fbpx

Rozstępy na udach. Dlaczego powstają i jak można je usunąć?

Jak można usunąć rozstępy na udach?

Rozstępy na udach to obok zmian na brzuchu, piersiach i pośladkach jedna z najczęstszych lokalizacji uporczywych zmian. Do niedawna był to problem, na który nie było skutecznej recepty. Na szczęście z pomocą przyszła medycyna estetyczna i jej nowoczesne rozwiązania. W Klinice Projekt Skóra dysponujemy całą gamą skutecznych zabiegów na rozstępy i z chęcią pomożemy wybrać Ci najlepszą z metod!

Dlaczego na udach pojawiają się rozstępy?

Rozstępy na udach to nie tylko zmora osób zmagających się z nadwagą, równie często pojawiają się u osób szczupłych. Wrzecionowate pasma na skórze to wynik przebytej ciąży, czy też pamiątka po okresie dojrzewania. Skóra ud nie zawsze nadąża z produkcją kolagenu. Na jej powierzchni powstają wówczas widoczne pęknięcia, choć włókna, które gwarantują jej elastyczność, według badań naukowych powinny wytrzymać obciążenia, to wiele czynników może je osłabić, między innymi:

  • wiek – z biegiem czasu zdolność do regeneracji skóry spada,
  • nadmiar stresu – kortyzol (hormon stresu) zaburza pracę fibroblastów, które stoją na straży wytwarzania kolagenu,
  • niedobór witamin – szczególnie C i E, z których pierwsza uczestniczy w syntezie, a druga zapobiega wiązaniu się między sobą włókien kolagenowych,
  • przyjmowanie niektórych leków – zwłaszcza długotrwała terapia preparatów bogatych w kortykoidy.

Rozstępy w obrębie ud potrafią skutecznie ograniczyć wiele dziedzin naszego życia. Cierpiące na tę przypadłość osoby rezygnują z opalania, korzystania z publicznych pływali, czy też zakładania krótkich sukienek latem. 

Jak pozbyć się rozstępów na udach?

W Klinice Projekt Skóra lata praktyki pozwolił nam wypracować autorskie metody niwelowania rozstępów bazujące na technologiach hi-tech, w tym laserze tulowym, radiofrekwencji mikroigłowej, mikronakłuwaniu Dermapen 4.0 połączonym z śródskórnym podaniem stymulatorów tkankowych.

Do niekwestionowanych zabiegów redukujących rozstępy, przynoszących pożądane rezultaty należą terapie z wykorzystaniem lasera. W Klinice Projekt Skóra do likwidacji rozstępów, blizn i związanych z nimi przebarwień stosujemy nowoczesny laser tulowy Lavieen. Urządzenie, wykorzystując technologię tulową, z niezwykłą precyzją oddziałuje na głębokie warstwy skóry właściwej, minimalnie i w pełni kontrolowanie uszkadzając powierzchniową warstwę naskórka (warstwę rogową). Dodatkowo laser Lavieen w porównaniu do innych tego typu systemów posiada możliwości pracy w trzech trybach: ablacyjnym, sub-ablacyjnym i nieablacyjnym. Parametry ustawiane są zgodnie z indywidualnymi potrzebami skóry danego Pacjenta. Laser tulowy Lavieen już po pierwszym zabiegu może przynieść pożądane rezultaty. Ostateczne efekty obserwujemy zawsze po kilku tygodniach od terapii. Wszelkie wskazówki pozabiegowe oraz dokładny plan terapii zawsze przekazują naszym Pacjentom opiekującymi się nimi specjaliści.

Jedną z przodujących metod walki z rozstępami są również peelingi kwasami. Naturalne monokwasy wykorzystywane są w Klinice Projekt Skóra do likwidacji wielu problemów skórnych, także w niwelowaniu rozstępów. Czynnik chemiczny (kwas), działając na tkankę, powoduje jej przebudowę i uruchamia procesy odbudowujące prawidłową sieć kolagenową. Nowe struktury i połączenia elastynowe zmiękczają skórę, dzięki czemu po serii zabiegów nawet głębokie rozstępy przestają być widoczne. Peelingi chemiczne można z powodzeniem łączyć z laseroterapią.

Nie wiesz jaki zabieg redukujący rozstępy na udach będzie dla Ciebie najlepszy? Umów się na wstępną konsultację w Klinice Projekt Skóra. Specjaliści zaproponują Ci metodę terapii rozstępów dostosowaną do potrzeb Twojej skóry.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk