fbpx

Poznaj przyczny opadającej powieki. Kiedy warto iść na zabieg?

zabieg na opadającą powiekę kiedy iść

Opadająca powieka to częsty problem, który dotyczy osób w każdym wieku. Dolegliwość powoduje, że oko staje się optycznie mniejsze, a twarz przybiera smutnego charakteru. Zjawisko to wpływa również na zawężenia pola widzenia. Na szczęście opadająca powieka to nie wyrok i można z nią skutecznie walczyć. Dowiedz się, jakie są przyczyny opadających powiek i kiedy warto zdecydować się na ich korektę?

Opadająca powieka – czym jest?

Opadająca powieka występuje wówczas, gdy płat powieki górnej staje się dłuższy od dolnej, co początkowo zawęża pole widzenia, a czasem może je znacznie utrudnić. Zazwyczaj dotyczy obydwu oczu, jednak zdarza się, że jedna z powiek jest bardziej opadnięta. Wyróżniamy dwie odmiany opadającej powieki – ptozę i ptozę rzekomą. Pierwsza z nich powstaje w wyniku opadania górnej powieki na skutek osłabienia mięśnia dźwigacza lub uszkodzenia nerwu. Druga natomiast wiąże się z nadmiarem skóry na skutek zbyt rozbudowanego mięśnia okrężnego oka.

Przyczyny opadających powiek

Jedną z wiodących przyczyn opadających powiek jest starzenie się organizmu – to fizjologiczne następstwo powoduje zmniejszenie produkcji kolagenu i elastyny odpowiedzialnych za gęstość skóry. Badania wykazują, że po 25 roku życia liczba włókien kolagenowych sukcesywnie spada. Niektórzy w ramach walki z procesem starzenia się skóry sięgają po różne wypełniacze, np. kwas hialuronowy.

Opadający łuk brwiowy czy fałdy skórne na powiekach górnych są efektem działania siły grawitacji. Innymi czynnikami, mogącymi wpływać na zjawisko opadających powiek, są:

  • nadmiar skóry na powiece,
  • osłabienie funkcji lub struktury mięśnia dźwigacza powieki,
  • skłonności genetyczne,
  • zmiany neurologiczne – uszkodzenie nerwu okoruchowego,
  • praca przy nieprawidłowym oświetleniu,
  • niewłaściwie dopasowane soczewki kontaktowe,
  • choroby, takie jak: cukrzyca, zespół Hornera,
  • nieprawidłowo wykonane iniekcje toksyny botulinowej w okolicach oczu,
  • powikłania po operacji w obrębie narządu wzroku.

Plastyka powiek – dlaczego nie warto czekać?

Opadające powieki oprócz problemu natury estetycznej w postaci optycznego postarzania twarzy oraz wiszącej skóry, wpływają również na kwestie zdrowotne. Nieprawidłowe widzenie pociąga za sobą inne problemy, takie jak: częste infekcje oczu, zaczerwienienia i podrażnienia. Zaburzony wzrok wymusza przybieranie niewłaściwej postawy ciała, poprzez ciągłe wyciąganie szyi do przodu lub przekrzywianie głowy, co bardzo często powoduje dysfunkcje w obrębie odcinka szyjnego kręgosłupa. Dlatego korekta powiek górnych i dolnych przynosi pozytywne efekty zarówno, jeżeli chodzi o wygląd twarzy, jak i komfort widzenia. Struktury okolic oczu zostają odciążone i otwarte, co wpływa na przywrócenie ich fizjologicznej pracy. Możemy również spodziewać się wygładzonych zmarszczek oraz widocznego liftingu skóry. Efekt utrzymuje się przez długi okres, w wielu przypadkach pozwala cieszyć się młodzieńczym spojrzeniem wiele lat.

Klinika Projekt Skóra to miejsce, gdzie doświadczeni specjaliści chirurgii estetycznej pomogą Ci raz na zawsze pożegnać się z problemem opadających powiek. O naszej skuteczności świadczą pozytywne opinie od pacjentów. Dołącz do nich i umów się na konsultację już dziś!

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk