fbpx

Czy mezoterapia igłowa może być zabiegiem profilaktycznym?

mezoterapia igłowa profilaktyka

Marzeniem każdej kobiety jest idealnie gładka skóra. Niestety wraz z wiekiem pojawiają się na niej zmarszczki, traci elastyczność i staje się przesuszona. Czy można podjąć wcześniej działania profilaktyczne, aby przez dłuższy czas cieszyć się jej młodym wyglądem?

Okazuje się, że tak. Z pomocą przychodzi nam bowiem mezoterapia igłowa.

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Zabieg mezoterapii polega na wstrzykiwaniu bezpośrednio w skórę, poprzez liczne mikroiniekcje, niewielkich dawek substancji leczniczej w postaci kompleksu zwanego mezokoktajlem. Podawane preparaty są mieszankami leków dostosowanych do konkretnego problemu klinicznego i aplikowane tylko przez lekarzy. W koktajlach do mezoterapii stosuje się najczęściej:

 • kwas hialuronowy nieusieciowany w celu nawilżenia i usieciowany do wypełnienia,
 • witaminę C – dla regeneracji i syntezy kolagenu,
 • retinol – witaminę A – dla regeneracji odżywienia, przyspieszenia procesów gojenia i redukcji trądziku, 
 • biotynę – witaminę H – do odbudowy komórek i tkanek,
 • fosfatdylocholinę – w celu redukcji tkanki tłuszczowej,
 • aminokwasy – dla odżywienia i regeneracji,
 • krzem – dla nawilżenia i ochrony przed wolnymi rodnikami,
 • rutynę – w celu działania przeciwzapalnego i przeciwobrzękowego, 
 • l-karnitynę i kofeinę – na zniwelowanie cellulitu.

W jaki sposób działa mezoterapia?

Poza działaniem preparatów istotne znaczenie z uwagi na stymulację syntezy kolagenu i elastyny oraz poprawę ukrwienia skóry mają również same nakłucia, których wykonuje się od kilkudziesięciu do kilkuset. Dzięki iniekcji witaminy nie utleniają się i są dostarczone w ilości wystarczającej do hamowania reakcji wolnorodnikowych. Ponadto wywołane iniekcjami uszkodzenia skóry pobudzają ją do samoregeneracji i produkcji potrzebnych w tym celu substancji. 

Jakie są efekty stosowania zabiegu mezoterapii?

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem o szerokim wachlarzu zastosowań. Przeciwdziała starzeniu się skóry, zapobiega cellulitowi, redukuje tkankę tłuszczową, a także pobudza mieszki włosowe i rozwiązuje problem wypadania włosów. Dodatkowo, zaleca się ją osobom po aplikacji wypełniaczy, botoksu i kuracjach laserowych, gdyż uzupełnia je i aktywnie wspomaga. Nakłucie skóry poza działaniem preparatu wpływa na:

 • poprawę mikrokrążenia i metabolizmu komórek skóry,
 • stymulację regeneracji skóry – wymianę na nowe komórki oraz stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny,
 • hamowanie tworzenia szkodliwych wolnych rodników,
 • powstanie nowych naczyń krwionośnych.

Czy można stosować mezoterapię w charakterze zabiegu profilaktycznego przeciw starzeniu się skóry?

Mezoterapia igłowa jest niewątpliwie jednym z najbardziej popularnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. To skuteczna kuracja, mająca na celu dostarczenie skórze odpowiedniej ilości składników aktywnych. Ma ona również charakter profilaktyki zdrowia, następuje po niej bowiem wyraźna poprawa jakości skóry. 

Mezoterapia obecnie jest szeroko wykorzystywana w profilaktyce przeciw starzeniu się skóry, takiej jak: zapobieganie zmarszczkom, wiotkości, utracie elastyczności i suchości, jak również przy łysieniu i wypadaniu włosów, a także do leczenia rozstępów oraz blizn

Stosowanie mezoterapii można zacząć już po 30. roku życia, ponieważ skóra jest młodsza i znajduje się w lepszej kondycji, tym samym zabieg zapewnia szybsze, bardziej spektakularne i dłużej utrzymujące się efekty. Mezoterapię ze składnikami nawilżającymi, takimi jak kwas hialuronowy, można robić profilaktycznie w dwóch seriach dwa razy do roku, aby poprawić nawilżenie skóry, wzmocnić ją i zapobiec jej starzeniu. Z czasem może stać się ona naszym nieodzownym rytuałem profilaktyki zdrowotnej, takim jak co półroczny przegląd zębów u stomatologa. Robiąc ją raz na pół roku zyskujemy bowiem pewność, że skóra dostając odpowiednią ilość nawilżenia i stymulacji zachowa na długo młodość.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk