fbpx

Na czym polega zabieg Dermapen? Czy jest bolesny?

dermapen 4.0 warszawa zabieg

Gładka, jędrna, odżywiona cera bez bruzd i zmarszczek – to efekt działania rewolucyjnego zabiegu medycyny estetycznej o nazwie Dermapen. W Klinice Projekt Skóra zabieg ten cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem, gdyż gwarantuje intensywne pobudzenie tkanki metodą ultraskutecznych mikronakłuć. Dermapen – wbrew temu, co mogłoby się wydawać – nie jest szczególnie bolesny. Wszystko dzięki zaawansowanej technologii.

Dermapen – zabieg, który odmładza skórę

Dermapen to innowacyjny zabieg mezoterapii mikroigłowej wykonywany przy użyciu urządzenia o tej samej nazwie. Jedną z jego głównych zalet jest to, że może zostać przeprowadzony na różnych partiach skóry, nawet tych najdelikatniejszych, jak powieki i okolice pod oczami. Dermapen zawdzięcza swoją popularność między innymi właśnie uniwersalności zastosowania. Zabieg ten największe uznanie zdobywa jednak dzięki znakomitym efektom działania, które pojawiają się już po pierwszej sesji.

Dermapen jest jedną z najskuteczniejszych metod profesjonalnego ujędrniania skóry oraz usuwania powszechnie występujących defektów estetycznych, takich jak cellulit, rozstępy, zmarszczki, blizny. Pozwala na kompletną rewitalizację tkanki osłabionej postępującymi procesami starzenia. Przywraca jest gęstość, gładkość i sprężystość, dzięki czemu skóra staje się wyraźnie odmłodzona, nabiera blasku oraz zdrowego, świeżego wyglądu.

Marzysz o naprawdę widocznej regeneracji osłabionej i zmęczonej cery? Chcesz raz, a dobrze pozbyć się defektów kosmetycznych, które spędzają Ci sen z powiek? Zapraszamy do kliniki Projekt Skóra – u nas znajdziesz to, czego szukasz! Dysponujemy najnowszą wersją nowoczesnego urządzenia, które okazało się przełomowe w medycynie estetycznej. Dermapen 4.0 wykonuje prawie 2 tysiące nakłuć na sekundę, co czyni go narzędziem, jakiego na rynku dotąd nie było. 

Na czym polega zabieg Dermapen?

Działanie Dermapenu bazuje na całkowicie naturalnym mechanizmie autoregeneracji naskórka, który jest prowokowany przez mikrourazy. Specjalistyczna głowica urządzenia, pokryta kilkunastoma cienkimi igłami, precyzyjnie nakłuwa skórę i w ten sposób pobudza ją do odnowy biologicznej. Już niezbyt głębokie iniekcje wystarczą, by aktywizować czynniki wzrostu, czyli białka stymulujące komórki do podziału i transformacji, a także fibroblasty odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny.

Technicznie zabieg Dermapen polega na przykładaniu do skóry głowicy – punkt po punkcie, aż dany obszar ciała w całości zostanie pokryty mikronakłuciami. Wcześniej usuwa się z naskórka wszelkie zanieczyszczenia i zabezpiecza go cienką warstwą maści znieczulającej. Igły umieszczone w głowicy wykonują pulsacyjne, automatyczne ruchy, dzięki czemu zabieg przebiega sprawnie i charakteryzuje się wysokim profilem bezpieczeństwa. Cała procedura trwa od 30 do 60 minut. 

Czy Dermapen boli?

W przypadku zabiegu Dermapen ból odczuwany podczas nakłuwania skóry nie jest dotkliwy, a na pewno mniejszy niż przy tradycyjnej mezoterapii mikroigłowej. Urządzenie zostało zaprojektowane w sposób pozwalający na zminimalizowanie poziomu dyskomfortu towarzyszącego zabiegowi. Nieprzyjemne wrażenia, które mogą się pojawić, szczególnie gdy głowica pracuje w okolicy czoła lub kości policzkowych, zostają całkowicie neutralizowane przez środek znieczulający (Dermapen – nie tak bolesny jak interwencja urządzeniami starszego typu – wykonuje się nawet bez znieczulenia). 

Odczuwalność ukłuć zależy głównie od tego, na jaką długość zostaną ustawione igły (w przedziale od 0,2 do 3 mm). Gdyby iniekcje okazały się nieprzyjemne, zawsze można zmniejszyć ich głębokość, choć warto pamiętać, że im głębsze warstwy skóry zostaną pobudzone przez pracującą głowicę, tym lepsze będę efekty zabiegu. Oczywiście intensywność wrażeń towarzyszących Dermapenowi – jak i każdej procedurze medycznej – jest uwarunkowana indywidualnym progiem bólowym pacjenta. 

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk