fbpx

Usuwanie przebarwień za pomocą lasera Lavieen

usuwanie przebarwień laserem lavieen

Laseroterapia to jedna z wiodących dziedzin medycyny estetycznej, wykorzystywana w usuwaniu przebarwień. Światło lasera, przenikając przez skórę, niszczy komórki barwnikowe, które są usuwane z organizmu w naturalny sposób. Laser Lavieen to najnowocześniejszy laser frakcyjny, wykorzystujący technologię tulową. Innowacyjne urządzenie znakomicie sprawdza się do bezpiecznego i komfortowego usuwania przebarwień z twarzy.

Laserowe usuwanie przebarwień na twarzy

Przebarwienia skóry to zmiany powstające najczęściej w efekcie działania promieni UV na melanocyty (komórki skóry produkujące ciemny barwnik – melaninę). Powodem nierówności kolorytu skóry twarzy bywają również zmiany hormonalne czy stosowanie antykoncepcji. Ciemna plamy na skórze mogą pojawiać się też wraz z wiekiem oraz po przebytym trądziku. Chociaż delikatne przebarwienia można niwelować za pomocą specjalnych kosmetyków, to z poważniejszymi bądź też utrwalonymi zmianami skórnymi poradzą sobie przede wszystkim odpowiednio dobrane, skuteczne i bezpieczne pielęgnacyjne zabiegi rozjaśniające przebarwienia

Laseroterapia stanowi obecnie podstawę działania medycyny estetycznej. Jej dynamiczny rozwój sprawił, że z łatwością niwelować można różnego rodzaju zmiany skórne, w tym przebarwienia. W Projekt Skóra usuwaniem przebarwień zajmują się nasi specjaliści dermatologii estetycznej, oferujący Pacjentom bezpieczne rozwiązania w postaci zabiegów wykonywanych w komfortowych warunkach (ze znieczuleniem).

Jednym z dostępnych narzędzi jest laser tulowy Lavieen, będący zabiegiem szczególnie polecanym osobom zmagającym się z przebarwieniami na skórze. Laser na przebarwienia pozwala na usunięcie zmian skórnych niezależnie od czynników, które je wywołały.

Czym jest laser tulowy Lavieen i co go wyróżnia?

Laser tulowy Lavieen to najnowocześniejszy z laserów stosowanych w medycynie estetycznej, między innymi w usuwaniu przebarwień. Jest najnowszym rodzajem lasera frakcyjnego, dającym niemal nieograniczone możliwości działania. Źródłem mocy lasera Lavieen jest tul – unikalny pierwiastek z grupy lantanowców, jeden z tzw. metali ziem rzadkich. Urządzenie emituje wiązkę światła o długości 1927 nm, co jest innowacją w dziedzinie medycyny estetycznej. Spośród innych dostępnych na rynku laserów Lavieen wyróżnia się wyjątkową skutecznością, której zasługą jest niesamowita precyzja wiązki laserowej.

Lavieen jest jedynym laserem na świecie umożliwiającym pracę w systemie frakcyjnym, wykorzystującym trzy tryby: nieablacyjny, subablacyjny i ablacyjny. Dzięki temu urządzenie działa zarówno na powierzchni skóry, jak i w jej głębszych warstwach. Tym samym Lavieen zastępuje kilka laserów. Do zalet jego zastosowania należy, oprócz widocznej poprawy stanu skóry i bezpieczeństwa zabiegu, minimalny okres rekonwalescencji po usuwaniu przebarwień z twarzy. Skuteczność urządzenia została potwierdzona przez liczne badania kliniczne oraz samych Pacjentów.

Laser tulowy Lavieen – idealna skóra bez przebarwień

Usuwanie laserowe przebarwień na twarzy umożliwia skuteczne i bezpieczne wyrównanie kolorytu skóry. Podczas zabiegu laser tulowy Lavieen pozwala dynamicznie regulować intensywność energii, jak również długość impulsu. Przebarwienia na twarzy zostają rozjaśnione, a dzięki temu są mniej widoczne. Oprócz tego skóra jest bardziej świetlista, aksamitna i gładka.

Poza usuwaniem przebarwień laser tulowy Lavieen ma także inne zastosowania, do których należą m.in. drobne zmarszczki, rozszerzone pory, blizny potrądzikowe, melasma naskórka oraz nieprawidłowa tekstura skóry. Jedno urządzenie pozwala nam w kompleksowy sposób zadbać o wygląd twarzy Pacjenta

Laser tulowy Lavieen na przebarwienia – zabieg 

Każdy zabieg w Klinice Medycyny Estetycznej Projekt Skóra poprzedza konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej. W jej trakcie omawiany jest cel zabiegu i dokładny jego przebieg. Wykluczane są również wszelkie przeciwwskazania. 

Przed rozpoczęciem w pełni bezpiecznego zabiegu na obszar poddany laseroterapii podawane jest znieczulenie, dzięki któremu Pacjent odczuwa pełen komfort. Specjalista dostosowuje parametry urządzenia, tak aby zadziałać odpowiednio na różnych poziomach głębokości skóry, zależnie od wskazań zabiegowych. 

Energia emitowana przez laser Lavieen dociera w głębokie partie skóry, dzięki czemu możliwa jest jej kompleksowa przebudowa od warstwy podstawnej. Cały zabieg trwa około 15-20 minut. Jego koszt wynosi 1400-1800 zł (jeden obszar) ze znieczuleniem.

Usuwanie przebarwień laserem – efekty

Laser na przebarwienia posłoneczne, pozapalne czy hormonalne daje pożądane, w pełni naturalne efekty już po jednym przeprowadzonym zabiegu. Dla uzyskania pełnych efektów zalecana jest jednak seria 2-3 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach. Bezpośrednio po zabiegu należy przez kilka dni unikać silnej ekspozycji na światło słoneczne, a każdorazowo przed wyjściem z domu konieczne jest zastosowanie kremu z filtrem UV. 

Laseroterapia na przebarwienia – przeciwwskazania

Mimo skuteczności i bezpieczeństwa laseroterapii na rozstępy czy przebarwienia skóry zabieg z wykorzystaniem lasera Lavieen nie jest polecany każdemu. Do przeciwwskazań należą:

  • aktywna opryszka,
  • okres ciąży i laktacji,
  • stany zapalne skóry,
  • nieustabilizowana cukrzyca,
  • świeża opalenizna,
  • stosowanie niektórych leków (antybiotyki i sterydy),
  • stosowanie części ziół (dziurawiec, skrzyp i nagietek),
  • fotodermatozy – choroby skóry związane z nadwrażliwością na promieniowanie UV.

W Projekt Skóra o piękno Pacjentów dbamy kompleksowo, oferując im leczenie skojarzone. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą pozostałych usług.

3.8/5 - (12)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk