fbpx

Wolumetria twarzy zamiast interwencji chirurgicznej – dlaczego zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego są tak skuteczne?

zabiegi z kwasem hialuronowym
Z biegiem lat skóra staje się cieńsza i bardziej wiotka, co z kolei prowadzi do pojawienia się zmarszczek i bruzd, a tkanka tłuszczowa, zapewniająca pełny kształt twarzy, z wiekiem stopniowo zanika zwłaszcza w okolicy skroni, kości jarzmowych, policzkowych i okolic ust. W efekcie, rysy twarzy się zaostrzają, skóra opada a twarz z kształtu owalnego przyjmuje bardziej kwadratowy i tracimy młodzieńczy wygląd. Zaczynamy wówczas zastanawiać się, jaki zabieg wybrać do modelowania twarzy, i wtedy z pomocą przychodzi nam wolumetria. 

Co to jest wolumetria twarzy?

Współczesna medycyna estetyczna potrafi przywrócić twarzy młody i świeży wygląd i utracony owal bez interwencji chirurgicznej, jedynie przy pomocy kwasu hialuronowego. I taki właśnie zabieg nazywamy wolumetrią. Wolumetria jest to tak zwane modelowanie twarzy bez użycia skalpela. Jest to zabieg z kwasem hialuronowym, który wstrzyknięty pod skórę, działa jak wypełniacz i zwiększa objętość tkanek miękkich, co pozwala podnieść, zapadniętą w wyniku postępów procesów starzenia się skóry, część policzków, skroni, żuchwy oraz podbródka. Pozwala on przywrócić właściwy owal twarzy, poprawić gęstość i jędrność skóry oraz dokonać korekty kształtu nosa, ust i kości policzkowych. Kwas hialuronowy wypełnia i podnosi skórę w tych miejscach, przez co twarz sprawia wrażenie pełniejszej i młodszej.

Jak wykonywany jest zabieg?

Chirurg wstrzykuje preparat za pomocą specjalnej tępo zakończonej igły, wprowadzanej przez nacięcie skóry, w obrębie owłosionej skóry głowy. Iniekcje można również wykonywać tradycyjną igłą ku tkance podskórnej, a w niektórych obszarach, muszą one sięgać nawet kości.  Kwas hialuronowy nie jest jedyną substancją stosowaną w wolumetrii twarzy. Czasami stosuje się tak zwane stymulatory kolageny, na przykład kwas polimlekowy lub hydroksyapatyt wapnia. Pobudzają one organizm do produkcji własnego kolagenu. Można też wykonać wolumetrię twarzy z użyciem własnej tkanki tłuszczowej pacjenta.

Dla kogo wolumetria?

Wolumetrię twarzy stosuje się w następujących przypadkach:

 •        w przypadku ubytków objętości twarzy i opadających policzków,
 •        przy zapadniętych kościach policzkowych,
 •        w przypadku zwiotczenia skóry twarzy,
 •        do pozbycia się problemu zapadniętej skóry pod oczami,
 •        w przypadku zbyt szczupłej twarzy,
 •        do redukcji zmarszczek i bruzd,
 •        w celu poprawienia rysów twarzy,
 •        przy lipoatrofii jarzmowej,

Zalety wolumetrii

Jeżeli zastanawiamy się jaki zabieg wybrać i rozważamy lifting, warto wiedzieć że wolumetria pozwala zaradzić problemom z zapadaniem się twarzy w mniej inwazyjny niż operacja plastyczna sposób. Pozwala też powiększyć usta, poprawić wygląd nosa oraz kształt kości policzkowych. W przypadku wolumetrii, twarzy efekty widoczne są niemalże od razu i utrzymują się w od 12 do nawet 18 miesięcy. Ponadto, lifting wolumetryczny nie wymaga rekonwalescencji. Wolumetria twarzy nie jest bowiem zabiegiem inwazyjnym, dlatego po jej wykonaniu można już następnego dnia wrócić do codziennego funkcjonowania i zwykłych obowiązków, w tym do pracy. W miejscach iniekcji kwasu hialuronowego pojawiają się wprawdzie zaczerwienienia, może też pojawić się lekki obrzęk i ból, ale objawy te znikają zazwyczaj w ciągu 2-3 dni.

Efekty zabiegu

Dzięki przeprowadzonemu zabiegowi na odmłodzonej twarzy występuje:

 • poprawa napięcia , elastyczności i nawilżenia skóry,
 • redukcja nawet głębokich zmarszczek i bruzd,
 • poprawa owalu twarzy,
 • redukcja i wypełnienie opadających policzków,
 • uwydatnienie kości policzkowych i kości żuchwy,
 • wypełnienie „doliny łez”.
Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk