fbpx

Czy modelowanie ust jest bezpieczne?

modelowanie ust jest bezpieczne

Powiększanie warg przy pomocy kwasu hialuronowego, to bezpieczny sposób na wymodelowanie ust oraz nadanie im upragnionego kształtu i wielkości. Zabieg wykonywany jest z wykorzystaniem bezpiecznych preparatów i można przeprowadzić go u prawie każdej kobiety. Należy jednak pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Czy kwas hialuronowy to substancja bezpieczna?

Jeszcze 20 lat temu do korekcji zmarszczek używano albo własnego tłuszczu pacjenta albo kolagenu bydlęcego stąd u części pacjentów zdarzały się reakcje zapalne. Obecnie, kwas hialuronowy jest jednym z najbezpieczniejszych wypełniaczy, ponieważ naturalnie występuje w organizmie człowieka. Przy modelowaniu ust, zazwyczaj korzysta się z produktów specjalnie stworzonych do tego celu.

Jak zapewnić sobie bezpieczny zabieg kwasem hialuronowym?

Podstawową zasadą jest wybór odpowiednio renomowanej kliniki i lekarza, który ma doświadczenie w wykonywaniu tego typu zabiegów. Ważne jest, aby podczas konsultacji lekarskiej dokładnie omówić swoje oczekiwania co do efektów zabiegu i metody powiększania ust. Zawsze należy też zapytać, jaki produkt jest stosowany i upewnić się, że klinika, gdzie poddajemy się zabiegowi, korzysta z oryginalnych, certyfikowanych preparatów. Przy wyborze miejsca wykonania zabiegu modelowania ust, cena nie powinna być najważniejszym kryterium.

Jakie są możliwe powikłania związane z nieprofesjonalnym wykonaniem zabiegu?

Istnieje możliwość wystąpienia powikłań po zabiegu w przypadku

 • złej metody wstrzyknięcia kwasu,
 • podania preparatu za płytko lub zbyt głęboko,
 • zbyt dużej objętości podanego produktu.

Najpoważniejszymi konsekwencjami złego podania kwasu hialuronowego są niedokrwienie i zatory, które prowadzą do martwicy. Do zatkania światła naczynia dochodzi na szczęście bardzo rzadko. Również reakcja alergiczna po podaniu kwasu to przypadek rzadki i występuje tylko w wyjątkowych przypadkach. Powodem jest najczęściej niskie oczyszczenie kwasu. Jeżeli produkt posiada certyfikat CE, mamy pewność, że stopień oczyszczenia hialuronu spełnia normy. Należy też mieć na względzie że, przy złej technice podawania, może nie pojawić się właściwy efekt lub będzie on trwał zbyt krótko jeśli np. podano zbyt rzadki kwas. Z kolei, gdy kwas jest podany za płytko, prześwituje, i sprawia, że skóra jest sinawa. Natomiast jeżeli podany produkt był zbyt gęsty, lub podano zbyt dużą jego objętość, mogą pojawić się grudki, które w łagodnych przypadkach lekarz może rozmasować. Na rynku dostępne są również preparaty hialuronidazy, które w ostateczności mogą zostać użyte w celu usunięcia kwasu, jeśli faktycznie czyjeś usta wyglądają źle. Jednak wybierając godnego zaufania lekarza czy renomowaną klinikę, która gwarantuje jakość preparatu, nie ma powodu do obaw. 

Przeciwwskazania co do powiększania ust kwasem hialuronowym

Aby upewnić się co do bezpieczeństwa w czasie zabiegu, podczas wywiadu lekarskiego należy wykluczyć istnienie przeciwwskazań do jego przeprowadzenia, jakimi są:

 • choroby nowotworowe,
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • stwierdzona nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
 • trądzik, opryszczka i inne stany zapalne w miejscu planowanej aplikacji preparatu,
 • choroby układu immunologicznego,
 • antybiotykoterapia,
 • epilepsja,
 • bielactwo,
 • planowane zabiegi z zakresu chirurgii szczękowej.

Zalecenia pozabiegowe

Ostateczną zasadą wpływającą na bezpieczeństwo jest stosowanie się do zaleceń lekarza. Na tydzień przed zabiegiem nie należy stosować leków przeciwzapalnych oraz hamujących agregację płytek krwi. Na 3 dni przed wstrzyknięciem kwasu, trzeba przyjąć Heviran. W dniu zabiegu oraz po nim należy unikać dużego wysiłku fizycznego i nie korzystać z solarium, sauny czy łaźni parowej. Do 12 godzin po zabiegu, nie wolno nakładać makijażu, pić gorących napojów i całować się. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek powikłań, trzeba natychmiast udać się do lekarza.

Nowa metoda powiększania ust to również Lip Lift.

5/5 - (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk