fbpx

Dlaczego skóra się starzeje i jakie czynniki mają na to wpływ?

kobieta twarz

Utrata jędrności i wiotczenie skóry, zmarszczki, przebarwienia… Te problemy prędzej czy później dosięgają każdą kobietę. Trudno jednak nie zauważyć, że starzenie się skóry u każdej osoby przebiega w indywidualnym tempie. Niektóre kobiety już w wieku 30-stu lat mają mocno zniszczoną skórę o postarzonym wyglądzie. Inne pomimo upływu lat wciąż wyglądają tak samo i urzekają swym młodym wyglądem. Dlaczego tak się dzieje? Sprawdzamy, jakie czynniki mają kluczowy wpływ na starzenie się skóry i co zrobić, aby zachować młody wygląd na dłużej.

Na czym polega proces starzenia się skóry?

Młoda skóra doskonale radzi sobie z takimi „grzeszkami” jak nieprzespane noce czy niewłaściwa pielęgnacja. Niestety, im starsza jest skóra, tym mniejszą posiada zdolność do regeneracji. Powolne zanikanie włókien kolagenowych oraz elastyny powoduje zmniejszoną elastyczność skóry, wiotczenie oraz pojawianie się pierwszych, początkowo płytkich zmarszczek. Z czasem zmiany te stają się coraz bardziej widoczne.

Rozróżniamy trzy podstawowe rodzaje zmarszczek – zmarszczki mimiczne, grawitacyjne oraz zmarszczki strukturalne. Zmarszczki mimiczne są naturalnym efektem pracy mięśni twarzy oraz odbiciem emocji, które wyrażamy każdego dnia. Zmarszczki grawitacyjne dotyczą przede wszystkim skóry dojrzałej i są spowodowane utratą jędrności skóry oraz przyciąganiem grawitacyjnym. Zmarszczki strukturalne to te, za które w dużej mierze jesteśmy sami odpowiedzialni. Powstają między innymi wskutek nadmiernej ekspozycji na słońce, jak również korzystania z solarium.

Jak opóźnić starzenie się skóry?

Na procesy starzenia się wpływ ma wiele czynników – geny, odpowiednia dieta, zdrowy tryb życia, właściwa pielęgnacja skóry. Aby zachować młody wygląd na dłużej, najlepiej dbać o siebie kompleksowo! Ważne jest unikanie szkodliwych dla skóry czynników takich jak palenie papierosów, picie alkoholu, długotrwałe przebywanie na słońcu. Podstawą jest również codzienne oczyszczanie, tonizowanie oraz nawilżanie. Ponieważ domowe kosmetyki nie docierają do głębszych warstw skóry, warto regularnie korzystać z zabiegów jakie oferuje nam nowoczesna medycyna estetyczna. Takie zabiegi jak np. mezoterapia, Profhilo oraz Skinbooster dostarczają skórze cennych składników aktywnych, docierając w głąb skóry i dogłębnie ją regenerując. Odpowiednio dobrane i regularnie wykonywane zabiegi medycyny estetycznej poprawiają jakość skóry i pomagają zachować ją w dobrej kondycji przez dłuższy czas, efektywnie opóźniając procesy starzenia się.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk