fbpx

Modelowanie ust – co trzeba wiedzieć przed zabiegiem?

Modelowanie ust – co trzeba wiedzieć przed zabiegiem

Modelowanie ust to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Nic dziwnego – daje szybkie i świetne rezultaty, nie jest kosztowny, a dodatkowo odbywa się przy minimalnej ingerencji w tkankę. Aby móc szybko cieszyć się jego efektami, a przy tym uniknąć zbędnego stresu, warto jednak zadbać o wcześniejsze przygotowanie. Co trzeba wiedzieć przed zabiegiem modelowania ust? Jak się przygotować? Odpowiadamy.

Modelowanie ust – na czym polega zabieg?

Modelowanie ust, potocznie zwane powiększaniem ust, wiąże się z podaniem usieciowanego kwasu hialuronowego w formie iniekcji do czerwieni wargowej. Kwas hialuronowy to organiczny związek (polisacharyd), który naturalnie występuje w organizmie, m.in. w tkance łącznej. Jest całkowicie obojętny dla układu immunologicznego, co czyni go jednym z najbezpieczniejszych wypełniaczy ust.

Zabieg, przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, na ogół nie wiąże się z odczuwaniem żadnego bólu. W trakcie może jednak wystąpić pewien dyskomfort spowodowany wsuwaniem igły w tkankę. Cała procedura modelowania ust kwasem hialuronowym trwa krótko, bo zaledwie 30–45 minut. 

Modelowanie ust – jak się przygotować?

Przeprowadzenie modelowania ust nie wymaga szeroko zakrojonych przygotowań. Nie jest konieczne wykonywanie żadnych badań kontrolnych. Zaleca się natomiast, by na kilka dni przed wizytą nie stosować leków przeciwzapalnych ani preparatów zawierających aspirynę. Nie jest też wskazane forsowanie organizmu nadmiernym wysiłkiem fizycznym, jak również opalanie się na słońcu czy korzystanie z sauny. Warto natomiast zadbać o odpowiednie nawodnienie – w ciągu doby poprzedzającej zaplanowane modelowania ust wypić co najmniej 2 litry wody.

Ważne, by przed zabiegiem skonsultować się z lekarzem, który całościowo, profesjonalnym okiem spojrzy na twarz i stwierdzi, czy w danym przypadku to właśnie modelowanie ust będzie najbardziej korzystne dla pacjentki. Zdarza się, że niezadowalający wygląd ust to skutek ubytków tkankowych w innych partiach twarzy i tam wprowadzenie wypełnienia byłoby bardziej zasadne. Problem może wynikać również z nieprawidłowości w obrębie uzębienia i zgryzu. W takim przypadku rozwiązań należy szukać u stomatologa.

Projekt Skóra jest miejscem, w którym dialog służący sprostaniu oczekiwań pacjentów stawiamy na pierwszym miejscu. Zastanawiasz się nad modelowaniem ust? Zapraszamy na konsultację z naszym lekarzem medycyny estetycznej! Jeśli planujesz odbycie wizyty kwalifikującej tuż przed umówionym zabiegiem, możesz zasięgnąć szczegółowych informacji na temat przygotowania do modelowania ust w rejestracji kliniki. Pamiętaj! Do wykonania takiego zabiegu ma kompetencje tylko lekarz. 

Jakie są przeciwwskazania do modelowania ust?

Zabieg modelowania ust, choć jego profil bezpieczeństwa określa się jako wyjątkowo wysoki, nie jest dla każdego. Dlatego właśnie lekarz przed wykonaniem iniekcji musi sprawdzić, czy sytuacja zdrowotna pacjentki nie stanowi przeciwwskazania do poddania się tej procedurze medycznej

Podczas wywiadu nie należy niczego zatajać, ponieważ takie postępowanie może mieć poważne konsekwencje. Wykluczone jest wykonywanie zabiegu u kobiet w ciąży i karmiących piersią, osób chorujących na nowotwory i niewyrównaną cukrzycę. Modelowania ust kwasem hialuronowym nie przeprowadza się też, jeżeli u pacjentki stwierdzono tendencję do tworzenia się bliznowców lub w przeszłości w obrębie ust były stosowane wypełniacze permanentne. 

4.5/5 - (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk