fbpx

Zabiegi, które można wykonywać również latem

ifting na poziomie komórkowym preparatem Nucleofill

Czy lato to odpowiedni czas na wizyty w klinice medycyny estetycznej? Dość powszechna jest opinia, że latem nie powinno się wykonywać żadnych zabiegów na skórze. W Rzymie, Miami czy Los Angeles słońce świeci cały rok, albo prawie cały. Odpowiednia pielęgnacja po zabiegach sprawia, że są one stosowane bez względu na porę. Dziś pragniemy przedstawić Wam rozwiązania, które sprawdzą się bez względu na wiek i czas.

  • Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej

Właściwości toksyny botulinowej już od lat doceniane są nie tylko w kosmetologii, ale również w wielu innych dziedzinach, w tym również w tradycyjnej medycynie. Historia tego składnika jest niezwykle przewrotna. Dawniej, znana pod nazwą jad kiełbasiany, uważana była za substancję wysoce toksyczną i szkodliwą dla człowieka. Dopiero w drugiej połowie XX wieku zaczęto odkrywać jej korzystne właściwości. Początkowo była stosowana przy leczeniu zeza, z czasem jej zastosowanie stawało się coraz szersze.

Obecnie zabiegi z użyciem toksyny botulinowej (zwanej obecnie neuromodulatorem) są szybkim i bezpiecznym sposobem na poprawę wyglądu skóry. Polecane są zarówno cerze dojrzałej i z widocznymi odznakami starzenia, jak i po 25 roku życia w celu prewencji powstawania nasilonych zmarszczek mimicznych i głębokich bruzd. Botoks wyraźnie poprawia napięcie skóry i pozwala znacznie zredukować zmarszczki mimiczne bez użycia skalpela. Z dobroczynnego działania tego zabiegu można korzystać przez cały rok!

  • Zabiegi na bazie kwasu hialuronowego

Okres letni jest dla skóry ogromnym wyzwaniem. Silne promieniowanie słoneczne oraz wysokie temperatury nie są sprzymierzeńcami pięknej i zdrowo wyglądającej cery. Jeśli odpowiednio zadbamy o swoją skórę i przygotujemy ją na okres letni, łatwiej zniesie ona niekorzystne czynniki. Pomocne mogą być w tym przypadku zabiegi z kwasem hialuronowym. Mają one na celu dogłębne nawilżenie oraz przywrócenie jędrności zwiotczałej skórze. Zabiegi te najczęściej wykonuje się na twarzy, jednak przynoszą one znakomite efekty na dowolnym obszarze ciała. Ich niepodważalnym atutem jest niska inwazyjność – po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona lub obrzęknięta, ale już po kilku- kilkunastu godzinach wraca do swojego normalnego stanu.

  • Rewitalizacja skóry, czyli mezoterapia

Nasza skóra skrupulatnie gromadzi w sobie skutki negatywnych czynników, z którymi ma do czynienia każdego dnia. Smog, dym papierosów, promieniowanie słoneczne, kontakt z niewidocznymi dla oczu drobnoustrojami. Wszystko to sprawia że skóra stopniowo traci gęstość i sprężystość, a dodatkowo staje się skłonna do zmarszczek. Polecanym rozwiązaniem jest rewitalizacja skóry. Są to zabiegi o działaniu silnie nawilżającym, odżywiającym oraz zwiększającym napięcie skóry. Ze względu na małą inwazyjność, nie wymagają rekonwalescencji i pozwalają od razu wrócić do codziennych aktywności. W naszej klinice wykonujemy zabiegi rewitalizujące dostosowane do różnych potrzeb skóry i mające na celu przywrócenie właściwej gęstości, jędrności oraz młodego wyglądu.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk