fbpx

Lwia zmarszczka – lepszy botoks czy laser? Sprawdź

jak pozbyć się lwiej zmarszczki botoks czy laser

Jedną z najczęściej pojawiających się zmarszczek, ściśle związaną z pracą mięśni w okolicy brwi i na czole, jest tzw. lwia zmarszczka. To zmora wielu osób – pogłębiając się, potrafi zupełnie odmienić rysy twarzy i nadać jej groźny wygląd. Na szczęście medycyna estetyczna oferuje wiele nieinwazyjnych rozwiązań, które warto zastosować, by pozbyć się problemu i przywrócić młodzieńcze spojrzenie. Poznaj skuteczne zabiegi na lwią zmarszczkę!

Czym jest lwia zmarszczka i jak powstaje?

Lwia zmarszczka dotyczy najczęściej osób pomiędzy 20 a 40 rokiem życia. Występuje w postaci pojedynczej lub podwójnej (pionowej) bruzdy. Jej powstanie uzależnione jest od indywidualnych predyspozycji kondycji skóry. Pojawia się najczęściej u osób, które na skutek mrużenia oczu intensywnie marszczą mięsień pomiędzy brwiami. Przyczyniają się do tego również fizjologiczne procesy starzenia skóry, na skutek ograniczenia syntezy włókien kolagenowych oraz wiotczenia mięśni. Na przyśpieszenie tego procesu ogromny wpływ ma przewlekły stres, częsta ekspozycja na słońce, palenie papierosów oraz niewłaściwa dieta.

Botoks na lwią zmarszczkę w klinice Projekt Skóra

Botoks, czyli toksyna botulinowa, to związek syntetyzowany przez bakterie Clostridium Botulinum. Jego działanie opiera się kontrolowanej blokadzie przewodnictwa nerwowo-mięśniowego. Dzięki temu zapobiega skurczom mięśni i marszczeniu się skóry, redukując lwią zmarszczkę. Zabieg botoksem skutkuje usunięciem zmarszczek, nie zmieniając przy tym rysów twarzy. Wstrzykuje się go punktowo za pomocą cienkiej igły. Cała procedura podania botoksu na lwią zmarszczkę jest bezbolesna i bezpieczna, a pacjent od razu może wrócić do codziennych aktywności. Działanie preparatu słabnie wraz z upływem czasu. Efekty wstrzyknięcia botuliny na bruzdę pomiędzy brwiami utrzymują się średnio od 6 do 12 miesięcy. Po tym czasie pacjenci mogą zdecydować się na ponowną iniekcję.

Laser na lwią zmarszczkę

Równie skutecznym zabiegiem na lwią zmarszczkę stosowanym w klinice Projekt Skóra jest laser frakcyjny. Emitowane przez urządzenie promienie wywołują kontrolowane mikrouszkodzenia, które przyczyniają się do stymulacji procesów naprawczych skóry. Dochodzi wówczas do zwiększonego wytwarzania kolagenu, elastyny oraz pobudzenia fibroblastów. W rezultacie nowe komórki wypełniają bruzdy, sprawiając, że stają się one mniej widoczne i wygładzone. Likwidowanie lwiej zmarszczki laserem cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród pacjentek.

Jaki zabieg na lwią zmarszczkę przyniesie najlepsze rezultaty?

Sposób usunięcia lwiej zmarszczki powinien być dobrany przez specjalistę medycyny estetycznej na podstawie wywiadu z pacjentem oraz dokładnej oceny kondycji skóry. W zależności od wieku, głębokości i ilości bruzd lekarz wybierze metodę, która da najlepszy rezultat. 

Inne skuteczne metody walki ze starzeniem się skóry stosowane w naszym gabinecie to mezoterapia igłowa oraz wykorzystanie naturalnych preparatów regenerujących. 

Jeśli Twoim problemem jest lwia zmarszczka i zastanawiasz się, jak się jej pozbyć, odwiedź klinikę Projekt Skóra. Pomożemy Ci osiągnąć naturalne piękno, dbając jednocześnie o Twój komfort i dobre samopoczucie. Wcześnie rozpoczęte leczenie gwarantuje korzystniejsze efekty i zapobiega dalszemu pogłębianiu zmarszczek.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk