fbpx

Leczenie przebarwień – poznaj skuteczne zabiegi na przebarwienia skóry

leczenie przebarwień skóry

Przebarwienia na skórze to problem, który dotyczy wielu osób w różnym wieku. Nieestetyczne zmiany na twarzy bywają źródłem obniżonej samooceny. Często okazuje się, że samodzielne próby usunięcia lub zmniejszenia widoczności przebarwień nie dają pożądanych rezultatów. Na szczęście z pomocą przychodzi współczesna medycyna estetyczna. Jakie zabiegi na przebarwienia na twarzy są najskuteczniejsze? O tym w poniższym artykule!

Przebarwienia na skórze – jak powstają?

Przebarwienia to powszechny problem estetyczny, występujący zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, w różnych grupach wiekowych. Źródłem niepożądanych zmian jest melanina – pigment determinujący odcień naszej skóry oraz włosów. Miejscowe zwiększenie produkcji melaniny powoduje występowanie przebarwień, przybierających postać charakterystycznych plam o brązowym kolorze. 

Zaburzenie produkcji melaniny najczęściej jest skutkiem ubocznym nadmiernej ekspozycji na słońce i niewłaściwej przed nim ochrony. Przebarwienia na skórze pojawiają się na twarzy (w okolicy czoła, policzków, brody i ust), która w szczególności jest narażona na niekorzystne działanie promieni ultrafioletowych. Zaburzenia wydzielania melaniny są również typowe dla kobiet w ciąży oraz stosujących antykoncepcję hormonalną. Problem może nasilać się również w przypadku niektórych zaburzeń pracy tarczycy.

Medycyna estetyczna – pomoc w walce z przebarwieniami

Domowe sposoby usuwania przebarwień, choć w przypadku nieznacznych zmian mogą przynieść pewną poprawę, nie są w stanie zapewnić tak spektakularnych efektów, jak profesjonalne działania. Najskuteczniejszą z metod zwalczania przebarwień na twarzy jest medycyna estetyczna. Umiejętnie dobrane przez naszego specjalistę dermatologii estetycznej zabiegi na przebarwienia skóry pozwalają na ich widoczne rozjaśnienie oraz przywrócenie skórze naturalnego, jednolitego koloru. W dalszej części artykułu przyglądamy się najlepszym sposobom, dzięki którym bezpiecznie i skutecznie można pozbyć się niepożądanych zmian na skórze twarzy.

Skuteczne zabiegi na przebarwienia skóry

Przebarwienia skóry twarzy to częsty problem, z którym Pacjenci zgłaszają się do gabinetów medycyny estetycznej. Współczesna dermatologia oferuje różne rozwiązania z zakresu usuwania przebarwień posłonecznych, potrądzikowych i nie tylko. W Projekt Skóra oferujemy skuteczne i w pełni bezpieczne zabiegi na przebarwienia skórne, wykonywane przez kosmetologów, dermatologów oraz lekarzy medycyny estetycznej. Kompleksowe leczenie przebarwień może obejmować terapie skojarzone, które pozwalają na uzyskanie najlepszych efektów.

Peelingi chemiczne na przebarwienia skórne

Peelingi chemiczne stanowią obecnie jedne z popularniejszych, nieinwazyjnych zabiegów kosmetologicznych. Kwasy na przebarwienia skórne bazują na wykorzystaniu jednej lub więcej substancji chemicznych o stymulującym wpływie na komórki skóry. Zabieg na przebarwienia skóry z użyciem peelingu chemicznego znakomicie wyrównuje koloryt i strukturę skóry, a dodatkowo eliminuje zmiany trądzikowe, zmarszczki i blizny. Skóra po zabiegu kosmetycznym na przebarwienia jest bardziej napięta i dobrze ujędrniona. W Projekt Skóra proponujemy wyłącznie sprawdzone i bezpieczne zabiegi na przebarwienia skórne, takie jak peeling TCA, peeling rozjaśniający oraz peeling PQ Age o dodatkowym działaniu przeciwstarzeniowym. 

Mezoterapia na przebarwienia skóry

Polecanym zabiegiem na przebarwienia skóry jest również mezoterapia igłowa, polegająca na wykonaniu serii delikatnych nakłuć, dzięki którym bezpośrednio do skóry podawane są odżywcze substancje (tzw. mezokoktajl). Składniki mezoterapii są każdorazowo dopasowywane do indywidualnych potrzeb skóry Pacjenta, któremu zależy na uzyskaniu jednorodnego kolorytu skóry. Oprócz zniwelowania przebarwień posłonecznych mezoterapia pomaga również w przywróceniu jędrności skóry i jej nawilżeniu, spłyceniu zmarszczek mimicznych, zmniejszeniu blizn potrądzikowych oraz usunięciu cieni pod oczami. Zabieg na przebarwienia skórne poprzedza podanie znieczulenia, za sprawą którego cała procedura odbywa się w pełnym komforcie. Na kolejnym etapie skóra jest oczyszczana i dezynfekowana. Następnie wykonywane są nakłucia cienką igłą, a dobrany preparat trafia precyzyjnie w głąb skóry.

Laseroterapia – zabiegi na przebarwienia skóry twarzy

Bez wątpienia jednym z bardziej znanych zabiegów usuwania przebarwień i blizn jest laser frakcyjny. Urządzenie zapewnia nie tylko poprawę kolorytu skóry, ale również jej gęstości i napięcia. Skutecznie redukuje też zmarszczki. Wyjątkowo precyzyjny laser stymuluje znajdujące się w tkance fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, składników odpowiadających za elastyczność skóry i jej ogólną kondycję. W Projekt Skóra oferujemy profesjonalne zabiegi na przebarwienia skóry z wykorzystaniem lasera tulowego Lavieen. Jest to najnowocześniejszy laser frakcyjny, wyróżniający się niesamowitą precyzją wiązki laserowej oraz możliwością pracy w aż trzech trybach – nieablacyjnym, subablacyjnym i ablacyjnym. Laser na przebarwienia skórne znakomicie sprawdzi się jako sposób usuwania plam posłonecznych, leczenia melasmy (ostudy), redukcji blizn potrądzikowych oraz niwelowania plam starczych.

Zapraszamy na konsultację, w ramach której po zapoznaniu się z problemem skórnym i przeprowadzonym wywiadzie zaproponujemy indywidualny plan zabiegowy dostosowany do potrzeb Pacjenta.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk