fbpx

Zmarszczki na szyi. Dlaczego powstają i czy można je usunąć?

dlaczego powstają zmarszczki na szyi

Zazwyczaj zwracamy uwagę na jakość skóry twarzy, czyli na jej kondycję i wygląd. Chronimy ją przed powstawaniem zmarszczek. Natomiast równie ważna jest skóra naszej szyi i dekoltu, którą zdecydowanie rzadziej pielęgnujemy, bądź wcale. I to jest duży błąd! Dopiero, gdy zauważymy widoczne, pionowe bruzdy zaczynamy częściej te miejsca poddawać zabiegom pielęgnacyjnym. Często jednak jest za późno, aby wyeliminować pogłębiające się zmarszczki na szyi i dekolcie.

Szyja jest otoczona niewielką ilością tkanki tłuszczowej, co powoduje, że jest bardzo cienka i delikatna. Zawiera bardzo małą ilość ochronnych gruczołów łojowych, przez co szybko ulega przesuszeniu, traci elastyczność, a co za tym idzie – ma predyspozycje do zmarszczek. Skóra dekoltu także jest delikatna. Pielęgnacja tych miejsc nie jest więc łatwa, a do tego niestety często pomijana. Zwiotczała skóra szyi występuje nawet u młodych ludzi. Ważne, aby w młodym wieku odpowiednio o nią dbać. Jeśli to zaniedbamy, ciężko będzie przywrócić jej zdrowy wygląd i zredukować powstałe linie.

Dlaczego powstają zmarszczki na szyi i dekolcie?

Patrząc w lustro myślicie, skąd biorą się te zmarszczki? Dlaczego jest ich coraz więcej? Dlaczego będąc po dwudziestce dostrzegamy pierwsze bruzdy? Przyczyną pojawienia się zmarszczek na szyi i dekolcie są, np. czynniki zewnętrzne. Jednym z nich jest promieniowanie słoneczne. Eksponowanie ciała na słońcu przyczynia się do przyspieszenia procesu starzenia skóry. Innym czynnikiem zewnętrznym jest nieodpowiednie ubranie: szorstkie, czy obcisłe mogą powodować powstawanie zagnieceń na skórze. Wpływ ma nawet zanieczyszczone powietrze. Za proces starzenia się skóry odpowiadają również nasze geny, a także gwałtowna zmiana masy ciała. Jednakże, w dużej mierze, my sami przyczyniamy się do powstawania zmarszczek na szyi czy dekolcie.

Nie zdajemy sobie sprawy jak ważna jest pozycja, w której śpimy. Spanie na boku powoduje tworzenie się zmarszczek pionowych na dekolcie. Natomiast wysoko ułożona poduszka wpływa na powstawanie poprzecznych linii na szyi. Duże znaczenie ma także nieprawidłowa postawa ciała, czyli garbienie się, ciągłe pochylanie głowy np. patrząc w telefon, częste czytanie w łóżku czy podpieranie brody.

Czy zmarszczki można usunąć?

Oczywiście, że tak! Wiemy jak skutecznie odzyskać jędrną i młodą skórę. W ofercie naszej kliniki oferujemy zabiegi usuwające zmarszczki, które skutecznie i trwale poprawią wygląd skóry.

Istnieje szereg zabiegów odświeżających, nawilżających i regenerujących. Do tych najbardziej popularnych należy:

  • Liposukcja ultradźwiękowa – zabieg polegający na rozpuszczaniu komórek tłuszczowych, tam gdzie jest ich nadmiar. Stosowany w przypadku “indyczej skóry”. Zwiotczała skóra szyi samoistnie się wchłania.
  • Laser frakcyjny – urządzenie wytwarza ciepło, które oddziałuje na stare włókna kolagenowe skóry, niszcząc je i tworząc nowe. Skóra staje się wygładzona, ujędrniona i napięta.
  • Mezoterapia szyi i dekoltu – zabieg polegający na wprowadzeniu za pomocą cieniutkich igieł aktywnych składników zawartych w kosmetykach. W wyniku tego skóra staje się odżywiona, napięta i gładka.
  • Osocze bogatopłytkowe – za pomocą igieł osocze pacjentki wprowadzane jest w głębsze warstwy skóry. Powoduje to pobudzenie komórek macierzystych i fibroblastów. Skóra odzyskuje sprężystość i jędrność.
  • Fale radiowe na szyję i dekolt – zabieg pobudza układ limfatyczny i krwionośny, prowadząc do poprawy metabolizmu w komórkach skóry. Stymulują produkcję kolagenu i elastyny. W efekcie skóra staje się gładka, jędrna i elastyczna, a zmarszczki wygładzone.
5/5 - (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk