Hialuronidaza

Rozpuszczanie kwasu hialuronowego

Iniekcja hialuronidazy to zabieg skierowany do Pacjentów, u których wystąpiły powikłania lub działania niepożądane po zastosowaniu wypełniacza.

Dermatolodzy w Klinice Projekt Skóra konsultują pacjentów po nieudanych zabiegach z wykorzystaniem kwasu hialuronowego wykonanych w innych placówkach. W przypadku wskazania do zabiegu, rozpuszczamy kwas hialuronowy przy użyciu hialuronidazy.

W Projekt Skóra
wykonujemy rozpuszczanie kwasu hialuronowego
na ustach, na twarzy po zabiegach wolumetrycznych
i w okolicy oczu

zadzwoń i umów się na zabieg zadzwoń i umów się na zabieg
peelingi

Czas trwania

30 min

peelingi

Ilość powtórzeń

1 zabieg

peelingi

Cena

1000 zł

Odzyskaj pewność siebie po nieudanym ostrzykiwaniu kwasem hialuronowym

Wskazania:

Chcesz zobaczyć efekty zabiegów naszych Dermatologów odwiedź nas na Instagramie

wykonujemy Hialuronidazę:

Co to jest hialuronidaza?

Nieumiejętne ostrzykiwanie kwasem hialuronowym, wykorzystywanym powszechnie w zabiegach medycyny estetycznej, może prowadzić do różnego rodzaju powikłań i działań niepożądanych.

Z pomocą przychodzi hialuronidaza - enzym mający zastosowanie w medycynie estetycznej. Wykorzystywany jest przede wszystkim do rozpuszczania kwasu hialuronowego, najpopularniejszego z wypełniaczy. Działanie hialuronidazy polega na pobudzaniu rozpadu cząsteczek kwasu hialuronowego i przyspieszaniu jego biodegradacji.

Hialuronidaza jest naturalnie wytwarzana przez bakterie i komórki ludzkiego organizmu, stanowi również składnik jadu os, pszczół i szersze oraz białka owczego i bydlęcego.
Enzym ten to obecnie najskuteczniejszy ze sposobów leczenia niepożądanych skutków niewłaściwie przeprowadzonego wypełniania kwasem hialuronowym. Najczęściej wykonywana jest hialuronidaza ust, pod oczy, w policzki, a także w okolice nosa.

Hialuronidaza – dla kogo zabieg rozpuszczenia kwasu hialuronowego?

Hialuronidaza to zabieg skierowany przede wszystkim do Pacjentów, u których po podanym wcześniej kwasie hialuronowym wystąpiły powikłania lub działania niepożądane. Wstrzyknięcie enzymu pozwala na rozpuszczenie wypełniacza.

Zabieg rozpuszczenia kwasu hialuronowego znajduje zastosowanie w przypadku takich problemów, jak:

⚬ zagrażająca martwica skóry i tkanki podskórnej,
⚬ zaburzenia widzenia,
⚬ wystąpienie ziarniniaków,
⚬ powstawanie biofilmu,
⚬ nietolerancja organizmu na podany wcześniej kwas hialuronowy,
⚬ przemieszczenie się kwasu hialuronowego,
⚬ zastosowanie zbyt dużej ilości wypełniacza z kwasem hialuronowym,
⚬ powstanie grudek i nierówności będących efektem zbyt płytkiego podania kwasu,
⚬ utrzymywanie się obrzęku na skutek zatrzymania wody w miejscu zabiegu.

Jak wygląda rozpuszczenie kwasu hialuronowego?

Bezpośrednio przed zabiegiem dezynfekowany jest obszar, w którym podana zostanie hialuronidaza. Specjalista wykonuje również próbę uczuleniową, aplikując w tym celu niewielkie ilości substancji w okolicę przedramienia. Brak reakcji alergicznej oznacza możliwość podania hialuronidazy w miejsce po nieudanym zabiegu kwasem hialuronowym, będącym powodem defektu estetycznego lub powikłań.

Hialuronidaza aplikowana jest za pomocą cienkiej igły, co zapewnia precyzję zabiegu. Mała ilość preparatu podawana jest bezpośrednio do depozytu (grudki), powstałego po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego. Iniekcja mająca na celu rozpuszczenie kwasu wykonywana jest w miejscu, w którym wstrzyknięty został wcześniej wypełniacz - np. w usta, okolice nosa, w policzki lub pod oczy.

Rozpuszczanie kwasu hialuronowego (hialuronidaza) – dlaczego warto?

Hialuronidaza (rozpuszczanie kwasu hialuronowego) to zabieg cieszący się zaufaniem Pacjentów na całym świecie. Do jego głównych zalet należy przede wszystkim skuteczność - aplikacja enzymu stanowi najlepszy dostępny obecnie sposób na rozpuszczenie wstrzykniętego wcześniej kwasu hialuronowego. Zabieg rozpuszczenia kwasu hialuronowego jest przy tym bezpieczny i bezbolesny (wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym).

Jak przygotować się do podania hialuronidazy?

Zabieg rozpuszczenia kwasu hialuronowego na twarzy z wykorzystaniem hialuronidazy nie wymaga od Pacjenta żadnego przygotowania. Przed aplikacją enzymu konieczne jest odbycie konsultacji, w trakcie której zostaną wykluczone możliwe przeciwwskazania do jego zastosowania.

Po jakim czasie efekty hialuronidazy są widoczne?

Pierwsze rezultaty zastosowania hialuronidazy widoczne są już po kilku minutach od zabiegu. Pacjent może zobaczyć pełne efekty działania hialuronidazy w czasie od 24 godzin do 7 dni od wykonania zabiegu. Po ok. tygodniu od aplikacji hialuronidaza zostaje zmetabolizowana i usunięta z organizmu.

Efektem rozpuszczenia kwasu hialuronowego (hialuronidazy) jest redukcja niezadowalających efektów wykonanego wcześniej zabiegu. Dzięki temu Pacjent może cieszyć się poprawą samopoczucia i przywróceniem pewności siebie po nieudanym ostrzykiwaniu kwasem. Po użyciu hialuronidazy ustępują powikłania i skutki uboczne wcześniejszego użycia wypełniacza. Hialuronidaza jest w stanie rozpuszczać kwas hialuronowy nawet po wielu miesiącach od jego podania.

W większości przypadków, do pozbycia się niezadowalającego efektu użycia wypełniacza wystarczający jest jeden zabieg z wykorzystaniem hialuronidazy. Specjaliści Projekt Skóra dokładają starań, aby rezultaty zabiegu możliwie jak najbardziej odpowiadały potrzebom i oczekiwaniom Pacjenta.

Jakie mogą być powikłania wstrzyknięcia hialuronidazy?

Po wykonaniu iniekcji u niektórych Pacjentów mogą wystąpić niewielkie obrzęki lub zasinienia, które znikają po krótkim czasie od zabiegu. Część osób może również reagować na podanie hialuronidazy miejscową reakcją zapalną. Bezpieczeństwo zabiegu zwiększa wcześniejsze wykonanie próby uczuleniowej.

Jakie są przeciwwskazania do zastosowania hialuronidazy?

Hialuronidaza, chociaż w większości przypadków pozwala na skuteczne rozpuszczenie kwasu hialuronowego po nieudanym zabiegu, nie jest polecana każdemu Pacjentowi. Do głównych przeciwwskazań do jej podania należą: uczulenie na jad owadów (pszczół, os, szerszeni) lub białko bydlęce i owcze, uszkodzenia lub owrzodzenia skóry w miejscach poddawanych zabiegowi oraz aktywne infekcje grzybicze, wirusowe i bakteryjne.

Zabiegu hialuronidazy nie wykonuje się również u osób z nadciśnieniem tętniczym, chorobami autoimmunologicznymi, z chorobą nowotworową oraz w okresie ciąży i karmienia piersią.

Stosujemy wyłącznie sprawdzoną, bezpieczną i bezbolesną metodę rozpuszczania kwasu hialuronowego.

Umów się na bezpieczne rozpuszczanie kwasu hialuronowego

Szukasz sposobu na pozbycie się powikłań lub skutków ubocznych po wykonanym w innej klinice zabiegu kwasem hialuronowym? Dołącz do grona zadowolonych Pacjentów – już dziś umów konsultację przed zastosowaniem hialuronidazy, która rozpuszcza kwas hialuronowy.

Hialuronidaza
projektskóra

Zapraszamy!

Św. Barbary 4/U2
00-686 Warszawa

Rejestracja:
+48 508 777 988
zapisy@projektskora.pl