fbpx

Czy każdy rodzaj zmarszczki nadaje się do wypełnienia kwasem hialuronowym?

zabieg z kwasem hialuronowym

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest najbardziej uniwersalnym i preparatem służącym do likwidacji zmarszczek, bez względu na ich pochodzenie i rodzaj. Jest to inaczej glukozaminoglikan, który wiążę w skórze wodę i odpowiada za jej właściwe nawilżenie. Substancja ta, naturalnie znajduje się w naszym organizmie, a w największej ilości można ją znaleźć w skórze. Jednakże, wraz z upływem czasu, jej ilość w naszym ciele maleje, dlatego medycyna estetyczna umożliwia uzupełnienie jego niedoboru, poprzez zabieg wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym.

Rodzaje kwasu hialuronowego

W medycynie estetycznej stosuje się 2 rodzaje kwasu hialuronowego. Należą do nich kwas usieciowany i nieusieciowany. Kwas nieusieciowany stosuje się w celu nawilżenia skóry i utrzymuje się on w tkance do około miesiąca. Podaje się go w głąb skóry, cienką i krótką igłą, w formie punktowych nakłuć. Natomiast kwas hialuronowy usieciowany, stosuje się do wypełnień. Im jest on bardziej usieciowany, tym dłużej utrzymuje się w tkance, a efekty tego zabiegu są widoczne od 6 do 18 miesięcy. Preparaty z Kwasem na zmarszczki można podawać na wiele różnych sposobów. Najczęściej stosuje się go liniowo wzdłuż linii zmarszczki, w formie depozytów lub jako nici hialuronowe. Istnieje także wiele różnorodnych preparatów zawierających kwas hialuronowy, których używa się do wypełniania zmarszczek. Dzięki temu można dopasować stosowany preparat do indywidualnych potrzeb. W zależności od tego, jaką część twarzy poddaje się zabiegowi i jaki efekt chce się uzyskać można stosować kwas o różnej gęstości. Aby zniwelować kurze łapki, zmarszczki na czole oraz zmarszczki nosowo-wargowe i wargowo-bródkowe wstrzykuje się kwas hialuronowy o małej lub średniej gęstości, a przy wykonywaniu mezoteriapii igłowej, kwas mocno rozrzedzony. 

Jakie są rodzaje zmarszczek?

Zmarszczki to nieestetyczne linie na ciele, zwłaszcza na skórze twarzy, które dodają lat i szpecą. Wyróżniamy kilka ich rodzajów. Są to: zmarszczki grawitacyjne, mimiczne i senne. Do tych pierwszych, wynikających ze ścieńczenia skóry oraz zaniku tkanek podskórnych, należą bruzdy nosowo-wargowe oraz linie marionetki. Z kolei, zmarszczki mimiczne, przekształcające się wraz z upływem czasu w się w formy utrwalone, stają się widoczne także w stanie spoczynku mimiki. Zmarszczki senne wiąże się ze sposobem spania i tworzą się na skutek nacisku ciężaru ciała na skórę w trakcie snu.

Jakie zmarszczki można wypełnić kwasem?

Odpowiadając na pytanie, na jakie zmarszczki nadaje się najbardziej kwas hialuronowy, trzeba wspomnieć, że za jego pomocą najłatwiej przebiega likwidacja zmarszczek mimicznych. Jednakże, kwas hialuronowy na zmarszczki można podać praktycznie w każdy obszar ciała. Wprawdzie najczęściej zabiegi dotyczą twarzy, a w szczególności policzków, ust i bruzd nosowo-wargowych, ale kwasem tym można usuwać wszelkie zmarszczki nie tylko twarzy, ale także szyi, dekoltu i dłoni.

Do miejsc, w których można zastosować działanie kwasu hialuronowego należą:

 •       zmarszczki gładzizny,
 •       linia brwi,
 •       zmarszczki okołooczodołowe,
 •       dolina łez,
 •       nos,
 •       policzki,
 •       fałdy wargowo-nosowe,
 •       kontur ust i usta,
 •       zmarszczki śmiechowe,
 •       linie marionetki,
 •       zmarszczki palacza,
 •       zmarszczki na brodzie,
 •       utrwalone zmarszczki poziome czoła,
 •       utrwalona lwia zmarszczka,
 •       zmarszczki na dekolcie.
 •       zmarszczki na szyi.

Na czym polega zabieg wypełnienia zmarszczek?

Zabieg wypełniania kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu w głąb naskórka w miejscu potrzebującym wypełnienia, preparatu w elastycznej, plastycznej i krystalicznej postaci żelu, który uzupełnia miejsca, gdzie pojawiły się zmarszczki czy bruzdy.
2/5 - (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk