fbpx

Skuteczna i bezbolesna epilacja laserowa. Wybór lasera idealnego

Epilacja laserowa w gabinecie kosmetologicznym

W świecie nowoczesnej kosmetologii, gdzie poszukiwanie gładkości i perfekcji jest częścią codziennej rutyny, pojawiła się epilacja laserowa, pozwalająca na trwałe usunięcie owłosienia. Precyzyjna moc skoncentrowanego światła lasera zrewolucjonizowała podejście do gładkości skóry, oferując wyniki, których nie można osiągnąć za pomocą tradycyjnych metod. Dowiedz się, na czym polega epilacja laserowa i jak wybrać odpowiedni laser.

Co to jest epilacja laserowa?

Epilacja laserowa to metoda usuwania włosów, która polega na użyciu skoncentrowanej wiązki światła lasera, w celu uszkodzenia cebulek włosów. W wyniku zabiegu dochodzi do zahamowania lub znacznego spowolnienia ich wzrostu.

Epilacja laserowa przynosi bardzo dobre efekty i trwałe rezultaty, ale wymaga kilku sesji, ponieważ włosy na naszym ciele rosną w różnych cyklach. Epilacja laserowa jest najbardziej skuteczna dla włosów w fazie wzrostu. Dlatego potrzeba kilku sesji, aby zniszczyć jak najwięcej cebulek.

Laserowe usuwanie owłosienia kiedyś i dziś

Epilacja laserowa w gabinecie kosmetologicznym, mimo iż coraz bardziej popularna, wciąż owiana jest tajemnicą, co sprawia, że klientowi nasuwa się wiele pytań związanych z zabiegiem. Pacjent, który nigdy nie miał styczności z trwałym usuwaniem owłosienia (epilacją), a rozważa skorzystanie z tej metody, zastanawia się zwykle, czy to bolesny zabieg. Opierając się na opiniach osób, które wykonywały zabieg kilka lub kilkanaście lat temu, może być przekonany, że trwałe usuwanie owłosienia wiąże się ze znacznym dyskomfortem.

Na szczęście czasy bolesnych i wymagających dużej ilości serii zabiegowych urządzeń przeminęły, a na rynku pojawia się coraz więcej innowacyjnych metod usuwania owłosienia. Zmiany nie dotyczą tylko opracowywania nowych laserów, ale powstawania całych platform laserowych. Takie wielozadaniowe rozwiązania pozwalają na kompleksowe działania i pracę ze złożonymi problemami skórnymi. Dzięki wszechstronności najnowocześniejszych urządzeń, kosmetolodzy są w stanie uporać się z wieloma przypadłościami pacjentów, a trwałe usuwanie niechcianego lub nadmiernego owłosienia jest jednym z nich.

Epilacja laserowa – wybór lasera

Wybór odpowiedniego lasera do epilacji jest kluczowy dla uzyskania optymalnych wyników, wygody pacjenta oraz minimalizacji potencjalnych skutków ubocznych i dyskomfortu (przede wszystkim dolegliwości bólowych w czasie zabiegu). Zastanawiając się, jaki laser wybrać, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów:

  • typ skóry i kolor włosów (kluczowe czynnikami przy wyborze lasera do epilacji laserowej),
  • technologia i rodzaj lasera (od tego zależy komfort podczas wykonywania zabiegu oraz skuteczność epilacji),
  • reputacja i doświadczenie kliniki (lepsze kliniki oferują innowacyjne i bezpieczne metody),
  • liczba sesji (wybór lasera i liczba koniecznych sesji wpływa na całkowity koszt epilacji laserowej).

Pamiętaj, że konsultacja z doświadczonym specjalistą jest kluczowa. Tylko wykwalifikowany kosmetolog może prawidłowo określić, jaki typ lasera będzie najbezpieczniejszy i najskuteczniejszy dla Twojego typu skóry i włosów.

Kolor włosów a skuteczność epilacji laserowej

Kolor włosów ma znaczący wpływ na skuteczność epilacji laserowej. Lasery działają emitując światło, które jest absorbowane przez melaninę (barwnik) we włosach. Energia świetlna jest następnie przekształcana w ciepło, które uszkadza cebulkę włosa, zapobiegając jego wzrostowi.

Ciemne włosy przy zabiegach epilacji laserowej

Ciemne włosy zawierają więcej melaniny, co oznacza, że mogą absorbować więcej energii lasera. Dlatego osoby o ciemnych włosach często osiągają najlepsze wyniki z epilacji laserowej.

Zabieg epilacji laserowej na jasnych włosach

Jasne włosy, takie jak blond lub rude, mają mniej melaniny, co oznacza, że absorbują mniej energii lasera. W tym przypadku epilacja laserowa może być mniej skuteczna. Należy pamiętać, że technologia ciągle się rozwija, a nowoczesne lasery są coraz skuteczniejsze również w przypadku jasnych włosów.

epilacja laserowa

Najskuteczniejsze rodzaje urządzeń do epilacji laserowej

Laserowe usuwanie owłosienia (epilacja laserowa) znajduje się w ofercie większości klinik medycyny estetycznej. Należy pamiętać, że warto wybierać tę, która zapewnia bezpieczne i skuteczne metody. Do takich właśnie zalicza się laser diodowy i aleksandrytowy. Dzięki obu urządzeniom klienci mogą uzyskać trwałe i doskonałe efekty epilacji laserowej.

Laser diodowy

Nazwa pochodzi od źródła energii laserowej występującej w danym urządzeniu. Diody zdolne są do koncentracji i emisji wiązki od 810 do 940 nm. Decydując się na laser diodowy, najlepiej jest wybrać taki o wysokiej mocy (np. 4800 W), co zapewnia najwyższą skuteczność zabiegu.

Lasery diodowe uznawane są za bezbolesne. Czynnikiem łagodzącym ból podczas zabiegu jest jednoczesne chłodzenie naświetlanej skóry przez głowicę lasera. W przypadku niektórych urządzeń zabiegi wykonuje się na żelu, który dzięki dużej zawartość wody zwiększa skuteczność chłodzenia. W niektórych przypadkach może to być czynnikiem nieznacznie wydłużającym czas trwania epilacji laserowej.

Laser diodowy pozwala na usunięcie włosów jasnych i ciemnych. Ze względu na mniejszą zawartość melaniny najprawdopodobniej konieczne będzie wykonanie o kilka zabiegów więcej niż przewiduje się w przypadku włosów ciemnych. Usunięcie włosów siwych za pomocą tego lasera jest raczej niemożliwe.

Podobnie, jak kolor włosów, na skuteczność epilacji wpływa również kolor skóry, czyli tzw. fototyp. Laser diodowy świetnie radzi sobie z fototypami od I do IV (typowymi dla Polaków). W przypadku wyższych fototypów zwiększa się ryzyko oparzeń i powstawania przebarwień, dlatego warto w takim przypadku wybrać inny typ wiązki.

Laser aleksandrytowy

To, co wyróżnia aleksandryt na tle innych laserów to przede wszystkim strona technologiczna, a konkretnie wykorzystanie kamienia szlachetnego o nazwie aleksandryt. Wykorzystanie aleksandrytu, jako źródła energii, pozwala na precyzyjne i efektywne działanie. Laser zapewnia skuteczną epilację bez ryzyka uszkodzeń skóry.

Laser aleksandrytowy nie wymaga użycia żelu podczas zabiegu, co skraca czas zabiegowy i jest świetnym rozwiązaniem w przypadku osób żyjących w nieustannym biegu. Chłodzenie może odbywać się zewnętrznie poprzez chłodziarkę. W najnowocześniejszych urządzeniach wykorzystywany jest gaz z dużą zawartością ciekłego azotu, który wypuszczany przed lub po strzale lasera, chłodzi obszar zabiegowy.

Laser aleksandrytowy będzie fantastycznym rozwiązaniem dla osób o jasnych włosach. Tutaj również, jak w przypadku jakiegokolwiek lasera, będzie potrzebna większa ilość sesji zabiegowych niż przy włosach ciemnych, natomiast przez dokładność wykorzystywanej wiązki (755nm) w przypadku aleksandrytu, cechuje się większą skutecznością niż laser diodowy.

Laser aleksandrytowy ma o 25 % większe powinowactwo do melaniny, niż laser bazujący na diodach, dlatego zabieg epilacji laserem aleksandrytowym warto również wypróbować przy włosach siwych. Brak barwnika może pojawiać się tylko na wierzchu, w martwej części włosa, a cebulki nadal mogą pozostawać czarne, z czym aleksandryt świetnie sobie radzi.

Co najważniejsze, laser aleksandrytowy jako jeden z nielicznych, jest bezpieczny w usuwaniu owłosienia przy ciemniejszych fototypach skóry (V, VI), nie pozostawiając ryzyka przebarwień i/lub odbarwień.

Epilacja laserowa – który laser wybrać?

Wybór lasera do epilacji zależy od wielu czynników, takich jak typ skóry, kolor włosów, obszar ciała do zabiegu oraz indywidualne preferencje. Oba najskuteczniejsze typy laserów – diodowy i aleksandrytowy – są bezpieczne i mają swoje unikalne zalety. Zawsze zaleca się konsultację z doświadczonym kosmetologiem, który pomoże określić, który typ lasera będzie najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy dla danego klienta.

Umów się na konsultacje do Projekt Skóra i wybierz epilacje laserową szytą na Twoją miarę!

5/5 - (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk