fbpx

Powiększanie ust – czy zabieg boli?

modelowanie ust

Wprawdzie nie istnieją dane statystyczne dotyczące częstości wykonywania modelowania ust w Polsce, niewątpliwie jednak zaobserwować można tendencję rosnącą. Ponieważ wzrasta świadomość społeczna na temat medycyny estetycznej, wraz z nią rośnie również liczba osób zainteresowanych przeprowadzeniem zabiegu. Powiększanie ust, wykonywane jest u pacjentów w każdym wieku. Z zabiegu korzystają zarówno kobiety jak i mężczyźni.

Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu powiększania ust?

Kwas hialuronowy nie jest wypełniaczem permanentnym, wchłania się po 8-12 miesiącach. ponieważ  jest z czasem rozkładany przez hialuronidazę enzym, który posiadamy w organizmie. Efekty zabiegu można jednak bez problemu regularnie przedłużać, dokonując kolejnych wstrzyknięć. 

Co ile trzeba powtarzać zabieg modelowania?

Efekt zabiegu widoczny jest natychmiast, a jego trwałość utrzymuje się od 6-12 miesięcy. Okres ten zależy od indywidualnego przypadku – wieku, ruchów mimicznych, stylu życia, pacjenta, używek, stosowanych leków, czy też rodzaju użytego preparatu. Niekiedy do uzyskania pożądanego efektu powiększania ust, należy przeprowadzić dwa lub więcej zabiegów. Sprawdź też nową metodę Lip Lift.

Czy zabieg powiększania ust boli? 

Bolesność każdego zabiegu zależy głównie od progu bólu pacjenta. U kobiet, kolejną zmienną są hormony i cykl miesięczny. Duży wpływ ma też: psychiczne nastawienie podczas zabiegu i  strach. W przypadku osób o wysokiej tolerancji na ból, można wykonać zabieg bez znieczulenia. Jednakże, ze względu na duże uwrażliwienie okolicy ust oraz w celu poprawienia komfortu pacjentów, na ogół stosowane jest znieczulenie miejscowe przy pomocy kremu Emla. Nakładany jest on na skórę około 30-40 minut przed planowanym ostrzykiwaniem ust .Po około pół godzinie stają się one drętwe, dzięki czemu pacjentka może odczuwać jedynie napieranie spowodowane podawaniem preparatu. Ponadto, w większości preparatów na bazie kwasu hialuronowego zawarte jest ok. 0,3 proc. lidokainy wystarczającej dla podniesienia komfortu zabiegu. W przypadku, gdy pacjentka jest wyjątkowo wrażliwa, należy zastosować znieczulenie stomatologiczne, które całkowicie eliminuje uczucie bólu. 

Czy po ustąpieniu efektu, usta postarzają się?

Nie. Bardzo często pod wpływem kwasu hialuronowego dochodzi do pewnego rodzaju rozrośnięcia tkanek, czasami również do pobudzenia tworzenia kolagenu. Poprawia on nie tylko kształt, ale również jakość skóry ust. Przerwanie stosowania kwasu nie sprawi, że usta będą wyglądać na starsze niż gdyby kwas nie był używany. Wprost przeciwnie, jeśli kwasu hialuronowego podane jest bardzo dużo, organizm wtórnie powoduje lekki przerost więc pomimo, iż kwasu hialuronowego już dawno tam nie ma, usta mogą pozostać większe. 

Jaki efekt można uzyskać przy użyciu 1 ml kwasu?

1 ml usieciowanego kwasu hialuronowego to bardzo duża ilość i w zupełności wystarcza ona, aby dodać objętości normalnym ustom. Niezwykle rzadko przy jednym zabiegu rekomenduje się podanie większej ilości. Przy bardzo wąskich wargach, można rozważyć dodanie kolejnego mililitra, ale najwcześniej po 3 miesiącach, aby uniknąć karykaturalnego efektu. Jeśli jednak przesadzimy z ilością , musimy liczyć się z konsekwencjami. Mogą powstać zgrubienia, nierówności, jak również wyczuwalne grudki. Wówczas, ratunkiem może się okazać hialuronidaza – enzym, który rozkłada kwas hialuronowy. Preparat ten, powinien być jednak wykorzystywany tylko w sytuacjach „awaryjnych”, ponieważ może wywołać silną reakcję alergiczną.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk