fbpx

5 rzeczy, które gwarantują właściwy efekt modelowania warg

modelowanie ust

Modelowanie warg, to zabieg wykonywany w celu poprawienia urody. Co jest istotne, aby zapewnić sobie dzięki niemu atrakcyjny wygląd i uniknąć rozczarowania?

Właściwa ilość preparatu

Dobrze jest też zdawać sobie sprawę, że wykonując zabieg modelowania ust, nie można przesadzić z liczbą zabiegów, czy też ilością podanego wypełniacza. Niestety, granicę dobrego smaku w wypadku ust jest bardzo łatwo. Dlatego, by zamiast, ponętnych warg, nie zobaczyć na sobie karykaturalnego kaczego dziubka, bezpieczne modelowanie ust kwasem nie powinno przekroczyć jednorazowego wstrzyknięcia 1,5ml substancji. Jeśli pacjentka chce powiększyć usta w znacznym stopniu, zabieg powinien być rozbijany na kilka etapów. Istnieją kobiety, które chcą powiększyć usta z małych i wąskich do bardzo dużych i wydatnych, ale powinny one pamiętać, iż nie wolno tego robić w trakcie jednej wizyty. Czerwień wargowa, by się rozciągnąć. potrzebuje bowiem czasu i właściwego pola do modelowania warg, tylko wtedy można stworzyć ponętnie wyglądające usta, zachowując ich naturalny wyjściowy kształt. Istotną zasadą jest aby górna warga stanowiła ok. jednej trzeciej całej wysokości ust, resztę stanowi warga dolna. Jeśli kwas hialuronowy wydostanie się poza granicę czerwieni wargowej i przyczyni do powiększenia wargi białej, otrzymamy efekt tzw. kaczych ust. Natomiast, przesadne modelowanie łuku kupidyna i rynienki podnosowej jest kolejnym błędem przyczyniającym się do sztucznego efektu, rzucającego się w oczy szczególnie z profilu.

Odpowiednio dobrany preparat

Korzystny efekt modelowania ust uzyskuje się za pomocą wstrzyknięcia nie tylko odpowiedniej ilości, ale również rodzaju kwasu. Najlepiej, aby był to produkt specjalnie przeznaczony do wypełniania ust. Powiększanie ich, wymaga bowiem zastosowania szczególnych typów kwasu hialuronowego, które są plastyczne i dobrze łączą się z tkankami, albowiem mimika ust zawsze wpłynie na sztuczny efekt, jeśli wypełniacz nie będzie właściwie dobrany i zintegrowany z wargami. Będzie on szczególnie zauważalny w trakcie mówienia oraz przy uśmiechu. Aby mimika wyglądała naturalnie, istotne jest również, aby preparat został podany na odpowiednią głębokość skóry. 

Używanie nowoczesnych technik

Do efektu gładkich, równomiernie powiększonych ust, przyczynia się również nowoczesna technika. Najlepiej sprawdza się obecnie tzw micro-droplet, który umożliwia wstrzyknięcie niewielkich ilości, wręcz mikro kropelek kwasu w wielu miejscach, oraz wykonywanie wkłuć od strony części białej wargi. 

Realne oczekiwania od zabiegu

Niestety, nie istnieje możliwość sprawdzenia przed zabiegiem, jak usta będą wyglądały po jego wykonaniu. Dlatego więc, warto dokładnie ustalić swoje oczekiwania i omówić je z lekarzem. Aby dobrze zrozumieć się w sprawie oczekiwanego efektu, trzeba umieć zwerbalizować, co nam się nie podoba w naszych ustach: Czy chcemy zmienić ich rozmiar, kształt, kąciki, czy też wypukłość. Ponadto, pacjentka powinna mieć zaufanie do swojego lekarza i zdawać sobie sprawę iż lepiej od niej, wie on, jaki efekt będzie wyglądał korzystnie. Należy bowiem pamiętać, że powiększając usta, dobiera się ich rozmiar do urody całej twarzy. Bardzo namiętne wargi albo kopia ust ulubionej aktorki nie będzie pasowała do każdej osoby, chirurg plastyczny, który jest jednocześnie specjalistą od rysów twarzy, będzie to w stanie przewidzieć.

Profesjonalne wykonanie zabiegu

Niekiedy zdarza się, że efekt jest nieestetyczny bo kwasu zostało podane za dużo albo wstrzyknięto go w nieodpowiednie miejsce, co spowodowało, że preparat się przesunął. Taki rezultat powstaje też, gdy kwas jest podany za płytko, co powoduje tzw efekt Tyndalla, przy którym skóra prześwituje i jest sinawa. Inny problem estetyczny, to pojawiające się krwiaki. Ryzyko ich powstania zmniejsza podanie kwasu za pomocą kaniuli, ale jest ona mniej precyzyjna i utrudnia uzyskanie idealnego efektu. 

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk