fbpx

Botoks usta – działanie, przeciwwskazania, zabieg

botoks usta

Usta o pełnym kształcie i wyraźnych konturach przyczyniają się do atrakcyjnego wyglądu twarzy. Niestety, nie każdy ma naturalnie pełne wargi, dlatego wiele osób jest niezadowolonych z ich wyglądu. Dodatkowo, procesy starzeniowe wpływają na stopniowe zmniejszanie się objętości ust. Na szczęście medycyna estetyczna oferuje rozwiązania, które mogą poprawić ich wygląd. Jednym z nich jest zabieg Lip Flip. Zastosowanie botoksu pozwala na podkreślenie konturu i optyczne powiększenie ust bez konieczności stosowania wypełniaczy czy interwencji chirurgicznych.

Czym jest zabieg z botoksem na usta – Lip Flip?

Zabieg Lip Flip, wykorzystujący toksynę botulinową, stanowi subtelne rozwiązanie w dziedzinie medycyny estetycznej, mające na celu delikatne podkreślenie i wizualne powiększenie ust.

Inaczej niż zabieg z użyciem kwasu hialuronowego, który ma na celu wypełnienie i powiększenie ust, French Lip Flip koncentruje się na delikatnym uniesieniu wargi i korygowaniu jej kształtu. Efektem jest ich subtelne „podciągnięcie„, co sprawia, że usta wydają się bardziej jędrne i pełniejsze. Kontury warg stają się wyraźniejsze, co przekłada się na bardziej zdefiniowany wygląd całej twarzy1.

Lip Flip botoks (ust) to małoinwazyjna metoda poprawy estetyki warg, która może być również odpowiedzią na zmiany związane z procesem starzenia. Wraz z upływem czasu usta stają się coraz węższe, a linie mimiczne wokół ust (zmarszczki palacza) stają się bardziej widoczne. Botoks aplikowany w obrębie ust może nie tylko zniwelować zmarszczki mimiczne, ale również nadać pożądany kształt i kontur warg.

Jak działa zabieg botoks ust?

Botoks ust (Lip Flip) to doskonała metoda na poprawę wyglądu małych, wąskich ust, a także na korygowanie drobnych asymetrii i nierówności. Zastosowanie botoksu w mięsień okrężny ust (a nie w czerwień wargową) sprawia, że wargi delikatnie wywijają się na zewnątrz, zachowując przy tym naturalny wygląd. Celem zabiegu nie jest uzyskanie efektu przesadnie powiększonych ust, lecz subtelne uwidocznienie i podkreślenie czerwieni wargowej. Zabieg skraca dystans między ustami a dolną częścią nosa, co korzystnie wpływa na proporcje twarzy. Dodatkowo, relaksuje mięśnie okolic ust, co przyczynia się do poprawy wyglądu skóry i wygładzenia linii i zmarszczek2.

Kto może poddać się zabiegowi botoksu na usta?

Zabieg Lip Flip jest zalecany wszystkim osobom, który chciałyby subtelnie poprawić wygląd warg bez wypełniania oraz tym, które zauważyły pierwsze oznaki starzenia się skóry wokół ust. Ze względu na małą inwazyjność i niewielkie ryzyko powikłań, zabieg jest odpowiedni dla osób w różnym wieku, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Lip Flip dla dorosłych

Lip Flip to zabieg medycyny estetycznej, który zyskuje na popularności wśród dorosłych poszukujących subtelnej, ale skutecznej metody odświeżenia wyglądu swoich ust. Procedura ta, polegająca na zastosowaniu toksyny botulinowej, idealnie sprawdza się w przypadku osób, które chcą delikatnie podnieść kąciki ust, wyrównać asymetrię lub nieco podkreślić kontur warg, nie zwiększając ich objętości.

Lip Flip dla seniorów

Zabieg Lip Flip u seniorów zapewnia możliwość delikatnej korekty wyglądu ust, które z wiekiem mogą tracić swój naturalny kontur i objętość. U osób starszych, gdzie skóra wokół ust staje się mniej elastyczna, a mięśnie okrężne ust mogą wykazywać oznaki osłabienia, zabieg botoksem może przynieść widoczne korzyści. Ta małoinwazyjna procedura z zakresu medycyny estetycznej pozwala na subtelne uniesienie kącików ust i wygładzenie tzw. zmarszczek palacza, co przyczynia się do podkreślenia konturu warg i odmłodzenia wyglądu twarzy.

Wskazania do zabiegu Lip Flip – botox ust

Lip flip to procedura medycyny estetycznej, wykorzystująca botoks w celu delikatnego wywinięcia, optycznego powiększenia i odmładzania wyglądu ust. Ten zabieg jest szczególnie polecany dla osób, które chcą osiągnąć zmiany w wyglądzie warg bez konieczności stosowania wypełniaczy. Wśród głównych wskazań do zabiegu botoksu ust wymienia się:

 • opadające kąciki ust – toksyna botulinowa pomaga w subtelnej korekcie kącików, nadając ustom bardziej młodzieńczy i zrelaksowany wygląd,
 • lekką asymetrię ust – zabieg może pomóc w delikatnym wyrównaniu różnic między górną a dolną wargą,
 • zmarszczki wokół ust, często nazywane zmarszczkami palacza – botoks może zredukować widoczność tych drobnych linii,
 • potrzebę minimalnej korekty bez zmiany objętości ust – lip flip jest idealny dla osób poszukujących subtelnej poprawy wyglądu warg bez wyraźnego wypełnienia i powiększania,
 • zmniejszenie się warg związane z procesem starzenia się skóry,
 • niewyraźny kontur ust.

Przed podjęciem decyzji o zabiegu, konieczna jest konsultacja z doświadczonym lekarzem medycyny estetycznej, który oceni stan zdrowia pacjenta i dopasuje zabieg do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Przeciwwskazania do zabiegu botoks-usta (Lip Flip)

Chociaż zabieg Lip Flip przeprowadzony przez wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej uważany jest za bezpieczną procedurę, nie każdy pacjent kwalifikuje się do przeprowadzenia zabiegu.

Za przeciwwskazania do botoksu ust uznaje się przede wszystkim:

 • uczulenie lub nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu wykorzystywany w czasie zabiegu,
 • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • przyjmowanie niektórych leków (np. cyklosporyny, aminoglikozydów, leków przeciwzakrzepowych),
 • stany zapalne skóry w obszarze zabiegowym
 • ogólne infekcje wirusowe lub bakteryjne,
 • ciążę i karmienie piersią.

Zabieg botoksu ust w Warszawie

Zabieg Lip Flip botoks (usta) staje się coraz bardziej popularny wśród osób poszukujących efektywnych, ale jednocześnie subtelnych metod poprawy wyglądu ust. Jego działanie polega na delikatnym wywinięciu warg, co pozwala na subtelne uniesienie kącików, optyczne powiększenie ust i wygładzenie drobnych zmarszczek. Zabieg botoksu ust znajduje się w ofercie wielu klinik medycyny estetycznej, m.in. kliniki Projekt Skóra w Warszawie.

Certyfikowane preparaty, kwalifikacje i doświadczenie lekarzy oraz indywidualne podejście do każdego pacjenta, zapewniają nie tylko wysoką jakość usług i zadowolenie z rezultatów, ale również bezpieczeństwo podczas zabiegów.

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące zabiegu botoksu ust (Lip Flip).

Ile kosztuje botoks w usta (zabieg Lip Flip)?

Cena zabiegu zależy od konkretnej kliniki. W Projekt Skóra w Warszawie zabieg Lip Flip kosztuje 700 zł.

Ile utrzymuje się botoks ust?

Efekty zabiegu botoksu na usta zwykle utrzymują się od 3 do 6 miesięcy. Czas może się różnić w zależności od indywidualnych cech organizmu pacjenta i stosowanej dawki botoksu.

Czy daje się botoks w usta?

W czasie zabiegu Lip Flip botoks nie jest podany w usta, ale w mięsień okrężny ust.

Jak działa botoks na usta?

Botoks na usta powoduje lekkie wywinięcie warg, uniesienie kącików ust i wygładzenie drobnych linii i zmarszczek w tym obszarze. Zabieg powoduje optyczne powiększenie ust, zaznaczenie konturu i odmłodzenie wyglądu.

Czy botoks pomaga na opadające kąciki ust?

Tak, botoks jest skutecznym rozwiązaniem dla osób z opadającymi kącikami ust. Jego aplikacja pozwala na delikatne uniesienie kącików.

Czy można zrobić powiększanie ust botoksem?

Botoks nie jest używany do powiększania ust w sensie zwiększania ich objętości, ale do subtelnej zmiany kształtu i unoszenia kącików, co może sprawić, że usta wydają się pełniejsze.

Na czym polega zabieg Lip Flip?

Zabieg Lip Flip botoks (ust) polega na iniekcji niewielkich ilości toksyny botulinowej w mięsień okrężny ust. To prowadzi do delikatnego wywinięcia warg, pozwala na subtelne uniesienie kącików ust i podkreślenie konturu warg.

Czy usta po botoksie wyglądają tak jak w przypadku wypełniania kwasem hialuronowym?

Nie. Botoks nie zwiększa objętości ust, co jest charakterystyczne dla wypełniaczy, takich jak kwas hialuronowy, ale powoduje delikatne wywinięcie warg i subtelną zmianę ich kształtu.

Czy botoks ust boli?

Zabieg botoksu ust (Lip Flip) nie jest bolesny, ale może powodować dyskomfort, dlatego zazwyczaj stosuje się znieczulenie miejscowe - krem znieczulający.

Czy botoks powiększa wąskie usta?

Zabieg botoksu ust nie powiększa warg, ale delikatnie je "wywija" sprawiając, że kontur warg staje się bardziej widoczny, a usta optycznie wydają szersze i pełniejsze.

Źródła:

 1. Teixeira J., Ostrom J.Y., Hohman M.H., Nuara M.J.,Botulinum Toxin Type-A for Lip Augmentation: „Lip Flip”, 2021
 2. Kolster B.C., Sattler G., Toksyna botulinowa w medycynie estetycznej, 2018
Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk