fbpx

Czy preparaty anti-aging dają taki efekt jak mezoterapia igłowa?

preparaty anti-aging a mezoterapia igłowa

Osoby starsze często uważają, że na starzenie się skóry nie można nic poradzić. Jednakże, nowoczesne zabiegi oraz kosmetyki ekologiczne rzeczywiście są w stanie opóźnić naturalne procesy degeneracji tkanek. Regularnie stosowany krem do twarzy lub serum pod oczy skutecznie pomagają stymulować regenerację naskórka i uelastyczniać tkanki podskórne. Czy mogą one jednak zastąpić mezoterapię igłową? 

Czym jest medycyna anti-aging?

Zapewne wiele osób zastanawia się co znaczy popularny obecnie termin „anti-aging”. Dosłownie oznacza on „przeciwko starzeniu” i jest rodzajem technologii, której celem jest spowolnienie oraz odwrócenie procesu pogarszania się się stanu skóry na skutek wieku. Stosowanie kosmetyków opartych na technologii anti-aging oraz regularnie poddawanie się zabiegom zapobiegających starzeniu się skóry ma olbrzymi wpływ na jej ogólną kondycję.

Jak działają kosmetyki anti-aging?

Pod nazwą ”preparatów kosmetycznych anti-aging” kryją się przeróżne kremy i maski, które spowalniają procesy starzenia się tkanek oraz odmładzają skórę, dzięki intensywnemu jej odżywianiu, a także stymulowaniu naturalnych procesów jej regeneracji. Przy wykorzystaniu pewnych substancji można bowiem aktywizować proces produkcji nowych komórek przez samą skórę.

Z tego właśnie powodu, w preparatach anti-aging powinny znaleźć się substancje stymulujące procesy regeneracji takie jak: retinol, który odbudowuje kolagen oraz naprawia uszkodzenia posłoneczne, kwasy: glikolowy, salicylowy, czy też mlekowy, doskonale sprawdzające się jako peelingi pobudzające naskórek do regeneracji i odbudowujące kolagen, a także niacynamid oraz witaminy C i E. Te ostatnie są silnymi antyoksydantami i działają naprawczo, natomiast niacynamid, czyli witamina B3, stymuluje skórę do zatrzymywania w komórkach kwasów tłuszczowych i wody. 

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest to metoda leczenia różnych schorzeń skóry polegająca na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca docelowe niewielkich dawek substancji leczniczej, którą może być kwas hialuronowy, witaminy, peptydy, kwasy nukleinowe, enzymy, DMAE, minerały i inne substancje w postaci kompleksu zwanego mezokoktajlem. Podawane preparaty są mieszankami leków dostosowanych do konkretnego problemu klinicznego i aplikowane tylko przez lekarzy.

Poza działaniem preparatów istotne znaczenie mają również same nakłucia skóry, których wykonuje się od kilkudziesięciu do kilkuset z uwagi na stymulację syntezy kolagenu i elastyny oraz poprawę ukrwienia skóry. Dzięki iniekcji witaminy nie utleniają się i są dostarczone w ilości wystarczającej do hamowania reakcji wolnorodnikowych. Ponadto, wywołane iniekcjami uszkodzenia skóry pobudzają ją do samoregeneracji i produkcji potrzebnych w tym celu substancji. Najważniejsze jest, że poprawa jakości skóry, która następuje po zabiegu jest bardzo naturalna – twarz wygląda na odmłodzoną o kilka lat, rysy są uniesione, a skóra robi się  pełna blasku.

Nakłucie skóry, poza działaniem preparatu wpływa na :

  • Poprawę mikrokrążenia i metabolizmu komórek skóry,
  • Stymulację regeneracji skóry – wymianę na nowe komórki oraz stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny,
  • hamowanie tworzenia szkodliwych wolnych rodników,
  • powstanie nowych naczyń krwionośnych,
  • odżywianie skóry.

Mezoterapia igłowa a kosmetyki anti-aging

Wszystkie wymienione wcześniej efekty działania stanowią niewątpliwą przewagę mezoterapii iniekcyjnej nad nad innymi formami aplikacji kosmetyków z serii anti-aging. Tym niemniej, stosowanie ich może stanowić doskonałą kurację wspomagającą zapobieganie starzeniu się skóry. Nie zastąpią one jednak w żaden sposób efektów samego zabiegu.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk