botoks uznawany jest za bezpieczną substancję i w przypadku braku przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu, aplikowany przez doświadczonych specjalistów, stosunkowo rzadko wywołuje skutki uboczne.

Najczęściej po zastosowaniu botoksu na lwią zmarszczkę skutki uboczne związane są z samymi iniekcjami i mają charakter przejściowy (zwykle mijają w ciągu 24 godzin). U pacjenta może wystąpić:
⚬ zaczerwienienie skóry (lekko zaróżowiona skóra jest normą),
⚬ słaby lub umiarkowany ból w okolicy lwiej zmarszczki,
⚬ niewielki obrzęk,
⚬ niewielkie zasinienie (rzadko).

Skutki uboczne związane z użyciem toksyny botulinowej obserwowane są bardzo rzadko i występują zazwyczaj w przypadku nieprawidłowego zaaplikowania preparatu lub nieprzestrzegania zaleceń lekarza po zabiegu.

Ze względu na to, że pełny efekt działania toksyny botulinowej widoczny jest po około 2 tygodniach, jego wcześniejsze działanie może wpłynąć na pojawienie się asymetrii brwi. Należy pamiętać, że jest to efekt tymczasowy, który ustępuje w ciągu 2 tygodni.

Ile kosztuje botoks na lwią zmarszczkę?

W Projekt Skóra botox na lwią zmarszczkę to zabieg wykonywany w cenie 700 zł (koszt ostrzykiwania jednej okolicy toksyną botulinową).

Botoks na lwią zmarszczkę w Warszawie? Wybierz Klinikę Projekt Skóra

Projekt Skóra to zespół specjalistów medycyny estetycznej z wieloletnim doświadczeniem. Stosujemy wyłącznie sprawdzoną metodą ostrzykiwania toksyną botulinową, dzięki której zredukowana zostaje lwia zmarszczka. Botox, wysokiej jakości certyfikowany preparat podany w naszej klinice, to bezpieczna i bezbolesna technika niwelowania pionowych bruzd na czole.

cena za zabieg botoksem
klinika projekt skóra warszawa

Zapraszamy!

Św. Barbary 4/U2
00-686 Warszawa

Rejestracja:
+48 508 777 988
zapisy@projektskora.pl