fbpx

Rozstępy po ciąży. Kiedy można je usunąć?

Kiedy usunąć rozstępy po ciąży?

W czasie ciąży ciało kobiety ulega dużym przemianom. Nawet pomimo systematycznej pielęgnacji skóry bardzo często niechcianą pamiątką po porodzie pozostają rozstępy. Podobnie jak zmarszczki są one uciążliwym defektem estetycznym. Nic więc dziwnego, że wiele pacjentek pragnie pozbyć się problematycznych zmian. Medycyna estetyczna oferuje szereg rozwiązań, jednak warto pamiętać, że kluczową rzeczą w powodzeniu zabiegów jest czas ich wykonania. Dowiedz się, kiedy jest najlepszy moment na pozbycie się pozostałych po ciąży rozstępów!

Dlaczego po ciąży pozostają rozstępy?

Na powstawanie rozstępów podczas ciąży nakłada się wiele czynników. Wśród nich możemy wyróżnić:

  • Zmiany hormonalne organizm produkuje większe stężenia hormonów, niektóre z nich w dłuższej perspektywie negatywnie wpływają na pracę fibroblastów (komórek tkanki łącznej), odpowiedzialnych za poziom elastyczności skóry.
  • Przyrost masy ciała – w ciąży kobiety średnio przybierają od 11 do 16 kilogramów (co jest jak najbardziej prawidłowe). Włókna kolagenowe nie nadążają za zmieniającą się sylwetką, w efekcie czego powstają rozstępy.
  • Brak właściwej pielęgnacji skóry – wiele kobiet niedostatecznie dba o odpowiedni poziom nawilżenia i natłuszczenia skóry w trakcie ciąży, co również może przyczynić się do pojawienia się nieestetycznych zmian.
  • Predyspozycje genetyczne – zaobserwowano, że u kobiet, których mamy, babcie czy siostry miały rozstępy w ciąży, także pojawił się ten problem.

Rozstępy po ciąży najczęściej zauważalne są w miejscach o największym stopniu rozciągania powłok ciała. Mowa o brzuchu, biuście, udach i pośladkach. Mogą mieć one różną formę, czasem jest to kilka szerokich pęknięć, a w wielu przypadkach skóra pęka w taki sposób, że pozostaje więcej tkanki chorej niż zdrowej.

Kiedy jest najlepszy moment na likwidację rozstępów po ciąży?

Usuwanie rozstępów po ciąży laserem tulowym Lavieen warto zacząć jak najwcześniej, jeszcze w fazie ich rozwoju. Nie powinniśmy odkładać tego w czasie, ponieważ zdecydowanie łatwiej rozprawić się ze świeżymi bliznami (wtedy, gdy są czerwone lub różowe). Zmiany będące w fazie bliznowacenia, kiedy zaczynają przyjmować barwę perłowobiałą lub kolor otaczającej je skóry są trudniejsze do całkowitego zlikwidowania. Szybkie działanie gwarantuje znacznie skuteczniejsze rezultaty i długotrwałe efekty. Jednak należy pamiętać, że redukcja rozstępów za pomocą laseroterapii lub innych metod medycyny estetycznej jest możliwa po zakończeniu ciąży i okresu połogu. Co ważne, karmienie piersią również jest przeciwwskazaniem do zabiegów, Na tym etapie wskazane jest wspomaganie się preparatami redukującymi rozstępy, które zapewnią skórze odpowiednie nawodnienie, natłuszczenie i ujędrnienie.

Po ciąży równolegle z rozstępami Pacjentki często borykają się z nadmiarem skóry i tkanki tłuszczowej w obrębie brzucha. Dzięki wsparciu doświadczonych specjalistów z Kliniki Projekt Skóra szybko uporasz się z uciążliwymi zmianami. Dobieramy indywidualne terapie i łączymy różne metody, po to, by działać jednocześnie na wszystkie problemy. Na wizycie konsultacyjnej lekarz przeprowadzi z Tobą wywiad i oceni czy moment usuwania rozstępów po ciąży jest odpowiedni.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk