fbpx

Baby botox, czyli mezobotoks. Co to jest i jakie daje efekty?

baby botox

Zabiegi medycyny estetycznej stają się coraz popularniejsze wśród osób pragnących zachować młodość i świeżość skóry na dłużej. Jednym z najczęściej wybieranych preparatów jest toksyna botulinowa, a w ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się jej 'łagodniejsza’ wersja, tzw. baby botox, lub inaczej mezobotoks. Dowiedz się, czym jest baby botox? Jakie są wskazania do wykonania zabiegu i jakie efekty można uzyskać dzięki wykorzystaniu baby botoksu? 

Co to jest baby botox?

Baby botox, nazywany również mezobotoksem, to innowacyjna procedura wykorzystująca toksynę botulinową. Baby botoks stosowany jest w celu zapewnienia subtelnej poprawy wyglądu skóry, przy jednoczesnych zachowaniu naturalności mimiki twarzy. W ramach zabiegu baby botox stosuje się mikrodawki rozcieńczonego preparatu toksyny botulinowej, co różni go od zwykłego zabiegu z użyciem botoksu, gdzie podaje się znacznie większe ilości.

Zabieg baby botoks to efekt rozwoju medycyny estetycznej, dzięki któremu rozcieńczona toksyna botulinowa typu A została wykorzystana w mezoterapii igłowej. Procedura jest praktycznie bezbolesna, ale dla większego komfortu pacjenta skórę przed zabiegiem można posmarować kremem znieczulającym.

Osoby młode zmagające się z nadmiernym napięciem mięśni mimicznych, mogą dość szybko zauważyć pojawianie się pierwszych drobnych zmarszczek (np. kurzych łapek), wówczas warto pomyśleć o baby botoksie, czyli delikatnej i mało inwazyjnej poprawie wyglądu przy użyciu mikrodawek toksyny botulinowej.

Baby botoks pozwala na łagodzenie zmarszczek mimicznych poprzez delikatne rozluźnienie mięśni twarzy, co prowadzi do wygładzenia skóry i redukcji drobnych linii i zmarszczek. Efekt zabiegu baby botox to odświeżony, wypoczęty wygląd skóry, która wydaje się młodsza i bardziej promienna. 

Mezobotoks – jakie są wskazania do zabiegu?

Mezobotoks, czyli baby botoks, polecany jest dla osób zauważających pojawienie się pierwszych zmarszczek. Rozcieńczona toksyna botulinowa zalecana jest w przypadku:

Baby botoks to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą poprawić wygląd swojej skóry poprzez redukcję zmarszczek i linii mimiczne, ale jednocześnie chcą zachować naturalną mimikę twarzy. Użycie małych ilości toksyny botulinowej jest zalecane przede wszystkim młodym osobom z drobnymi zmarszczkami i/lub nadmiernym napięciem mięśni mimicznych.

Baby botox – przebieg zabiegu

Baby botoks, mimo że jest mniej inwazyjny niż standardowy zabieg, wymaga dokładnego przygotowania i precyzyjnej techniki podania toksyny botulinowej . Przed przystąpieniem do zabiegu, lekarz dokonuje szczegółowego wywiadu z pacjentem, w którym omawia przeciwwskazania, możliwe skutki uboczne, a także oczekiwane efekty. 

W trakcie samego zabiegu lekarz może zastosować krem znieczulający, aby uniknąć jakiegokolwiek dyskomfortu pacjenta. Następnie, za pomocą cienkiej igły, wprowadza do mięśni twarzy niewielkie ilości toksyny botulinowej. Miejsca iniekcji są dokładnie planowane, aby uzyskać optymalne efekty i uniknąć nadmiernego rozluźnienia skóry czy paraliżu mięśni twarzy.

Zazwyczaj mniejsze dawki toksyny botulinowej stosuje się w obszarach takich jak lwia zmarszczka, kurze łapki czy zmarszczki poprzeczne czoła. Iniekcje rozcieńczoną toksyną botulinową są także często stosowane w okolicy nasady nosa, a także w celu redukcji rumienia lub ogólnej poprawy wyglądu skóry dojrzałej.

Po zabiegu, pacjent może wrócić do codziennych czynności. Rezultaty zabiegu zazwyczaj pojawiają się po kilku dniach, a pełny efekt baby botoks jest widoczny po upływie około dwóch tygodni.

Baby botox – efekty można uzyskać dzięki zabiegowi?

Efekty zabiegu baby botox są subtelne i naturalne. Ponieważ głównym celem przeprowadzenia zabiegu jest redukcja drobnych zmarszczek i linii mimicznych, uzyskuje się wygładzenie skóry i odświeżony, młodszy wygląd.

Zabieg pozwala na osiągnięcie efektu wypoczętej, rozluźnionej skóry bez nadmiernego „zamrożenia” mimiki twarzy, dlatego jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zredukować widoczność zmarszczek przy zachowaniu w pełni naturalnego wyglądu.

Najważniejsze efekty mezobotoksu to redukcja:

 • zmarszczek mimicznych,
 • kurzych łapek,
 • lwiej zmarszczki,
 • zmarszczek poprzecznych czoła,
 • rumienia,
 • napięcia mięśni mimicznych,

oraz poprawa wyglądu skóry dojrzałej.

Baby botox – przed i po

Efekty zabiegu baby botoks zauważalne są już po kilku dniach. Skóra jest bardziej odświeżona i wygładzona, a drobne zmarszczki stają się mniej widoczne lub całkowicie znikają. Mezobotoks pozwala uzyskać subtelny efekt poprawy wyglądu skóry przy zachowaniu zdolności mimicznych.

Jak długo utrzymuje się efekt mezobotoksu?

Efekt uzyskany dzięki zastosowaniu mikrodawek toksyny botulinowej, czyli mezobotoksu, zazwyczaj utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy. Konkretny okres zależy od indywidualnych cech organizmu pacjenta, takich jak szybkość metabolizmu czy kondycja skóry.

Rozluźnienie mięśni mimicznych powoduje, że drobne zmarszczki stają się mniej widoczne, co przekłada się na młodszy i wypoczęty wygląd. Wraz z upływem czasu, mięśnie zaczynają stopniowo odzyskiwać swoją dawną aktywność, co skutkuje powrotem drobnych zmarszczek. W tym momencie pacjent może zdecydować się na powtórzeniu zabiegu.

Ponieważ dawki toksyny botulinowej są znacznie mniejsze w porównaniu do tradycyjnego botoksu, efekt może nie być tak intensywny i długotrwały. Ale niewątpliwą zaletą baby botoksu jest to, że skóra prezentuje się naturalniej, a twarz zachowuje pełnię zdolności mimicznych.

Baby botox – skutki uboczne i przeciwwskazania do zabiegu

Pomimo że baby botox jest mniej inwazyjnym zabiegiem niż tradycyjny botoks, nie jest całkowicie pozbawiony ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. Występują również przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu. 

Główne przeciwwskazania do zabiegu toksyną botulinową (baby botox):

 • alergie na składniki preparatu,
 • ciąża i laktacja,
 • choroby neurologiczne (np. miastenia),
 • zaburzenia krzepliwości krwi.

Większość skutków ubocznych ma łagodny i przejściowy charakter. Zalicza się do nich przede wszystkim:

 • drobne siniaki,
 • niewielkie krwiaki,
 • zaczerwienienia w miejscach wkłucia,
 • lekki obrzęk.

Wszystkie kwestie dotyczące przeciwwskazań i skutków ubocznych powinny być omówione z lekarzem podczas konsultacji przed zabiegiem. 

Mezobotoks – cena zabiegu

Koszt całkowitego zabiegu baby botox zależy przede wszystkim od ilości użytego preparatu, czyli również ilości nastrzykiwanych okolic. W klinice Projekt Skóra w Warszawie ceny zabiegów przy użyciu rozcieńczonej toksyny botulinowej zaczynają się od 700 PLN.

FAQ o baby botox

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące baby botox (mezobotoksu).

Czym się różni botox od baby botox?

Różnica między botoxem a baby botoxem polega przede wszystkim na dawkowaniu toksyny botulinowej. W zwykłym zabiegu iniekcje toksyny botulinowej przeprowadza się przy użyciu tzw. pełnej dawki, co prowadzi do silniejszego efektu wygładzenia zmarszczek, ale może także doprowadzić do "zamrożenia" twarzy, czyli paraliżu mięśni twarzy. W zabiegu zmarszczki mimiczne znikną, ale może dojść do ograniczenia możliwości mimicznych twarzy.

Baby botox, nazywany również mezobotoksem, polega na podawaniu mikrodawek rozcieńczonego preparatu. Dzięki temu efekt jest bardziej subtelny, a pacjenci zachowują naturalną mimikę, co sprawia, że efekt odświeżenia jest bardziej naturalny. To rozwiązanie wybierane jest często przez osoby młode, które chcą utrzymać młodszy wygląd i opóźnić pojawianie się drobnych zmarszczek.

Gdzie mogę zrobić baby botox (Warszawa)?

Wiele gabinetów medycyny estetycznej w Warszawie ma w swojej ofercie zabieg przy użyciu rozcieńczonej toksyny botulinowej, m.in. klinika Projekt Skóra.

baby botox warszawa

Kiedy można robić mezobotoks - efekty działania a wiek

Mezobotoks jest odpowiedni przede wszystkim dla osób, które zaczynają zauważać pierwsze oznaki starzenia, takie jak drobne zmarszczki, czy kurze łapki wokół oczu. Nie ma precyzyjnie określonego wieku, w którym powinno się zaczynać zabiegi mezobotoksu, ponieważ zależy to od indywidualnych cech skóry i stopnia jej starzenia. Zwykle zabieg zalecany jest dla osób młodych, które chcą opóźnić pojawianie się pierwszych zmarszczek.

Ile kosztuje baby botox?

Cena zabiegu baby botox zależy przede wszystkim od ilości użytego preparatu, a więc od wielkości zmian i ilości nastrzykiwanych okolic. Ceny mogą się różnić w zależności od miejsca, w którym dokonuje się zabiegu, dlatego zawsze warto skonsultować się bezpośrednio z kliniką medycyny estetycznej.

Mezobotoks pod oczy - jak często trzeba powtarzać zabieg?

Częstotliwość powtarzania zabiegu mezobotoksu pod oczy zależy od indywidualnych cech skóry i efektów, jakie chcemy osiągnąć. Zwykle efekt utrzymuje się od 2 do 4 miesięcy, ale potem zabieg można powtórzyć. W przypadku osób z głębszymi zmarszczkami efekt może zniknąć szybciej, co wiąże się z ewentualną koniecznością częstszego powtarzania zabiegu. Decyzję zawsze należy konsultować ze specjalistą.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk