fbpx

Nucleofill® i Juvenus® – porównanie zabiegów z użyciem preparatów z polinukleotydami

Nucleofill® i Juvenus® - porównanie zabiegów z polinukleotydami

Nucleofill®  i Juvenus® to dwie linie preparatów bazujące na mocy polinukleotydów. Zostały opracowane do biostymulacji twarzy i ciała. Przywracają skórze jędrność i sprężystość, regenerując ją od wewnątrz. Działają podobnie, ale mają różny zakres wskazań. Kiedy lepiej sprawdzi się Nucleofill®, a kiedy Juvenus®? Wyjaśniamy!

Polinukleotydy i mezoterapia – biostymulacja skóry na poziomie komórkowym

Polinukleotydy, podobnie jak osocze bogatopłytkowe, zalicza się do grupy biostymulatorów tkankowych. Te małe cząsteczki kwasów nukleinowych DNA i RNA zamknięte w ampułkach preparatów do mezoterapii Nucleofill i Juvenus pobudzają komórki skóry do regeneracji. Wykazują właściwości biochemiczne, dzięki którym zapewniają świetne efekty terapeutyczne. 

  • Polinukleotydy jako cząsteczki hydrofilowe przyciągają cząsteczki wody, zapewniając skórze optymalne nawilżenie. 
  • Ponadto wykazują właściwości antyoksydacyjne. Usuwają nadmiar wolnych rodników tlenowych, przyczyniających się do procesu starzenia, niszczenia komórek i powstawania zmarszczek. 

Poprawa nawilżenia i działanie antyoksydacyjne polinukleotydów korzystnie wpływa na pracę komórek skóry. W rezultacie powstają nowe fibroblasty, a te dojrzałe produkują więcej kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. To za ich sprawą skóra jest gładka, napięta i elastyczna

Zabiegi Nucleofill® i Juvenus® wykonuje się metodą mezoterapii igłowej, uznawaną za podstawę profilaktyki anti-aging. Każde nakłucie skóry uruchamia produkcję cytokin i czynników wzrostu odpowiedzialnych za procesy gojenia, poprawia mikrokrążenie, metabolizm komórkowy i procesy rewitalizacyjne. Dlatego mezoterapia Nucleofill® i Juvenus® zapewnia spektakularną poprawę. 

Nucleofill® i Juvenus® – podobieństwa i różnice

Nucleofill® i Juvenus® to preparaty na bazie naturalnych polinukleotydów. Mają wszechstronne zastosowanie. Są skutecznie i bezpieczne, a zabiegi z ich zastosowaniem mało inwazyjne. Podaje się je metodą mezoterapii z zastosowaniem różnych protokołów zabiegowych. To pozwala zindywidualizować terapię i uzyskać konkretne efekty. Zasada działania obu preparatów opiera się na tych samych filarach:

  • nawilżenie,
  • antyoksydacja,
  • biostymulacja. 

Podobieństw jest dużo, jednak są również znaczące różnice. 

O ile preparaty Nucleofill® przeznaczone są do biostymulacji twarzy, podbródka i szyi, o tyle Juvenus® można stosować w obrębie całego ciała. Nawet na takich obszarach jak brzuch czy pośladki. Nowy produkt marki Croma Pharma ma znacznie szerszy zakres wskazań od poprzedniego. Obejmuje m.in.:

  • redukcję rozstępów,
  • spłycenie blizn,
  • ujędrnianie wiotkiej skóry,
  • wymodelowanie wybranych obszarów ciała.

Decyzję o tym, który preparat najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku, zalecamy zostawić specjaliście. Doświadczony dermatolog zna specyfikę polinukleoidów i potrafi dobrać odpowiedni produkt dla każdej skóry. Dlatego, jeśli chcesz wykonać zabieg biostymulujący, ale nie wiesz, który preparat wybrać – Nucleofill® czy Juvenus® – zapraszamy na konsultację do Kliniki projekt Skóra. Dobierzemy rozwiązanie, które zapewni Ci oczekiwaną poprawę!

1.3/5 - (3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk