fbpx

Kiedy stosuje się nici liftingujące PDO?

nici liftingujące PDO warszawa

Zabiegi z wykorzystaniem nici liftingujących PDO wyróżniają się bardzo dobrymi rezultatami. Nie bez powodu stanowią jedną z najskuteczniejszych metod bezoperacyjnego liftingu twarzy. Dzięki nim możemy szybko uzyskać efekt gładkiej skóry i nadania odpowiednich proporcji twarzy. Dowiedz się, jakich rezultatów można się spodziewać i kiedy warto zdecydować się na terapię nićmi PDO?

Co to są nici liftingujące PDO i jak działają?

Nici PDO to jeden z rodzajów nici liftingujących, których materiałem jest polidioksanon. Badania i obserwacje kliniczne wykazały, że materiał umieszczony w tkankach przyczynia się do głębokiego efektu rewitalizacji skóry. Jednocześnie stymuluje jej komórki do produkcji kolagenu – białka odpowiedzialnego za jędrność i napięcie skóry oraz elastyny, która stoi na straży sprężystości i elastyczności. Nici liftingujące PDO służą przede wszystkim do rewitalizacji i zagęszczenia skóry, wygładzenia zmarszczek oraz poprawy owalu twarzy. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na wprowadzeniu do określonych obszarów skóry rozpuszczalnych nici PDO, umieszczonych w sterylnej, cienkiej igle. Wyposażone są one w małe nacięcia, tworzące mikrohaczyki, które następnie zakotwiczają się w tkankach, umożliwiając równomierne i harmonijne uniesienie skóry. Nici PDO doskonale sprawdzają się w takich problemach jak: bruzdy nosowo-wargowe, bruzdy marionetki, chomiki, opadające policzki itp.

Wskazania do zastosowania nici liftingujących

Warto podkreślić, że nici liftingujące mogą być zastosowane nie tylko w obrębie i twarzy i dekoltu, ale również na pozostałych częściach ciała. PDO rekomendowane są osobom od ok. 30 roku życia, które chcą poprawić owal twarzy, zredukować opadające policzki czy też inne niedoskonałości. Nie ma górnej granicy wiekowej, która wykluczałaby pacjentów z przeprowadzenia zabiegu.

Wskazania w obrębie twarzy obejmują:

Wskazania do zabiegów w obrębie innych partii ciała:

 • fałdy i zmarszczki na szyi i dekolcie,
 • ujędrnianie i kształtowanie piersi,
 • wiotkość tkanek i rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach,
 • cellulit,
 • łysienie (leczenie skojarzone).

Jak długo utrzymują się efekty?

W miejscach zaaplikowania nici powstają nowe sieci naczyń krwionośnych. Po około 2 tygodniach od ich wszczepienia tworzą się nowe włókna kolagenowe, a kondycja skóry ulega znacznej poprawie. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są tuż po wszczepieniu nici, a ostateczne rezultaty uwypuklają się po 2-3 miesiącach od implantacji. Efekt liftingu utrzymuje się nawet przez 2 lata. Proces rozkładu nici w skórze wynosi ok. 6-8 miesięcy. W tym czasie polidioksanon hydrolizuje do monomerów kwasu 2-hydroksyetoksyctowego, które następnie rozkładają się do wody i dwutlenku węgla – substancji naturalnie wchłanianych przez skórę.

Do korzyści płynących z liftingu przy użyciu nici PDO należą:

 • natychmiastowa poprawa kondycji skóry,
 • długotrwała stymulacja komórek skóry do produkcji nowego kolagenu,
 • brak nacięć i blizn po zabiegu,
 • pełne bezpieczeństwo,
 • nici nie są widoczne i odczuwalne,
 • zabieg można powtórzyć po rozpuszczeniu się nici.

Lifting nićmi PDO jest niezwykle skuteczny w przywracaniu młodego wyglądu i powstrzymywaniu oznak starzenia. Bezpieczeństwo, długotrwałe efekty są najlepszą zachętą do poddania się zabiegowi. Wybierz Klinikę Projekt Skóra pod okiem doświadczonego lekarza osiągniesz efekt długotrwałego liftingu skóry bez chirurgicznej ingerencji!

3.6/5 - (98)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk