fbpx

Zmarszczki mimiczne. Dlaczego powstają?

zmarszczki mimiczne dlaczego powstają
Zmarszczki mimiczne to nic innego, jak widoczne na powierzchni skóry podłużne zagłębienia, ślady skurczów mięśni twarzy. Wszystkie grymasy zostawiają po sobie ślad. Takie zagięcia lub fałdy skórne niestety nie wyglądają estetycznie. Zwłaszcza u kobiet nie są pożądane. Każda ma nadzieję, że pojawią się jak najpóźniej. Niestety z biegiem czasu, skóra twarzy staje się mniej elastyczna i jędrna. I bardziej podatna na powstawanie zmarszczek mimicznych. Już u młodych ludzi po 20. roku życia można zauważyć pierwsze wyraźne linie: u jednych mniej, u drugich więcej. Stan naszej skóry zależy od uwarunkowania genetycznego i naturalnych zmian zachodzących w organizmie związanych z procesem starzenia. Czynnikiem, na który mamy wpływ, to nasz styl życia czyli np. dieta, używki, ekspozycja na słońce czy higiena skóry.

Dlaczego i jak powstają?

Każdego dnia mięśnie twarzy intensywnie pracują i to jeden z głównych powodów, dlaczego powstają zmarszczki mimiczne: uśmiechamy się, mrużymy oczy, marszczymy skórę czoła, czy podnosimy brwi. Jest to naturalny sposób komunikacji niewerbalnej z otoczeniem, bez którego nie da się żyć: mięśnie twarzy ulegają naprężeniu, a skóra kurczy się i rozkurcza.

Podział zmarszczek mimicznych (ekspresyjnych):

  • na czole i między brwiami tzw. lwie zmarszczki,
  • w okolicy oczu tzw. kurze łapki,
  • w okolicach ust tzw. bruzdy nosowo – wargowe,
  • wokół ust tzw. zmarszczki palacza.
Jak widać, od samej mimiki twarzy może wychodzić coraz więcej zmarszczek w różnych miejscach. Te utrwalone nazywane są statycznymi. Ich ukrycie często jest nieosiągalne, gdyż nie znikają nawet przy rozciągnięciu skóry A przecież skóra na twarzy jest niezwykle ważną wizytówką naszego wyglądu. Kiedy jest zadbana czujemy się pewni siebie i piękni.

Czy można usunąć zmarszczki mimiczne?

Wiele osób zastanawiało się, czy pozbycie zmarszczek jest możliwe. Pewnie często przy tym towarzyszyło uczucie rezygnacji, kiedy drogi krem nie dał upragnionych efektów. Warto zastanowić się, na czym polega usuwanie zmarszczek mimicznych. Profesjonalne zabiegi, które mają na celu pomóc zlikwidować zmarszczki mimiczne dzielą się na dwie grupy:
  • zabiegi nieinwazyjne, poprawiające kondycję skóry są to zabiegi złuszczające naskórek, takie jak peeling, kawitacja, mikrodermabrazja, a także odżywiające poprzez wprowadzanie aktywnych związków, czyli mezoterapia bezigłowa, sonoforeza, zabiegi RF. Wykorzystywane są w nich substancje aktywne, takie jak np. kwas hialuronowy, kwas mlekowy, glikolowy, kolagen, ekstrakty roślinne, glinki, peptydy, a także substancje łagodzące, jak alantoina czy wyciągi z roślin.
  • zabiegi inwazyjne, wygładzające lub wypełniające zmarszczki w szybki sposób, czyli mezoterapia igłowa, zastrzyki z naturalnymi wypełniaczami, zastrzyki z toksyną botulinową “botoks”, nici APTOS lub złote nici czy modelowanie wypełniaczami “terapia wolumetryczna”.

Oczywiście, że można usunąć zmarszczki mimiczne

Usuwanie zmarszczek nie było jeszcze tak szybkie i proste. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, gdyż oferujemy konkurencyjne ceny i najwyższą jakość wykonywanych usług. Na konsultacji w naszym centrum można dowiedzieć się, który zabieg będzie najbardziej odpowiedni, uzyskać informacje o przeciwwskazaniach oraz jak postępować po zabiegu
Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk