fbpx

Kwas hialuronowy na twarz – jak działa? Poznaj efekty

kwas hialuronowy na twarz

Kwas hialuronowy to jeden z najważniejszych preparatów stosowanych w dermatologii estetycznej. Wypełniacz znajduje szerokie zastosowanie w obrębie twarzy, przynosząc znakomite efekty w postaci przywrócenia jej młodzieńczego i zdrowego wyglądu. Co to jest kwas hialuronowy? W poniższym artykule wyjaśniamy, jak działa kwas hialuronowy na twarz i jakie efekty dają zabiegi z wykorzystaniem preparatu, który oferujemy w Projekt Skóra.

Kwas hialuronowy na twarz – źródło jędrności i nawilżenia

Kwas hialuronowy (HA – Hyaluronic Acid) to mukopolisacharyd, który występuje naturalnie w naszej skórze, mazi stawowej, w ścianach naczyń krwionośnych i w ciele szklistym oka. Razem z kolagenem i elastyną odpowiada za jędrność i gładkość skóry, a także wykazuje doskonałe właściwości nawilżające

Z upływem czasu poziom kwasu hialuronowego w skórze zaczyna stopniowo się zmniejszać, skutkując utratą napięcia i przesuszeniem skóry. Może to prowadzić do powstawania zmarszczek i cieni pod oczami czy opadania kącików ust.

Proces ten rozpoczyna się już ok. 25. roku życia – skóra traci 50% kwasu hialuronowego do 50. roku życia. Do utraty kwasu hialuronowego, poza wiekiem, przyczyniają się również nadmierna ekspozycja skóry na słońce, brak odpowiedniej ochrony UV, nieodpowiednia dieta, palenie papierosów czy ogólny niezdrowy tryb życia.

O prawidłowe nawilżenie skóry warto zadbać możliwie jak najwcześniej. Kwas hialuronowy możemy wprowadzić do codziennej pielęgnacji, stosując zawierające go kosmetyki, takie jak krem, serum czy maseczki. Większą skutecznością działania wykazują się zabiegi kwasem hialuronowym (w formie usieciowanej), dostępne w ofercie gabinetów medycyny estetycznej. W Projekt Skóra zabiegi z kwasem hialuronowym na twarz, dla pełnego bezpieczeństwa pacjentów, realizowane są wyłącznie przez lekarzy specjalistów dermatologii estetycznej.

Działanie kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy jest substancją silnie hydrofilową – oznacza to, że ma on niezwykłe właściwości wiązania wody (w ilości przekraczającej 1000 razy masę jednej cząsteczki kwasu). Zapobiegając utracie wody, zapewnia jej właściwy poziom nawilżenia. 

Zabiegi z kwasem hialuronowym, niekiedy nazywanym „eliksirem młodości”, są obecnie powszechnie stosowane w celu wypełnienia zmarszczek, modelowania twarzy, wolumetrii policzków, powiększenia ust oraz poprawy owalu twarzy.

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego na twarz przynoszą niemal natychmiastową poprawę wyglądu. Skóra odzyskuje utraconą sprężystość i gładkość, jest głęboko nawilżona, pobudzone zostają również procesy regeneracji. 

Kwas hialuronowy do twarzy – zastosowanie

Kwas hialuronowy wykorzystuje się przede wszystkim w bezpiecznej i komfortowej dla Pacjenta korekcji estetycznej twarzy. Preparat ten może służyć:

Wypełnianie kwasem hialuronowym – efekty

Kwas hialuronowy na twarz jest obecnie kluczowym narzędziem walki ze starzeniem się skóry. Zabiegi z wykorzystaniem skutecznego preparatu, występującego w skórze, przynoszą następujące rezultaty:

  • wygładzenia struktury skóry,
  • nadania twarzy wypoczętego wyglądu,
  • przywrócenia skórze blasku,
  • ogólnej poprawy kondycji skóry,
  • redukcji drobnych zmarszczek,
  • poprawy napięcia i elastyczności skóry.

Efekty zastosowania kwasu hialuronowego na twarz są bardzo naturalne. Zależnie od parametrów preparatu kwas hialuronowy utrzymuje się w tkankach z różną długością, zwykle od kilku do kilkunastu miesięcy. Czas ten zależy od wielu czynników, takich jak wiek, kondycja skóry, styl życia i ogólny stan zdrowia pacjenta, a także rodzaj zastosowanego preparatu.

Zabiegi z kwasem hialuronowym na twarz

W Klinice Dermatologii Estetycznej Projekt Skóra wykonujemy profesjonalne zabiegi na twarz z kwasem hialuronowym, oferując przy tym terapie skojarzone i kompleksowo dbając o piękno Pacjentów. Nasi lekarze specjaliści dermatologii estetycznej dokonują wcześniejszej oceny skóry i kształtu twarzy oraz poznają potrzeby Pacjenta, dzięki czemu są w stanie dopasować odpowiedni dla niego zabieg wolumetryczny z kwasem hialuronowym do twarzy. 

Zabiegi kwasem hialuronowym na twarz zajmują ok. 30 minut – preparat podawany jest za pomocą igły lub kaniuli, po poprzednim podaniu znieczulenia, dzięki któremu zabieg jest w pełni komfortowy dla Pacjenta. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona, lekko obrzęknięta, a nawet bolesna w miejscu wkłucia. Objawy te ustępują po kilku godzinach, a maksymalnie 2-3 dniach.

Wszystkie zabiegi wykonujemy przy użyciu kwasu hialuronowego sprawdzonych marek (Restylane, Juvederm, Teoxane, Croma Pharma, Stylage), posiadającego odpowiednie certyfikaty i atesty. Cena zabiegów kwasem hialuronowym na twarz uzależniona jest od rodzaju i ilości preparatu.

3.7/5 - (22)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plendeuk