fbpx

Jak przebiega rekonwalescencja po blefaroplastyce? Sprawdź zalecenia po zabiegu

blefaroplastyka a rekonwalescencja

Blefaroplastyka, szerzej znana jako plastyka powiek, to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Procedura pozwala poprawić anatomiczny kształt oczu w wyniku opadających powiek oraz zredukować oznaki starzenia. Jej efektem jest optyczne powiększenie oka oraz odmłodzenie wyglądu, a także poprawa jakości widzenia. Jak przebiega rekonwalescencja po zabiegu? O czym należy pamiętać?

Efekty zabiegu blefaroplastyki powiek

  • podniesienie opadających powiek,
  • poszerzenie pola widzenia,
  • przywrócenie właściwej pracy powiek,
  • likwidacja przepuklin tłuszczowych,
  • usunięcie nadmiaru skóry z okolic oczu,
  • odmłodzenie wyglądu twarzy,
  • wyraziste spojrzenie, widoczne rzęsy i powieki,
  • podkreślenie łuków brwiowych.

Przygotowanie i przebieg blefaroplastyki powiek

Blefaroplastyka powiek zawsze jest poprzedzona wnikliwym wywiadem połączonym ze szczegółowym badaniem diagnostycznym lekarza wykonującego zabieg. Następnie specjalista sporządza rysunek operacyjny na skórze oraz dokumentację fotograficzną, by monitorować efekty. Pierwszy etap blefaroplastyki składa się z wykonania precyzyjnego cięcia w naturalnym załamaniu powieki górnej, przez które usuwany jest nadmiar skóry wraz z obkurczeniem odsłoniętego mięśnia. Wykorzystywany w trakcie zabiegu laser umożliwia podnoszenie powiek bez skalpela. U niektórych pacjentów konieczne staje się również wycięcie tzw. przepukliny tłuszczowej nad okiem. Rana zamykana jest warstwowo za pomocą cienkich szwów, co powoduje, że blizna po wygojeniu jest praktycznie niezauważalna. Zabieg przeprowadzony zostaje w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Czas trwania interwencji chirurgicznej wynosi od jednej do dwóch godzin. Po zakończonej operacji pacjent od razu wraca do domu.

Rekonwalescencja po zabiegu

Rekonwalescencja po blefaroplastyce powiek trwa około 2-4 tygodnie. Zalecenia pozabiegowe obejmują rezygnację ze spożywania alkoholu oraz palenia tytoniu do momentu ściągnięcia szwów (zdejmuje się po je około 7 dniach). Przez okres kilku tygodni należy powstrzymać się od uprawiania sportu oraz unikać intensywnego wysiłku fizycznego. Nie wolno również chodzić na basen, saunę i solarium, a do pół roku po zabiegu wskazane jest używanie kremów z wysokim filtrem UV. W trakcie gojenia może utrzymywać się lekki obrzęk i zasinienie w okolicy oczu, dlatego zaleca się stosowanie zimnych kompresów oraz maści przepisanych przez lekarza. Zmiany ustępują zwykle w ciągu kilku tygodni. Gojenie jest efektem stopniowym, dlatego końcowy efekt zabiegu możemy ocenić po około 3-6 miesiącach, w zależności od stopnia defektu oraz rozległości operowanej okolicy.

Plastyka powiek ma charakter jednorazowy. Nie trzeba regularnych lub przypominających wizyt, by utrzymać upragnione rezultaty. Efekty blefaroplastyki utrzymują się od kilku do nawet kilkunastu lat. Krótki czas rekonwalescencji sprawia, że to właśnie ten zabieg jest jedną z najpopularniejszych metod leczenia opadających powiek.

Jeśli zmagasz się z problemem opadających powiek lub przeszkadza Ci wiotka skóra wokół oczu, chcesz np. poddać się mezoterapii igłowej, redukcji zmarszczek bądź usuwaniu rozstępów, odwiedź klinikę medycyny estetycznej Projekt Skóra. Nasi specjaliści doradzą optymalne rozwiązanie i zrobią wszystko, byś mógł cieszyć się z upragnionych rezultatów przez długi czas. Zapraszamy!

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *