fbpx

10 najczęściej zadawanych pytań o zabieg usuwania zmarszczek kwasem hialuronowym

usta kwas hialuronowy
Ze względu na szereg kontrowersji dotyczących działania kwasu hialuronowego, odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania o usuwanie zmarszczek za pomocą tego preparatu.

Jak usunąć zmarszczki z użyciem kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy nawilża i nawadnia tkanki. Ponadto, stymuluje on powstawanie nowych fibroblastów oraz aktywuje istniejące do wytwarzania kolagenu, co poprawia elastyczność skóry i wpływa na jej młodszy wygląd. Z całą pewnością, w zmaganiach kwas a zmarszczki wygrywa odmładzający wpływ kwasu hialuronowego.

Czy zabiegi z kwasem hialuronowym powodują nienaturalny efekt?

Nienaturalny efekt może być spowodowany jedynie nieprawidłowo wykonanym zabiegiem, a więc podaniem zbyt dużej ilości preparatu lub  jego złym rodzajem. Bezpieczeństwo zwiększa  rozłożenie zabiegów czasie, z przestrzeganiem 14-dniowych przerw między nimi.

Czy rezultaty usuwania zmarszczek są widoczne już po pierwszym zabiegu?

Pierwsze efekty widocznego spłycenia zmarszczek, nawilżenia oraz korekty kształtu policzków, brody czy ust można  zobaczyć już po pierwszym zabiegu.

Czy kwas hialuronowy wywołuje reakcje alergiczne i czy jest bezpieczny?

Kwas hialuronowy występuje  naturalnie  w organizmie człowieka. Jest bezpieczny i stwarza niewielkie ryzyko wystąpienia alergii. Nawet przed zabiegami chirurgicznymi z użyciem kwasu hialuronowego nie przeprowadza się standardowo próby uczuleniowej. Jednakże, jego iniekcja  może być wykonana wyłącznie przez lekarza.

Czy stan skóry po wchłonięciu kwasu hialuronowego i zakończeniu okresu jego działania może stać się gorszy niż przed zabiegiem?

Podanie kwasu hialuronowego przywraca skórze właściwy poziom nawilżenia i wpływa na syntezę białek podporowych przez fibroblasty oraz przyczynia się rekonstrukcji włókien kolagenowych, hamując rozpad kolagenu. Stan ogólny skóry po takim zabiegu nie tylko nie pogarsza się, ale poprawia, przez co pozwala na wydłużenie odstępu między kolejnymi zabiegami.

Jakie obszary mogę odmłodzić i poprawić dzięki wstrzyknięciu kwasu hialuronowego?

Za pomocą kwasu hialuronowego możemy usuwać zmarszczki, takie jak lwia zmarszczka czy kurze łapki, oraz odmłodzić cięcie pod oczami, kości policzkowe i policzki, skronie, bruzdy nosowo-wargowe, usta, szyję i dekolt.

Czy usuwanie zmarszczek przy pomocy kwasu hialuronowego jest bolesne?

Pomimo  iniekcji  kwasu hialuronowego za pomocą igły, nie należy się go obawiać. Przed zabiegiem, stosujemy bowiem  miejscowe znieczulenie kremem, a oprócz tego w samej zawartości kwasów hialuronowych znajduje się  lidokaina, mająca działanie miejscowo znieczulające. Ponadto, używanie kaniuli , która jest bardzo cienką rurką, w miejsce igły lekarskiej, ogranicza  liczbę wkłuć i przyspiesza gojenie.

Co jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego?

Nie powinno wykonywać się  zabiegu u pacjentek w ciąży, karmiących, cierpiących na chorobę nowotworową, przeziębionych oraz posiadających podrażnioną skórę z występującą na niej infekcją lub stanem zapalnym.

Jak długo trwa działanie kwasu hialuronowego?

Efekt działania kwasu hialuronowego utrzymuje się od 12 do 24 miesięcy. W przypadku przywracania objętości twarzy z użyciem kwasu usieciowanego, efekty utrzymują się nawet do 2 lat.

Jaki jest przewidywany czas rekonwalescencji?

Przez kolejne 2-3 dni skóra po zabiegu może być zaczerwieniona oraz opuchnięta, co powinno niebawem minąć. W dniu zabiegu, powinno się jednak unikać intensywnych ćwiczeń oraz zmian temperatury, stąd odradza się wizyty w saunie i solarium.
Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk