fbpx

Jak wygląda zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym?

modelowanie ust kwas hialuronowy

Obecnie kanonem piękna stały się pełne i wydatne usta. Taki efekt można uzyskać bez zastosowania chirurgicznego skalpela, przeprowadzając zabieg modelowania ust za pomocą kwasu hialuronowego.

Dlaczego modelujemy usta?

Pełne usta, stanowią atrybut kobiecego piękna. Często osoby o wąskich wargach są odbierane jako niesympatyczne i zacięte. Powiększenie ich może pozytywnie wpłynąć na wyraz twarzy, gdyż usta wydatne wydają się weselsze i przyjemniejsze. Zwężenie warg może nastąpić w wyniku procesu starzenia. Z czasem bowiem stają mniej nawilżone, co objawia się ich pomarszczeniem i opadaniem kącików. Przyczyną odwodnienia i dalszego procesu starzenia się skóry jest także działanie innych czynników, m.in. palenia papierosów, wad zgryzu, ekspozycji na słońce lub nadmiernej ekspresji mimicznej. Na skutek spadku nawodnienia, wargi tracą też kolor, ich brzegi wiotczeją, co powoduje powstawania tzw. zmarszczek słonecznych.

Jakie są wskazania do zabiegu modelowania warg?

Zmianę wyglądu warg na, pełne i wydatne, można obecnie zrealizować metodą niechirurgiczną, a całkowicie bezpieczną i przynoszącą zadowalające efekty. Wskazaniami do zabiegu modelowania ust za pomocą kwasu hialuronowego są:

  • potrzeba zaznaczenia konturu,
  • potrzeba zwiększenia objętości,
  • korekta kształtu,
  • zanik czerwieni wargowej,
  • wąskie usta,
  • asymetria warg.

Usta wypełniamy również w przypadku pojawiających się wokół ust zmarszczek zwanych zmarszczkami palacza, a także często w przypadku opadających kącików.

Jakie efekty można uzyskać dzięki zabiegowi?

Powiększenie i modelowanie ust usieciowanym kwasem hialuronowym od lat utrzymuje się w czołówce najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego nie tylko pozwala uwydatnić usta i nadać im właściwy kształt, ale pozwala na zwiększenie objętości czerwieni wargowej i zaznaczenie konturu, a także poprawę nawilżenia i zniwelowanie opadających kącików ust. Po jego zakończeniu, są one znakomicie nawilżone, odzyskują swój naturalny kolor oraz pierwotną jędrność a wokół warg znikają drobne zmarszczki.

Metody powiększania ust

Kwas hialuronowy można wprowadzić kaniulą lub klasyczną igłą. Preparat można podawać liniowo lub z wykorzystaniem coraz popularniejszej techniki mikro-droplet, zwanej inaczej modelowaniem ust metodą rosyjską. Z kolei, modelowanie ust na płasko tzw metodą Paris Lips polega na wymodelowaniu górnej wargi oraz wyeksponowaniu łuku kupidyna na płasko, bez efektu zbyt dużego uwypuklenia. W trakcie jednej sesji można zastosować różne techniki.

Ile trwa i jak przebiega zabieg?

Procedurę można przeprowadzić wyłącznie u zdrowej, dorosłej osoby. Zabieg nie wymaga większego przygotowania i trwa zazwyczaj 15-30 minut. Wcześniej, przeprowadzany jest szczegółowy wywiad lekarski, następnie ocena twarzy. Skóra i błona śluzowa ust znieczulane są maścią znieczulającą. Rezultaty pojawiają się natychmiast. Efekt widoczny jest, w zależności od wybranej metody, po 2-7 dniach, kiedy całkowicie zanikają niewielkie opuchnięcia.

Jak przebiega rekonwalescencja?

Po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym może się pojawić chwilowy obrzęk utrzymujący się od 2 do 4 dni oraz siniaki i krwiaki, ustępujące w ciągu 5 – 7 dni, a także krótkotrwała bolesność dotykowa. Ostateczny efekt powiększania widoczny jest po ok. 2 tygodniach, kiedy kwas hialuronowy osiądzie w tkankach. Do tego czasu. może być niekiedy wyczuwalne niewielkie ich stwardnienia. Przez pierwsze 48 godzin po zabiegu nie należy korzystać z sauny, łaźni parowych, solarium czy komór zimna. Również niewskazane jest opalanie się ani dłuższe przebywanie w temp. poniżej 0 st. C. Przez 3 dni po zabiegu nie należy też pływać i przeprowadzać forsownych ćwiczeń a miejsca iniekcji należy utrzymywać w szczególnej czystości.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk